Audiohobby.pl

Zmiana Dac

blackromek

  • 39 / 3811
  • Użytkownik
11-12-2018, 22:36
Gdzieś miesiąc temu sprzedawałem Aqua La Voce S2 w pełnej wersji XLR i z 3 modułami D/A.
Grałem na nim kilka miesięcy z LD 6+ i ponad rok na BHA-1.
Poszedł za niecałe 7kzł... ;)
Którego Brystona nabyłeś ?

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
11-12-2018, 22:48
Podobnie jak Majkel nie namawialbym na Audio GD, ale z nieco innej, dosc prozaicznej przyczyny, przy tej firmie to nawet HiFi Man jest niezwykle wstrzemiezliwy w wypuszczaniu nowych wersji i ulepszen. Kupisz cos od Audio GD i za pol roku okazuje sie ze sa juz wydania mk3 Twojego sprzeta i nie jest on wiele warte.

Compton

  • 129 / 3341
  • Aktywny użytkownik
11-12-2018, 22:49
Gdzieś miesiąc temu sprzedawałem Aqua La Voce S2 w pełnej wersji XLR i z 3 modułami D/A.
Grałem na nim kilka miesięcy z LD 6+ i ponad rok na BHA-1.
Poszedł za niecałe 7kzł... ;)
Którego Brystona nabyłeś ?
Ja gram teraz z BDA-2
Master 7 jest imo lepszy ale kobyła wielka i nie miałbym na nią miejsca ;)
Questa słuchałem, Hugo 2 miałem jakiś czas w domu, 2Qute nawet kiedyś kupiłem, ale to nie jest dźwięk który mnie przekonuje w kontekscie ich ceny. Nie mówię, że są złe, ale dla mnie warte 1/3 ceny.

blackromek

  • 39 / 3811
  • Użytkownik
11-12-2018, 22:55
Gdzieś miesiąc temu sprzedawałem Aqua La Voce S2 w pełnej wersji XLR i z 3 modułami D/A.
Grałem na nim kilka miesięcy z LD 6+ i ponad rok na BHA-1.
Poszedł za niecałe 7kzł... ;)
Którego Brystona nabyłeś ?
Ja gram teraz z BDA-2
Master 7 jest imo lepszy ale kobyła wielka i nie miałbym na nią miejsca ;)
Questa słuchałem, Hugo 2 miałem jakiś czas w domu, 2Qute nawet kiedyś kupiłem, ale to nie jest dźwięk który mnie przekonuje w kontekscie ich ceny. Nie mówię, że są złe, ale dla mnie warte 1/3 ceny.
Tak wysoko oceniasz Master 7
a jak sprawuje się bryston

Compton

  • 129 / 3341
  • Aktywny użytkownik
11-12-2018, 23:10
Z BHA-1 reprezentuje firmowe brzmienie, polegające na szybkości, kontroli, przejrzystości i przestrzeni.
Nie ma tu ciepełka, miękkości czy audiofilskiej aury. Jest rzetelne, precyzyjne i angażujące granie.
Zestaw raczej do ciepło-neutralnych słuchawek.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
12-12-2018, 04:47
https://mp3store.pl/article/1363-questyle-cas192d-digital-to-analog-converter.6970011520078.2015081185783110326.html

Sam dla siebie wziąłem Qutesta. Gra teraz przez najwyższego optyka Qeda, właśnie doszedł mi ten kabelek. Dynamika tego DACa jest wręcz anormalna, w połączeniu z  GS1000 i z Black Pearl majkela jest pokazana taka detaliza i przestrzeń razem z wykopem, że się nie chce wierzyć ile tego wszystkiego  jest wyciągane z nagrań. Przy takich poziomach głośności gdy dźwięk nie napiera, tylko po prostu siedzi się i słucha godzinami bez zmęczenia, byłem w szoku jak Qutest potrafi przy tak wysokiej rozdzielczości, precyzji i walorach przestrzennych zaprezentować pełne uderzenia bębnów i wykop - one tam będą obojętnie jak cicho będziemy słuchać.
Tam gdzie są basy wspomagające bębny np w nowoczesnych nagraniach rockowych Qutest znakomicie rozróżnia faktury, co każe mi mysleć że nareszcie mam DACa który po wpięciu w tor, pozwoli mi czerpać przyjemność ze słuchania na słuchawkach planarnych  w przyszłości, bo nei zamieni dołu pasma w dziwną ciężką basopodobną masę. Chociaż tu dużo wzmacniacz ma do powiedzenia, więcej w sumie od DACa.
Kultura, muzykalność, detal, przestrzeń w wydaniu 3d (pięknie uprzestrzennia przekaz ten DAC), transparentność, różnicowanie faktur, szybkość, w końcu popis główny - dynamika.
Słuchając na Qutest dźwięk płynie jednocześnie wibrując, są skoki tempa, spadki i wzrosty, różnice w oddaniu rytmów, natarć, zaznaczone przejścia, powyciągane dźwięki z tła które wspomagają ten cały spektakl i ten spektakl uderza na Ciebie. Nie gubi żadnych smaków z nagrania. Słucha się wtedy jakby bez chwili na oddech, to jest taki DAC który gra tak jak lubię - wyczynowo, ale przy zachowaniu ogólnej kultury. Podać to wszystko naraz w takiej formie i nie zrobić papki z dźwięku i z mózgu słuchacza to nie taka prosta rzecz. Mnie przekonał ten DAC.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

blackromek

  • 39 / 3811
  • Użytkownik
12-12-2018, 08:08
Co sądzicie o przetwornikach w technologi R2R

blackromek

  • 39 / 3811
  • Użytkownik
12-12-2018, 10:30
Mam do was jeszcze jedną wielką prośbę jako że tutaj jest kilku fachowców tzw technicznych proszę o pomoc z moim obecnym AGD nfb 28 , chodzi mi mianowicie o to że jest on równierz przedwzmacniaczem którą to funkcję chciałem pominąć w tym urządzeniu realizuje się to założeniem zworki wewnątrz sprzętu Ok teraz ma być wzmocnienie liniowe bez regulacji głośności i teraz jest taki problem sprzęt ma gain funkcja low podobno ma być liniowo funkcja high + 12 dB i tu problem  na high jest strasznie głośno wzmaka kolumnowego dosłownie można odkręcić troszeczkę i na niektórych kawałkach lekkie przestery , na słuchawkowych wzmakach lepiej ale nadal głośno na funkcji low jest natomiast 20 % ciszej niż każde inne źródło ( CD, streamer ) i chyba lekki brak dynamiki i teraz jeśli wyjmę zworkę i włàczę regulację głośności czy nfb zdegraduje mi jakość dźwięku połączone w wszystkich wypadkach po xlr nie main in pomóżcie już pytałem chyba wszędzie zero odzewu
« Ostatnia zmiana: 12-12-2018, 10:40 wysłana przez blackromek »

Compton

  • 129 / 3341
  • Aktywny użytkownik