Audiohobby.pl

Zmiana Dac

blackromek

  • 39 / 3790
  • Użytkownik
11-12-2018, 09:23
Witam panowie proszę o pomoc bo już normalnie głupieję więc zacznę od początku na dzień dzisiejszy posiadam przetwornik audio Gd nfb -28 ver 2014
używam go tylko jako dac , reszta mojego toru wygląda następująco
Tor słuchawkowy Bryston Bha 1 , Litlle Dot VI+ - Audeze lcd-3 , Hifiman he-500
Kolumny Cav a 12 ( niebawem pełna lampa prawdopodobnie Cayin 55Tp ) paradigm studio 100v5
Teraz transporty
Pliki Cayin idap 6
CD Pioneer pd 9700
Muzyka metal 90% rock
Przetwornik najlepiej żeby był zbalansowany ( wszystkie moje wzmacniacze są ) i z dobrze grającym usb
Budżet sam nie wiem 4-8 tys
Wybór jest tak duży że naprawdę nie wiadomo co wybrać pomóżcie

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
11-12-2018, 09:33
Witam panowie proszę o pomoc bo już normalnie głupieję więc zacznę od początku na dzień dzisiejszy posiadam przetwornik audio Gd nfb -28 ver 2014
używam go tylko jako dac , reszta mojego toru wygląda następująco
Tor słuchawkowy Bryston Bha 1 , Litlle Dot VI+ - Audeze lcd-3 , Hifiman he-500
Kolumny Cav a 12 ( niebawem pełna lampa prawdopodobnie Cayin 55Tp ) paradigm studio 100v5
Teraz transporty
Pliki Cayin idap 6
CD Pioneer pd 9700
Muzyka metal 90% rock
Przetwornik najlepiej żeby był zbalansowany ( wszystkie moje wzmacniacze są ) i z dobrze grającym usb
Budżet sam nie wiem 4-8 tys
Wybór jest tak duży że naprawdę nie wiadomo co wybrać pomóżcie
Wiadomo, Chord 2qute lub Qutest. Sorry że bez balansu.

blackromek

  • 39 / 3790
  • Użytkownik
11-12-2018, 09:42
No właśnie brak balansu w tym chordzie gdyby był to ten przetwornik ma tyle pochlebnych recenzji że chyba bym go łykną , balans dopiero od hugo TT ale kasa już zdecydowanie większa czy warto ?

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
11-12-2018, 12:24
Używanego TT w dobrym stanie wynegocjuszesz spokojnie za 9k. W UK można kupić nową sztukę za jakieś 12k z racji tego że jest już wersja TT2. Może warto porozmawiać z polskimi sklepami.

blackromek

  • 39 / 3790
  • Użytkownik
11-12-2018, 13:03
Tak ale czy jest aż tak dobry żeby zapłacić tyle kasy

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
11-12-2018, 13:25
Little Dot mk VI bez balansu może zagrać słabiej na lepszym DAC niż z balansem na słabszym. To ewidentnie symetryczna konstrukcja i sekcja RCA jest tam zrobiona raczej na dokładkę, a nie do codziennego korzystania. Trzymałbym się XLR posiadając ten wzmacniacz, swoją drogą bardzo go lubiłem, ale właśnie brak w pełni symetrycznego toru dawniej go u mnie wyeliminował.

blackromek

  • 39 / 3790
  • Użytkownik
11-12-2018, 13:41
Little Dot mk VI bez balansu może zagrać słabiej na lepszym DAC niż z balansem na słabszym. To ewidentnie symetryczna konstrukcja i sekcja RCA jest tam zrobiona raczej na dokładkę, a nie do codziennego korzystania. Trzymałbym się XLR posiadając ten wzmacniacz, swoją drogą bardzo go lubiłem, ale właśnie brak w pełni symetrycznego toru dawniej go u mnie wyeliminował.
Ta sama sytuacja jest z moją hybrydą do kolumn gra zdecydowanie lepiej po balansie

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
11-12-2018, 16:40
To nie jest tak, że jak coś jest symetryczne od wejścia do wyjścia, to "woli" sygnał symetryczny. Taka sytuacja wskazuje raczej na coś innego - że wzmacniacz osiąga symetrię będąc konstrukcją złożoną z dwóch niesymetrycznych torów. Gdyby był prawdziwie symetryczną konstrukcją, tzn. wzmacniaczem różnicowym, to by mu było obojętne, czy dostaje sygnał symetryczny, czy nie, bo wykonując swoją "arytmetykę" na sygnale wejściowym odejmowałby zero od sygnału nieodwróconego (lub niesymetrycznego), a dalej przetwarzał go różnicowo, zawsze w ten sam sposób. Używam takiego wzmacniacza od ponad dwóch lat i zaręczam, iż jemu jest wszystko jedno, czy ma zrobione wejścia z XLR czy RCA. Ostatnio nawet udało mi się jeszcze zoptymalizować pracę z jedną połówką sygnału wejściowego i istotna jest tylko jakość sygnału oraz kabla, w moim przypadku RCA. Daje mi to wygodę w doborze źródeł i kabli w sumie też, bo równorzędny jakościowo kabel XLR będzie bardziej złożony konstrukcyjnie i przez to też droższy od cincha.

blackromek

  • 39 / 3790
  • Użytkownik
11-12-2018, 16:43
Napiszę może co wstępnie mnie zainteresowało może ktoś posiadał słuchał jakaś opinia
M4 tech young mk III
Mytek Brooklyn +
Audio Gd R2R dac 8 lub tutaj dosyć drogo dac-7

blackromek

  • 39 / 3790
  • Użytkownik
11-12-2018, 19:44
Matrix x sabre pro

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
11-12-2018, 21:55
Napiszę może co wstępnie mnie zainteresowało może ktoś posiadał słuchał jakaś opinia
M4 tech young mk III
Mytek Brooklyn +
Audio Gd R2R dac 8 lub tutaj dosyć drogo dac-7

blackromek, na MP3s podałem Ci dwie propozycje do rozważenia, ale jak bierzesz pod uwagę R2R, to polecam tego Audio-GD, świetny DAC na 4xPCm1704UK:
https://allegro.pl/audio-gd-master-7-sing-i7708791034.html

blackromek

  • 39 / 3790
  • Użytkownik
11-12-2018, 21:59
Dopytuję gdzie mogę bo kasa nie mała do wydania a ja sprzętem za bardzo nie żongluję więc szukam czegoś na dłużej

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
11-12-2018, 22:05
Gdzieś miesiąc temu sprzedawałem Aqua La Voce S2 w pełnej wersji XLR i z 3 modułami D/A.
Grałem na nim kilka miesięcy z LD 6+ i ponad rok na BHA-1.
Poszedł za niecałe 7kzł... ;)

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
11-12-2018, 22:12
Dopytuję gdzie mogę bo kasa nie mała do wydania a ja sprzętem za bardzo nie żongluję więc szukam czegoś na dłużej
To ja bym nie szedł w Audio-gd. Nie podoba mi się maniera konstrukcyjna tej firmy polegająca na wpychaniu Wimy MKP gdzie popadnie (te czerwone prostopadłościany), która nie jest mistrzostwem nawet w swojej kategorii kondensatorów. Szukałbym używki MSB, choć nie wiem, czy chodzą w takich pieniądzach. Jak nie, to może ten Bryston BDA-2 z drugiej ręki? Z gotowych produktów zapamiętałem jako dzieło skończone MSB Platinum IV. Natomiast wynalazki typu M2Tech Young czy wszelkie konstrukcje na Sabre to pojemne pole do modyfikacji. Jak nie chcesz sprzętu pod tuning, to patrz początek akapitu. ;)

Pogadaj sobie na PW z użytkownikiem Audionanik na forum mp3store. On miał parę sensownych DACów, a słuchał znacznie więcej, może coś doradzi? Teraz ma Qutesta. DAC bardzo sensowny, tyle że nie jestem pewny, czy do ciężkich brzmień? Jego zalety bardziej wyjdą w muzyce "naturalnej", gdzie chodzi o porządek, staranność w budowaniu dźwięków, dobre barwy, a mniej o wykop i nutę dzikości. Fakt, że słuchałem wyrywkowo.