Audiohobby.pl

Genialnie brzmiące tuby przez prostą zmianę podejścia :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
29-10-2019, 09:20
tez uwazam ze Radmor jest spoko, troche mu brakuje energii w graniu ale jest ladne i przyjazne. Nie ejst to wyzsza klasa hifi ale na nizszej powyzej przecietnej. Do tego jest jakis bajer, jakbym mila to pewnie bym nie sprzedawal.

problem z altusem to klasa i aplikacja sredniotonowego

zadnym kolumnom przestrzen nie przeszkadza, nie tylko tubowym, tubowe sa paradoksalnie latwiejsze do ustawienia w WIEKSZYCH pomieszczeniach od kolumn klasycznych, nie mowiac o energii i scianie dxwieku jakie sa w stanie uzyskac.
W malym pomieszczeniu mala kolumna jakos hula, przekladka do duzego nawet wiekszego modelu i jakby ktos powietrze spuscil.  Stad jak dla mnie w duzych pomieszczeniach tylko tuby, chyba ze ktos zamiast sluchania muzyki w stylu jak na zywo szuka czegos, czego by tam nie szukał, to wtedy tez tuby :-) ale mozna i inna technika podzialac, duze kolumny promieniujace direct z duza powierzchnia membran robia "prawie" to samo.
Minusem tub jets to ze latwo a na pewno duzo latwiej je spartolic.
https://banbye.pl polecam :-)

Mirek19

  • 688 / 4607
  • Ekspert
29-10-2019, 10:12
Radmora niesłusznie oskarżamy o cechy, które w nim nie występują.. jak ładne i misiowate brzmienie pozbawione agresji.
Jest to spowodowane tym, że "nie grzebany" takimi właśnie cechami brzmienia nas etapuje, ale gdy się w nim wymieni kondensatory i zmieni niektóre rezystory w newralgicznych miejscach, to potrafi zagrać na skraju klasy Hi-Fi i Hi-End.
I piszę tu o końcówce mocy i przedwzmacniaczu, które to części amplitunera nie były topologiczne jakoś bardzo udziwnione.
Podobne aplikacje, a co za tym idzie rozwiązania układowe, można znaleźć u wielu znanych i cenionych do dziś konstrukcjach wzmacniaczy.
Właściwie, to jedyną wadą Radmora było to, że był amplitunerem, a nie amplifierem z dedykowanym tunerem.

Co zaś głośników, to wiele zależy od preferencji słuchającego.
Jeśli nastawiamy się na granie koncertowe, coś na wzór amerykańskiego*, to system można złożyć z kolumn aktywnych.. Genelec mam na myśli.. studyjne, w których skuteczność dochodzi do 110db.
*piszę tak, bo ja rozróżniam cztery szkoły grania; amerykańską, niemiecką, brytyjską i japońską. A każda z tych szkół charakteryzuje się odmienną filozofią brzmienia. Ja jestem wierny brytyjskiej.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
29-10-2019, 21:18
Ja się z LaScalą przerzuciłem na całkowicie  cyfrową zwrotkę i jak na razie nie ciągnie mnie powrót na pasywną stronę mocy.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
01-11-2019, 19:01


chyba jednak cos  w ten desen popelnie, spojrzcie co sie dzieje na dywanie od 3:25, lepszej rekomendacji nie trzeba ;-)

zeby zapalic Panu Bogu świeczke i Backowi ogarek do rozwazenia zewnetrzna zwrotka pasywna z opcja aktywnej
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
01-11-2019, 19:19



zaczynam rozumiec tych porabancow, nic gorszego sie czlowiekowi nie moglo przytrafic, poloneza czas zacząć :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
01-11-2019, 22:02
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
01-11-2019, 23:10
owcie co chcecie, ze nie tuby albo ze na yt  nic nie ocenisz :-)


piękne
https://banbye.pl polecam :-)

royal

  • 369 / 1707
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2019, 08:26
Mądrale co krytykują że z youtube nie można odsłuchac nie mają wg mnie racji a na dokładkę są aroganccy. . Na you tube mozna dobrze  odsłuchać kolumny pod warunkiem że się rozumie  wady samego pozycjonowania mikrofonu wobec głośnika więc nie poszukuje się "detaliczności" no i bywają "fachowcy" co uzywają specyficznie brzmiących mikrofonów o dziwacznych brzmieniach .  Do tak duzych zestawów nie da sie zbliyć się z mikrofonem  do kolunmy a  z daleka sa pogłosy pomieszczeń. Uzywając tego samego własnego zestawu słychać świetnie różnice pomiedzy   jego brzmieniem  z własnego źródla elekrtonicznego które znamy  a brzmieniem zmienionym przez oglądane  glośniki.

royal

  • 369 / 1707
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2019, 08:43
Co do tego JBL 4345  to widac ze projektant chce nas podstępnie rozporoszyć i ma do tego na etacie wspólnika. Byłbym pozytywny gdyby do każdej pary był w komplecie.

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
02-11-2019, 10:47
zeby zapalic Panu Bogu świeczke i Backowi ogarek do rozwazenia zewnetrzna zwrotka pasywna z opcja aktywnej
Dokładnie taki plan i części do niego już mam. Tylko mi motywacja trochę oklapła bo gra fajnie.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1749
  • Zmelmag
18-12-2019, 16:25


?
https://banbye.pl polecam :-)

Bacek

  • 2366 / 5883
  • Ekspert
18-12-2019, 18:24
Jest moc, dwa berylowa fildcoile i jakiś TAD jako supertweeter po. Podwójne altec na midbasie.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

royal

  • 369 / 1707
  • Zaawansowany użytkownik
24-12-2019, 10:04
Dobrze że  3000W mocy amplifiera to nie jest juz wszystko  tylko na jeden kanał.  Moze być jeśli pomieszcznie jest kameralne.  Tak  do cichego słuchania w sypialni :).

almagra

  • 11514 / 5542
  • Ekspert
15-02-2020, 11:22
Co dalej z konstrukcją lan?

pień

  • 2228 / 1024
  • Ekspert
07-11-2022, 12:24
Takie oto podejście do rury Vioghta i linii ćwierćfalowej.

Gściu tłumaczy wszystkie tajniki konstrukcji od zjawisk falowych przez zastosowane materiały na obudowę. I pokazuje  eksperymatalnie - taki pomysłowy Dobromir  - jak melo tylko ma fajniejsze zabawki :-)

W odatku na waszych ulubionych głośnikach pełnopasmowych.



Archeologią zająłem się hhehe.   No ale to fajny temat był to wiecie,  może coś będzie.
     Kupę lat temu gdy fora jeszcze przypominały >pulpit  <   z commodora  albo innego ZXspektrum.   Gdy napisałem że jednym z lepszych materiałów na budę kolumny jest zwykły paździoch którego jakość w sklepie rozpoznajemy od pociągnięcia z buta i gdy wyda z siebie dźwięk stłumiony i jakby był już obity jakim filcem czy misiem  to spece omal mnie nie rozszarpali na miejscu.
    Dowiedziałem się że na kolumny to najlepsze są jakieś tam dechy z drzew rosnących cholera wie gdzie,  najlepsze to są dechy z burt arki Noego no bo tak >)   I musi to stać na jakimś tam kamieniu odpowiednio odłupanym i d.......   anioła wypolerowanym.
 Człowiek był młody i głupi to zrobił coś tam pod wpływem cennych wskazówek i nieodmiennie wychodziło g.........   Co najwyżej drogie g........ albo jeszcze droższe g......
   Jednak po jakimś tam czasie już mi się zwyczajnie odechciało i zrobiłem takiego ulepa że szkoda gadać.   Paździch połączony jakimś mazidłem dekarskim z korkiem,  kilka gwoździ i wkrętów.   Wygląd koszmarny i ze względu na gabaryt zajęło sporo mojej przestrzeni mieszkalnej.    No ale dopóki sie na to nie popatrzyło to grało całkiem ładnie nawet podpięte do wzmaka technicsa na STK.
    Pamięć o tym pozostała.   
A wczoraj w moje łapy wpadły szerokopasmowce 20cm   takie stare, papierowe z trąbką oczywiście brzydkie jak cholera.   Z czasów gdy ich projekt to testowali na piosenkach Kiepury.   No i pomyslałem że zrobię trąbę Voighta,  a co mi tam.
Dwa metry cholera musi mieć,   ale to nie szkodzi.   Metraż mam większy teraz niz kiedyś.
   Liczę na podtrzymujące mój zamiar okrzyki >)
Uwagi również byłyby cenne...