Audiohobby.pl

Jak i czym myć czyścic stare płyty winylowe

rockboys

  • 141 / 1690
  • Aktywny użytkownik
07-09-2019, 13:00
Witam, czym myć czyscić płyty winylowe ale które nie są nowe mają trochę już lat , są trochę zakurzone ?
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Gustaw

  • 3852 / 3308
  • Administrator

rockboys

  • 141 / 1690
  • Aktywny użytkownik
12-09-2019, 00:56
Ok dobrze, no a woda i płyn do mycia naczyń ? to mit czy prawda ?
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Han Solo

  • 24 / 1744
  • Użytkownik
12-09-2019, 05:52
Proszę, nie rób tego wodą i płynem. Zniszczysz płyty. Lepiej już nie robić nic. Ja nie jestem fanem Knosti i podobnych myjek, one nic nie dają, poza chwilową poprawą (płyty nie elektryzują się). Może kup na początek dobrą szczoteczkę z naturalnego włosia albo taki wałek Nagaoki do czyszczenia płyt a mycie zlecaj komuś, kto ma myjkę?

Bacek

  • 2366 / 5882
  • Ekspert
12-09-2019, 12:26
Ok dobrze, no a woda i płyn do mycia naczyń ? to mit czy prawda ?

Płyta będzie lśniąca na pierwszy rzaut oka ale rowki zabite kamieniem lub innymi syfami.

Izopropanol o jak najwyższej czystości np czda i zdemineralizowana woda (destylowana). Ja używam takiej do injekcji z apteki pakowanej po 0.5l, można też dodać odrobinkę fotonalu.

4 części wody destylowanej na 1 część alkoholu izopropylowego parę kropli Fotonalu lub Mirasolu 2000.

Jeżeli płyty dość brudne to co kilka można przefiltrować płyn albo przez filtry z kompletu albo nawet przez dwa złożone od kawy. Przy dobrym płynie w rowkach nie zostaje nic czego tam wcześniej nie było, a to co było jest zmniejszone dramatycznie.

Płyn sprzedawany w Knosti sobie od razu odpuść bo jest kiepski i faktycznie zostawia duży osad.

Jak kogoś stać i ma wkładkę za ponad 5k to i na automat do mycia odżałuje. A jak ma wkładkę za kilka stówek i nie za wiele płyt to nic lepszego od Knosti nie ma w zbliżonej cenie. Przyzwoicie czyści i tyle. Śladów pleśni ani tłuszczu żadną szczotką na sucho raczej się nie usunie. A "deelektryzacja" to też ważny efekt.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2019, 12:35 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

rockboys

  • 141 / 1690
  • Aktywny użytkownik
13-09-2019, 20:28
Posiadam wkładkę MF-101, płyty przechowuję starannie ,są tylko trochę niektóre zakurzone ....
Sprzęt Technics - Fan Rocka

Han Solo

  • 24 / 1744
  • Użytkownik
14-09-2019, 06:43
Mój znajomy myje w myjce podobnej do Knosti a odciąga syf odkurzaczem Karcher do szyb.