Audiohobby.pl

Listwa Zasilająca

Egon@

  • Gość
20-08-2019, 13:54
Jak już chcecie wyrzucać pieniądze, to kupcie sobie listwy od Tomanka z filtrami Schaffnera.
Przynajmniej wspomożecie gospodarkę pl i sympatycznego faceta.

royal

  • 369 / 1707
  • Zaawansowany użytkownik
20-08-2019, 21:58
Ja mam za dużo wtyczek o bardzo róznych stanach umysłowych ich twórców - czytaj standardów wtykania i bolców żeby nie chcieć  mieć uniwersalnych gniazd. Bo jak zaczynam liczyć wyczki i kable to idę w końcu spać bo to tak jak barany przez płot.  Ale co zrobić - mam taką słabość że jak coś mi eię podoba to nie pozbywam się. I musi być zawsze podłączone i gotowe do grania Głowa mnie od tego nie boli tyle że jest  częsty dylemat na czym posłuchać. I okazuje się że jak chcę miec detale w środku to vintage amplituner  lampowy Pioneer SX-34, jak chcę mieć detale w "cieniu"  to Luxman L210 a jak chce mieć w ogóle cięższy dźwiek to Uher CV140.  No jeszcze do wyboru jest "podęczny" wzmacniacz magnetofonu Royal Uherowski który wcale nie jest mocno w tyle ale  ma  brzmienie spokojniejsze  niż  tamte. Cztery możliwości podłączenia głosników. Generalnie słucham tak cicho że wieczorem gotowanie wody na kawę zagłusza mi aparaturę. To jest możliwe bo mam dostrojone wszedzie korekcje fizjologioczne o których szczegóły mocno własnoręcznie zadbałem a mam z tym doświadczenie od 50 lat. . Bez tego przy tej mikro-głosności bym mógł polowy  nie usłyszeć. Ale gdy się nieopatrznie rozkręci do tych kliku watów to sie robi ciekawie sąsiadom też. Na szczęście zeznali raz pod  moja presją  ze to takie tam spokojne i nie kłopotliwe. Więc  słucham i po pólnocy .  ale wtedy to już gotowanie wody tylko w przerwach słuchania.  Czasem popijaam  alternatywnie whiskey - szczehólnie jak sobie zebrałem ulubione "kawałki" Bacha w tym pasję st Mathiew i Procol Harum i Barlclay James Harvest i pare jeszcze  na jednej długiej tasmie - tego bez wspomagania nie mogłem przesłuchać. Co nawet mnie zaskoczyło.

Egon@

  • Gość
21-08-2019, 00:52
Masz kolego tę samą chorobę co ja. Tylko, ze ja kolekcjonuję zegary :)

royal

  • 369 / 1707
  • Zaawansowany użytkownik
21-08-2019, 09:57
Kolekcjonerstwa nigdy nie uprawiałem - za mało cierpliwości.

Ta młodu był własny klaser na znaczki ale to był abonament w sklepie filatelistycznym i całe serie-gotowce się układało . Ładnie i od razu kompletnie dla oka. Zero inwencji. . 

Ja mam  raczej sentymentalizm do rzeczy które mają wspólną ze mna historię.

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
21-08-2019, 11:19
Tym popijaniem whisky wieczorem słuchając muzyki, to mi smaka narobiłeś ;)

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
21-08-2019, 11:35
Czy któryś z moderatorów mógłby przenieść wątek w kable i akcesoria, bo chyba go otworzyłem z pominięciem tej sekcji. Z góry przepraszam za utrudnienia.

Egon@

  • Gość
25-08-2019, 05:49
Tym popijaniem whisky wieczorem słuchając muzyki, to mi smaka narobiłeś ;)

Cała przyjemność po mojej stronie.

Szkoda, że wycięte są stare wątki.
Dowiedziałbyś się o listwach Gustawa :)

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
25-08-2019, 23:57
Ja je widzę, chyba wróciły, jeśli zniknęły:)

Egon@

  • Gość
26-08-2019, 00:00
Ja nie widzę. 10 lat temu papa Gustaw opowiadał jak zrobił własną listwę :)
Może ma ją do dzisiaj?

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
26-08-2019, 21:32
Nie robiłem listew.

Egon@

  • Gość
03-09-2019, 23:58
Nie odpowiadam za twoją sklerozę.
Sam założyłeś wątek "Sieciówki Gustawa"

Może pogrzeb w starych wątkach? Pewnie jeszcze je macie w jakiejś zapyziałej skrzyni?

Mogę ci podpowiedzieć - tak z czasów przed odejściem Camla z forum i końcówki ZŚF.


Zresztą, nie wiem dlaczego się szamoczesz - sieciówka była niezła.

Mam w domu jednego Alzheimera, a na forum drugiego.
Double fantasy.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
06-09-2019, 19:50
Ale sieciówka i listwa to nie są tożsame byty. Jedno to kabel a drugie kabel pudło gniazda i coś jeszcze.

Ja od Gustawa kojarzę tylko węże ogrodowe a nawet bardziej strażackie..
« Ostatnia zmiana: 06-09-2019, 19:53 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
08-09-2019, 18:22
Nie odpowiadam za twoją sklerozę.
Sam założyłeś wątek "Sieciówki Gustawa"

Może pogrzeb w starych wątkach? Pewnie jeszcze je macie w jakiejś zapyziałej skrzyni?

Mogę ci podpowiedzieć - tak z czasów przed odejściem Camla z forum i końcówki ZŚF.


Zresztą, nie wiem dlaczego się szamoczesz - sieciówka była niezła.

Mam w domu jednego Alzheimera, a na forum drugiego.
Double fantasy.

Kot to coś innego niż pies.
Kobieta to nie to samo co facet (Wbrew Tęczowej Koalicji)
Kuchenka mikrofalowa nie jest ciężarówką do przewozu kukurydzy.

Listwa sieciowa nie jest tym samym co kabel sieciowy.

Czy szanowny Egon dostrzegł już różnicę czy może wytłumaczyć w prostszych słowach? :-)

Double fantasy? Raczej "un imbécil" (z j.hisp) from Denmark :)
« Ostatnia zmiana: 08-09-2019, 19:08 wysłana przez Gustaw »

Egon@

  • Gość
09-09-2019, 02:30
Sam założyłeś wątek pt "Sieciówki Gustawa".

Jesteś teraz szefem interesu więc możesz zlecić jakiemuś jegomościowi wyszukanie wątku.
Myślisz, że jestem debilem i to sobie wymyśliłem?

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
09-09-2019, 08:07
Sam założyłeś wątek pt "Sieciówki Gustawa".

Jesteś teraz szefem interesu więc możesz zlecić jakiemuś jegomościowi wyszukanie wątku.
Myślisz, że jestem debilem i to sobie wymyśliłem?

Nikt nie zaprzecza, że był/gdzieś jest wątek "Sieciówki Gustawa" i w nim jest opis moich kabli zasilających a nie listwy zasilającej.