Audiohobby.pl

Wielka orkiestra w Sobieskim i okolicy :)

Gustaw

• 1659 / 1357
  • Administrator
26-11-2018, 10:14
w tym roku nie zagrały mi tak jak marzyłem harbethy, Naim na Focalach (kiepsko, Ciechowski rozjechał ten system),

Harbethy moim zdaniem grały świetnie. Jeżeli chodzi o Naim-a to już kiedyś pisałem, że nigdy nie słyszałem, w różnych sytuacjach, aby sprzęt tej firmy zgrał lepiej niż średnio.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2018, 11:38 wysłana przez Gustaw »

Cashlack

• 1311 / 3840
  • Ekspert
26-11-2018, 10:51
w takim razie w tym roku. źle trafiłem na prezentację harbethów albo byłem za krótko. W zeszłym roku Harbethy zagrały wspaniale.

W prezentacji Naim problemem moim zdaniem są wyłącznie głośniki, bo jest wysoce nieprawdopodobne, aby takie duże artefakty i różnice w dźwięku, jakie słyszałem w tym roku, brały się z jakiejkolwiek elektroniki, innej niż konsolety dźwiękowców z źle ustawionymi phaserami.

po prostu te kolumny Focala były źle ustawione. Ja słyszałem przynajmniej jedną udaną prezentację Naima i o dziwo wówczas też na Focalach, tyle że dużo tańszych. Jakoś się to w górę nie zeskalowało, może przekombinowali te konstrukcje już.

Ogólnie było gorzej, niż to co z reguły i tak źle grają pasywne konstrukcje wielodrożne, w porównaniu do małych full-range w odgrodzie bliskiego pola.

za to jeszcze nie słyszałem chyba złej prezentacji kolumn AudioVector. Chord w tym roku na ich kolumienkach wspartych 2x subem zagrał porywająco.

byłbym ciekaw kiedyś odsłuchu Naima na AudioVectorach, no i koniecznie Lavardina na Audiovectorach z upsamplerem i DAC od Chorda - może być bardzo smakowicie, jak na "klasyczne audio". Z resztą prezentowane na Lavardinie fińskie Auralic też zagrały bardzo, bardzo ładnie, ale ta cena.. ;-/ sory, to nie na polski rynek. Albo się przesłyszałem, albo 20 tyś euro wołali za "patent" z potrójnym tytanowym tweeterem w wave guide, puszczonym bardzo nisko i zwykłymi skądinąd basowcami w BR. Ktoś chce od razu Lamborghini jeździć.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2018, 10:54 wysłana przez Cashlack »
Lity drut, first watt, full range.