Audiohobby.pl

Sluchawki zamkniete 3000zl +-

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
15-12-2018, 14:00
Co byscie doradzili w tym przedziale cenowym z zamknietych. Na wieczorne spokojne sluchanie mozna rozkoszowac sie sie typem otwartym, ale sa sytuacje jak dzis, gdy zona sprzata, gotuje a ja mam chwile dla siebie i te dzwieki zaklocaja mi odbior calkowicie, kto zna temat, to nie musze tlumaczyc ;)
Jestem zwolennikiem raczej jasniejszego odbioru i szerokiej sceny :)

Np: Senki HD650 to ciemny narzucony koc, AKG sa dla mnie jasniejsze z mniej wchodzacym dolem na srednice i gore niz senki.
Shure 1840, ktore wygrzewam wciaz, sa bardzo detaliczne i spokojne, jak czerwone wino, ktorym sie rozkoszujesz wieczorem w spokoju i ciszy, i potrafia czasami wprowadzic w stan zauroczenia. Zaryzykuje porownanie z HD600(bardzo podobne jakby troche lepsza wersja neutralnosci, za co pewnie zaraz zostane zlinczowany;)

Wzmacniacz: Shiit Jotunheim

Yotomeczek

  • Gość
15-12-2018, 18:14
Ale Shure 1840 to konstrukcja otwarta więc za wiele nie tłumi...
W tym przedziale cenowym zamkniętych konstrukcji jest stosunkowo niewiele (przeważają otwarte/półotwarte).
Mamy:
SONY MDR-Z7M2 3500zł
Audio-Technica ATH-A1000Z 2400zł
Denon AH-D7200 3000zł
Ultrasone Edition M 3700zł (leciutkie mobilne)
Ultrasone Singature Pro 3800zł
Beyerdynamic T5p 3900zł
Fostex TH610 2500zł
Audeze EL-8 Closed Back 2900zł
AudioQuest NightOwl 2700zł
Sonus Faber Pryma Carbon 2500zł
Beyerdynamic DT 1770 PRO 2400zł
Oppo PM-3 2300 zł
Focal Elegia 3999zł
Final Audio Sonorous VI 2999zł
Technics EAH-T700 3500zł (dwudrożne)
« Ostatnia zmiana: 15-12-2018, 20:49 wysłana przez Yotomeczek »

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
15-12-2018, 18:53
Shure i inne wymienilem ze wzgledu na pokazanie jak odbieram i jaka forme dzwieku preferuje i szukam.

Przejrze te opcje i poczytam, dziekuje. Jako mobilnych uzywam AKG K550 z kablem Geekria, tylko ze kilka dni temu zaczaely sie problemy z prawym nausznikiem i musze je naprawic.
Shure uzywam do wieczornego sluchania w ciszy i spokoju, duzo negatywnych opini na ich temat jest a potrafia oczarowac.
Brakuje mi wlasnie opcji zamknietej tylko do domowego odsluchu, kiedy warunki nie sprzyjaja otwartym, no i takze bylyby alternatywa do niektorych gatunkow muzycznych dla otwartych SRH.

Yotomeczek

  • Gość
15-12-2018, 19:07
Wszystko zależy od preferencji i percepcji własnego układu słuchowego.
Ja niedawno sprzedałem AKG K550 (I gen) - były dla mnie niesłuchalne. Brak basu i bardzo leniwe granie (bez energii). Dużo bardziej wolałem granie Shure shr240a - energia i żywiołowość, dobre średnie i wysokie, mało basu ale więcej niż w 550.
Jak AKG 550 są dla Ciebie OK to może wysokie zamknięte Shure warto sprawdzić? Takie SRH1540  i tak będą dawać progres w dźwięku vs 550 a chyba degradacji względem 1840 nie będzie lub będzie mała. Coś jest fajnego w Shurach - ludki lubią nawet niższe modele (bo chwalone są chyba we wszystkich przedziałach cenowych) jak 840 i kończą na nich żąglerkę.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2018, 19:37 wysłana przez Yotomeczek »

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
15-12-2018, 19:56
550 pierwszej generacji milo wspominam, mam trzecia gen teraz, te maja troche wiecej basu, delikatnie mniej gory. Traktuje je jako podrozne lub gdy ide z laptopem na kawe i chce odizolowac sie od otaczajacych mnie ludzi, to wtedy do niektorych gatunkow K550 sie sprawdzaja. Generalnie sa troche techniczne, nie maja takiego owalnego, kolorowego wykonczenia dzwieku, jesli tak moge opisac swoje odczucie i np przy duzej liczbie instrumentow moga sie pogubic. Soul, House, POP bardzo im pasuje, przy muzyce klasycznej czegos juz zaczyna im brakowac.

SRH1540 ? Myslalem o nich, ale chce jednak wyzszy poziom i kulture grania, szkole dzwieku. Cos co byloby alternatywa dla 1840. Myslalem o AKG K872, ale cena ponoc sposob grania jest rozwinieciem stylu k550 tylko na wyzszym poziomie.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
15-12-2018, 20:33
Osobiscie polecilbym tylko 2 modele:

Sony MDR-Z7M2 (nie mylic ze starsza wersja Z7, tamta jest duzo slabsza) w oparciu o 70mm przetwornik z topowych MDRZ1R. Drugie to wlasnie AKG K872, i to tyle, jesli idzie granie z klasa i bez udziwnien.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
16-12-2018, 11:02
Jak Ci się podoba granie SRH-1840, to zainteresuj się Shure SRH-940. Dla mnie one grały podobnie, ale całościowy balans podobał mi się nawet bardziej w modelu zamkniętym. Resztę budżetu przeznaczyłbym na wzrost jakości w innym miejscu systemu.

Jeden z moich stałych klientów bardzo chwali Ultrasone Signature Pro. One rzeczywiście nie są tak pogięte dźwiękowo jak np. Pro 900, w sumie przyjemne granie. Kiedyś chodziły po 3,5kzł, teraz powinny być tańsze. Sporo osób też chwali AudioQuest NightOwl. Jeśli się różnią od NightHawk w sposób, jak ludzie opisują, to pewnie bym je zaakceptował. ;)
« Ostatnia zmiana: 16-12-2018, 11:04 wysłana przez majkel »

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
16-12-2018, 16:14
Te Sony MDR-Z7M2 maja kosmiczny zakres i nie sa zle, ale po recenzjach wnioskuje ze powinny byc o klase nizej cenowo.

Zrobilem przeglad ww propozycji i moje pole zaweza sie wlasnie do Ultrasone Signature Pro na pierwszym miejscu, Audeze LCD2 Closed Back tez sa bardzo ciekawe.

Zna ktos miejsce w Lublinie lub w Szczecinie gdzie jest mozliwosc posluchania ww modeli itp, bede kilka dni na swieta tui tu?

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
16-12-2018, 17:02
W Lublinie jest chyba mp3 store, moze coś będą mieli. Dla mnie specjalnie ściągali Utopie, Ultraosny 7, D8000, VOCE, Ethery FLOW i HE1000, dobry sklep.

LCD2 sobie można odpuścić, Audeze każda sztuka gra inaczej. Ultrasone to dobry trop, ostatnio były gdzieś używane na sprzedaż i szybko poszły. Słuchałem siódemek, to jest dopiero jazda bez trzymanki, ale te też powinny dać radę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Compton

  • 129 / 3319
  • Aktywny użytkownik
16-12-2018, 19:49
LCD2 sobie można odpuścić, Audeze każda sztuka gra inaczej.
Aby to potwierdzić, musiałbyś mieć koło siebie dwa modele LCD-2 Close Back z takim samym stopniem zużycia padów/wygrzania.
W przeciwnym razie to jest takie pisanie dla pisania.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
16-12-2018, 20:15
Dostałem tę informację bezpośrednio od sprzedawcy który miał kontakt z wieloma sztukami. Opowiadał jak klient słuchał w sklepie nowych. Została mu wysłana druga para, również nowa i dzwoni z pretensjami że zepsute bo tak źle grały. Poszły do zwrotu. I to nie były różnice małe tylko duże, takie na poziomie między jednym modelem a drugim. Po przesłuchaniu D8000, o LCD4 powiedział że nie ma po co nawet słuchać jak się słuchało Finali. Po co miałby ściemniać jak Finale były tańsze od LCD4?
Wierzę na słowo bo słuchałem LCD2 u siebie, nic ciekawego. Zresztą Mikołaj też mi opowiadał jakie ta firma cuda tworzy, a podobnych wpisów mnóstwo. Choćby u Piotra na forum, a jemu akurat także wierzę. To chyba każdy nie pisze żeby posty nabijać i nie kłapie żeby o czymś kłapać? Nie muszę sam sprawdzać na 10 parach skoro niezależni ludzie którzy się nawzajem nie znają mówią to samo. Jeszcze żeby te słuchawki były jakieś angazujące, szybkie, przejrzyste itd to można się bawić, a to takie muły pasiaste :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Compton

  • 129 / 3319
  • Aktywny użytkownik
16-12-2018, 20:38
Nie siedzę z nosem w internetach i przepisywanie tego co inni napisali nie przychodzi mi z taką łatwością,
ale jedynie co mogę dodać, to to, że inne firmy również mają taką samą przypadłość i nie wiem czemu metka przyklejona jest tylko Audeze?
Dla przykładu - HD800, NightHawk, T1V2.
Ja rozumiem, że mogą się komuś nie podobać, ale żeby w każdym poście je krytykować, to już zakrawa na hejt.

Co do opinii Mikołaja to bajeczka wymyślona na poczekaniu i umiejętnie powielana w celu dyskryminacji słuchawek, które to akurat wzmacniacz jego konstrukcji miał okazję kilka sztuk spalić. ;)
 

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
16-12-2018, 20:54
Wiekszosc firm ma jakies tam odchylki jakosciowe w swoich modelach ale to wlasnie u Audeze sa one najwieksze, wrecz skandaliczne, to samo powiedzial mi osobiscie przedstawiciel lokalnego salonu audio tutaj w UK, a przeciez sobie nie wymyslil, zwyczajnie widzi ile ma zwrotow technicznych z kazdej z firm.

Co nie znaczy ze komus nie moze sie trafic udany egzemlarz, ja bym jednak nie ryzykowal swojej forsy w sluchawki od tej firmy, tak samo jak z HiFi Manem.

Compton

  • 129 / 3319
  • Aktywny użytkownik
16-12-2018, 21:03
Rekordzistą nadal chyba pozostaje Grado...

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
16-12-2018, 21:06
Nie przypominam sobie żebym w  każdym poście je krytykował, jak tak policzę to większość moich postów jest o Grado chyba. Ogólnie tych firm - Hifiman i Audeze - nie lubię, to fakt. To wszystko dlatego że słuchałem tych ich wyrobów i mi to nie gra a już na pewno nie za takie pieniądze. Pisałem gdzieś tu kiedyś o nich krótko.

Tego bym nie nazwał przepisywaniem ale przestrogą dla ludzi raczej, wydaje mi się że trzeba pisać prawdę po prostu. Człowiek który się zajmuje sprzedażą tych słuchawek opowiadał wszystko, gdzie tu przepisywanie? Dzielenie się opinią raczej. To że Ci moje opinie nie pasują nie znaczy że to zaraz hejt.

O paleniu się Audeze nie słyszałem, nawet kiedy je podpinano do kolumnowego ampa, nie wiem co by trzeba było zrobić żeby je spalić. W takim razie pojawia się tu pytanie skoro taka Twoja opinia o jego produkcie, to co oznacza Twój wpis który widnieje gdzieś w którymś z tematów tutaj o tym że jesteś wdzięczny za nadesłany wzmacniacz?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.