Audiohobby.pl

Gramofon najlepszy na świecie - DIY

Zmelmag

  • 1280 / 1726
  • Zmelmag
17-08-2019, 20:48
Panowie, dojrzałżem, będę popełniał, jak macie jakieś pomysły od czego zacząć słucham uprzejmie wszelkich rad, zalezy mi na prostocie i oczywicie topowym brzmieniu, połka, wrecz pol polki nizej jie wchodzi w gre, prosze o sugestie odbosnie silnika, budowy talerza (planuje kompozytowy, tzn wielomaterialowy), silnik, wkladka na poczatek pewnie za trzysta a jak juz naucze sie jej nie psuc to 1-2K euro bo chwilowo nie jestem milioner ;-)
odnosnie ramienia podoba mi sie :

https://6moons.com/audioreviews/schroeder/schroeder.html

moze byc unipivot ale nie musi, ostatnio sprzedałem kuzme stabi z ramieniem stogi ref, sprzedalismy (z kolega na pol), sluchalem w domu  minut, u znajomego moez eze 3h, teraz sie zemszcze, dawajcie propozycje :-)

wkleje forty z misji,  przedwzmacniacz jesli macie pomysly , swoje typy tez bardzo prosze.

a dlaczego tak ? a bo uwazam warto uhonorowac starsze realzacje, zwlaszcza z mysla o polskiech lp cala intryga ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1684
  • Zaawansowany użytkownik
18-08-2019, 22:15
  Czy nie ma możliwości zrobienia DIY jakiegoś innego ustrojswa?  A może spróbować zrobić odczyt optyczny - wtedy dużo spraw będzie łatwiejszych ale sam nie wiem jak to działa gdy płyta jest przybrudzona. Mówiąc  szczerze mam stareńkiego Bang Olufsena z  wkładką MM i nie wiem czym miałby mi zaimponować wszelaki inny.

royal

  • 369 / 1684
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 10:32
Sorki - jak zwykle poradziłem od tego co na końcu czyli odczytu. Gupi ja a nie brawo.  Zacząc należy od stabilnej podstawy  -  473,5 - 498,3 kg blok w formie raczej prostopadłościanu  marmurowy albo granitowy. Po nim kolce z utwardzanego wolframem złota.

Egon@

  • Gość
21-08-2019, 01:11
Co to jest do kurki wodne nędzy unipivot?

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
21-08-2019, 11:08
Co to jest do kurki wodne nędzy unipivot?


Unipivot, wbrew twoim domysłom, nie ma niczego wspólnego z piwem i dlatego pisząc o tym nie ma konieczności stosowania typowych zwrotów spod budek z tym napojem.

Ramię "unipivot" - zawieszone w jednym punkcie.
W pewnym punkcie ramienia masz podporę (kolec/iglę). Podpora opiera się na panewce. Ramie utrzymuje się dzięki grawitacji i może przechylać się zarówno góra/doł jak i na boki.
« Ostatnia zmiana: 23-08-2019, 10:05 wysłana przez Gustaw »

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
23-08-2019, 09:53
A mnie tam korci ramię liniowe, ale tu rożnych rozwiązań są setki.

https://www.audiocircle.com/index.php?topic=120004.0



ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Egon@

  • Gość
26-08-2019, 00:06
Co to jest do kurki wodne nędzy unipivot?


Unipivot, wbrew twoim domysłom, nie ma niczego wspólnego z piwem i dlatego pisząc o tym nie ma konieczności stosowania typowych zwrotów spod budek z tym napojem.

Ramię "unipivot" - zawieszone w jednym punkcie.
W pewnym punkcie ramienia masz podporę (kolec/iglę). Podpora opiera się na panewce. Ramie utrzymuje się dzięki grawitacji i może przechylać się zarówno góra/doł jak i na boki.

Wprawdzie nic nie zrozumiałem, ale dziękuję za wyczerpujący wykład.
To było ciekawe.

royal

  • 369 / 1684
  • Zaawansowany użytkownik
26-08-2019, 09:29
 "i może przechylać się zarówno góra/doł jak i na boki." No to jest link do piwa...

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
26-08-2019, 16:46
Co to jest do kurki wodne nędzy unipivot?


Unipivot, wbrew twoim domysłom, nie ma niczego wspólnego z piwem i dlatego pisząc o tym nie ma konieczności stosowania typowych zwrotów spod budek z tym napojem.

Ramię "unipivot" - zawieszone w jednym punkcie.
W pewnym punkcie ramienia masz podporę (kolec/iglę). Podpora opiera się na panewce. Ramie utrzymuje się dzięki grawitacji i może przechylać się zarówno góra/doł jak i na boki.

Wprawdzie nic nie zrozumiałem


Poczytaj tutaj:
http://highfidelity.pl/@main-1681&lang=
« Ostatnia zmiana: 26-08-2019, 21:30 wysłana przez Gustaw »