Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte Focal Stellia

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
22-08-2019, 09:38
Focal Stelia

Najnowsze zamknięte słuchawki francuskiej firmy Focal, pokazane pierwszy raz publicznie 16 lutego 2019 r. w Nowym Jorku na CanJam.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
22-08-2019, 09:43
Tak jak Utopie maja membranę z czystego berylu w kształcie litery „M”, wysokie pasmo przenoszenia 5-40000 Hz, oraz nowatorską „bezramkową” cewkę. Do tego wszystkiego, na niskiej głośności potrafią grać pełnym pasmem.
No i ten wygląd, który nie pozwala przejść koło nich obojętnie. :)
« Ostatnia zmiana: 22-08-2019, 11:21 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
22-08-2019, 09:44
Nie są tanie. Sugerowana cena producenta to 3000$. U polskich dystrybutorów jest to 12999 zł.
Są już parę miesięcy w sprzedaży. Może ktoś ich słuchał. Warte są aż takich pieniędzy?
« Ostatnia zmiana: 22-08-2019, 11:22 wysłana przez Karol »

zyzio

  • 960 / 5786
  • Ekspert
22-08-2019, 10:03
Słuchawki nigdy nie są warte takich pieniędzy.....teraz producenci szaleją, bo sami audiofile podniecają się cenami i uwielbiają zera....., gdzie te czasy gdy ceny kończyły się na 1000 zł.....
Z takim samym pasmem polecam jedne z moich ulubionych słuchawek: https://www.amazon.com/Chord-Major-Electronic-Tonal-Earphone/dp/B01N7M7SW8  :) Grają obłędnie :) choć wiadomo - są douszne, ale bardzo trwałe, jakość wykonania i materiały b.wysokiej klasy..... po negocjacjach można je kupić znacznie taniej na szczęście, bo też wcale tanie nie są....
« Ostatnia zmiana: 22-08-2019, 10:07 wysłana przez zyzio »

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
22-08-2019, 13:48
Zyzio ;'))

Topowe sluchawki kilku czolowych producentow byly juz kosmicznie drogie pod koniec lat 80 i na poczatku 90-tych, wiec tutaj chyba sie nic nie zmienilo od 3 dekad. Natomiast na sluchawki douszne nikt mnie nigdy nie namowi, mialem juz kiedys Shure z modelowana pianka, raz ze sa dla mnie niewygodne, to tez i malo higieniczne z tym wpychaniem sobie przedmiotow obcych do ucha ;'))

A co do tematu watku, Stellie sluchalem krotko i w obcym torze. Na tle Utopii (ta sama elektronika) zamkniete Focale maja bardziej wesoly dol pasma, stwarza to wrazenie lepszego wypelnienia i uderzenia na muzyce rockowej, sa tez bardziej podbarwione ale akurat jest to zrobione z wyczuciem i w efekcie daje duzo frajdy. Graja Stellie dzwiekiem calkiem otwartym, nie czuc specjalnie zamkniecia (braku swobody) dzwieku idacego od komory. Odebralem je jako dosc podobne do Utopii, szczegoly, budowanie sceny, szybkosc itp. Wolalbym je na pewno od Sony MDRZ1R, bo maja bardziej naturalna akustyke dzwiekow.

Chetnie bym ich jeszcze kiedys sprobowal, najlepiej u siebie.

Vinyloid

  • 2470 / 5107
  • Ekspert
22-08-2019, 17:19
Niestety w przyszłym tygodniu nie mogę ich kupić, bo wypada mój dyżur sprzątania klatki schodowej. Może we wrześniu się uda. Szkoda, psiakrew, bo cena okazyjna...

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
« Ostatnia zmiana: 22-08-2019, 21:11 wysłana przez Karol »

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
22-08-2019, 21:34
...
Stellie sluchalem krotko i w obcym torze. Na tle Utopii (ta sama elektronika) zamkniete Focale maja bardziej wesoly dol pasma, stwarza to wrazenie lepszego wypelnienia i uderzenia na muzyce rockowej, sa tez bardziej podbarwione ale akurat jest to zrobione z wyczuciem i w efekcie daje duzo frajdy. Graja Stellie dzwiekiem calkiem otwartym, nie czuc specjalnie zamkniecia (braku swobody) dzwieku idacego od komory. Odebralem je jako dosc podobne do Utopii, szczegoly, budowanie sceny, szybkosc itp. Wolalbym je na pewno od Sony MDRZ1R, bo maja bardziej naturalna akustyke dzwiekow.

Chetnie bym ich jeszcze kiedys sprobowal, najlepiej u siebie.

@pastwa zachęciłeś mnie. Takie granie mi odpowiada. Takie lubię.
Jesteś pewny, że tak grały?
Jakby tak było jak piszesz, to jestem gotów je sobie kupić. :-)
Gdyby tak się stało, to co? Jakieś spotkanie i ja słucham Utopii, a Ty Stellii? :)

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
22-08-2019, 22:33
Wiesz Karol, tak na szybko co rzucilo mi sie w uszy to wlasnie lekko podrasowany bas u Stelli, to nadawalo bardziej przystepny charakter tym sluchawkom wzgledem Utopii, mnie sie one calkiem podobaly, ale to bylo kilka utworow, a sam wiesz jak to jest na dluzsza mete, roznie. Koniecznie ich posluchaj bo warto. Dodatkowo to nie Audeze czy HiFi Man, Focal nie wypusci poprawionej wersji za 8 miesiecy, wiec sluchawki beda trzymac cene, a posiadajacy satysfakcje.

Spotkanie jak najbardziej bylbym chetny aby uskutecznic, ale jedyne co moge sensownego z soba zabrac na nie to otwarte Pioneery i zamkniete Audio Techniki (Utopie mimo ze chwale to ich nie posiadam). W sumie to nawet wybieram sie na taki mini sluchawkowy 'podwieczorek' u Piotra Ryki w ta sobote ;')

ps. w ciemno niczego nie kupuj, czasem sie uda, ale za duze ryzyko na tym poziomie ;')

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
22-08-2019, 23:58
...
Spotkanie jak najbardziej bylbym chetny aby uskutecznic, ale jedyne co moge sensownego z soba zabrac na nie to otwarte Pioneery i zamkniete Audio Techniki (Utopie mimo ze chwale to ich nie posiadam).
...

OK! To nie problem. :)

...
W sumie to nawet wybieram sie na taki mini sluchawkowy 'podwieczorek' u Piotra Ryki w ta sobote ;')
---

To samo miasto, czy gdzieś niedaleko?

...
ps. w ciemno niczego nie kupuj, czasem sie uda, ale za duze ryzyko na tym poziomie ;')

Za późno! Wziąłem i kupiłem. I co teraz będzie...?
 :-)
« Ostatnia zmiana: 23-08-2019, 00:00 wysłana przez Karol »

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
23-08-2019, 00:08
Wez mnie Karol nie wkrecaj bo teraz nie zasne z wrazenia, serio je kupiles ???

Kurde, no niezle, z calego serca Ci zycze aby podeszly i sie zgraly z nowym, ladnym sprzetem, to sluchawki o duzym potencjale ;')

ps. Warszawa-Krakow-Rzeszow(dwa ostatnie najchetniej), sam cos wybierz i daj wczesniej znac, moze sie uda zrobic taki odsluch porownawczy ;')

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
23-08-2019, 22:46
Mimo, że temperatury w dzień wysokie...
Na razie sobie wiszą i się rozgrzewają. ;)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
24-08-2019, 00:04
Jesteś hardkorem Karol :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

nsk

  • 549 / 4862
  • Ekspert
24-08-2019, 06:44
Gratulacje. A jak w rzeczywistości się prezentują wizualnie? Bo z obrazków to nie podobają mi się, szczególnie kolor padów.

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
24-08-2019, 09:02
Dziękuję. :)
Po obejrzeniu zdjęć też myślałem, że kolor jest za wyrazisty i zbyt zobowiązyjący.
Zdjęcia i monitor nie oddają właściwego wyglądu Stelli. Mają całkiem inny odcień.
Są ładne. W naturze wyglądają o wiele lepiej niż na fotografiach.
A pady są najładniejsze. :-)