Audiohobby.pl

Godne i niegodne polecenia słuchawki typu TWS

gruesome

  • 778 / 5830
  • Ekspert
25-07-2019, 21:07
A jak to jest z bitratem kompresji? Wydaje mi się, że trzeba mieć w miarę nowy i porządny telefon z aptX aby nie słyszeć artefaktów kompresji?

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
26-07-2019, 00:45
@gruesome nie potrafię odnieść się do twoich obaw, bo mam z reguły w miarę nowe telefony.
Ale może wyciągniesz jakieś wnioski z tego, co mogę jeszcze dodać.

Sabat E12 nie mają obsługi aptX. Korzystają ze starszych kodeków.
U mnie jest to bodajże SBC. Ja nie słyszę zniekształceń w dźwięku, spowodowanych stratami kompresji.
Straty pewnie są, ale nie na tyle istotne by zwracało to moją uwagę, czy przeszkadzało słuchać.
Jedyne słuchawki TWS jakie mam z obsługą aptX to Sennheiser Momentum True Wireless.
Moim zdaniem, różnice w graniu między nimi a np. Sabbat E12, spowodowane są raczej odmiennym strojeniem, a nie rodzajem używanego kodeka. Mam przesłanki, żeby tak sądzić, ale mogę się mylić. :)

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
07-02-2020, 00:31
Kupiłem, te nakładki hybrydowe Symbio eartips z myślą o słuchawkach "Sabbat E12 TWS".
Podmieniłem, posłuchałem i z całą odpowiedzialnością mogę polecić. O wiele lepiej uszczelniają kanały uszne.
Dźwięk jest jeszcze lepszy. Wysubtelniał i nabrał klasy. Z tymi nakładkami grają, jak dobre słuchawki stacjonarne.