Audiohobby.pl

Gramofon GS-467 "BERNARD"

rockboys

  • 141 / 1668
  • Aktywny użytkownik
07-09-2019, 12:46
Witam wszystkich,w moim zestawie sprzętu audio posiadam jak w temacie gramofon Bernard,od nowości wszystko zawsze bardzo dobrze tzn. odtwarzanie praca itd .Od gdzieś roku nie odtwarzałem płyt winylowych,ale postanowiłem wskrzesić gramofon tylko jest jeden problem,gramofon nie trzyma obrotów , czasem się uda , ale ogólnie nie chce ma minimalne odchyły,podobno pokrętło jest zabrudzone w środku , ponieważ sprawdziłem pasek jest dobry,jedynie smaru nie wymieniłem , czym przeczyscić potencjometr , tzn jaki preparat polecacie jak wstrzyknę do środku poprzez szczelinę od przodu to powinno pomóc trochę rozruszać ten potencjometr i powinno byc dobrze, podobno Kontakt PR może jakiś inny polecacie bo nie moge w żadnym sklepie tego dostać a płyty czekają aby je odsłuchać :) pozdrawiam czekam na odpowiedzi jak to jest u was ? pozdrawiam serdecznie fanów audio oraz Forum .
Sprzęt Technics - Fan Rocka

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert
10-09-2019, 13:46
Preparat nazywa się KC-Kontakt albo Kontakt PR.

https://www.sklep.monster.pl/ag-kontakt-pr-300ml,4,37266,11311

Należy go psiknąć na potencjometr po rozkręceniu obudowy - o przodu się nie dostaniesz... Ale jeszcze lepiej wymienić ten potencjometr (i kondensatory elektrolityczne przy okazji). Po tym gramofon dostanie następne 20 lat bezproblemowej pracy.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2019, 13:50 wysłana przez bsw »

rockboys

  • 141 / 1668
  • Aktywny użytkownik
12-09-2019, 00:53
Witam,a jednak pomyliłem się , zbyt szybko postawiłem diagnozę, ale może i dobrze , przyczyna była bardzo prosta :nie potencjometr był winny, ale w moim przypadku brak nowego smaru , na podkładce oporowej talerza oraz na osi tarczy napędowej , załatwiłem bardzo dobry smar ŁT43 (zielony) po nasmarowaniu (uprzednim wyczyszczeniu z kurzu oraz pozostałosci niewielkiej starego smaru ŁT42 bo taki był podobno oryginalnie ) gramofon został wskrzeszony , działa idealnie , obroty są  idealne . Dlatego  zawsze powtarzam nie pochopnie powoli  bo  bym 10zeta  był w plecy a tak smar  po znajomości  ,a  gramofon jak nowy pozdrawiam .
Sprzęt Technics - Fan Rocka