Audiohobby.pl

Wielka orkiestra w Sobieskim i okolicy :)

colcolcol

• 500 / 3324
  • Ekspert
19-11-2018, 19:49
Nikt oprócz Lana nie był na "koncercie", nikt nic nie sprzedawał, nie kupował płyt z Biedronki za 70 zł, nie podziwiał systemów za równowartość kilku mieszkań w Warszawie?

Gustaw

• 1659 / 1357
  • Administrator
19-11-2018, 20:13
Był żem ja w Sobieskim i był też w Tulipie.
Był też na stadionie.
Łowił audiofilskie leszcze i łowił okonie.

Drogi zestaw topowy samego AłdioNota
 nadawał się dźwiękiem jedynie na szrota,
Tańszy zestaw z tego też matecznika
grał jak pozytywka, prosto ze śmietnika.

W Sobieskim fajnie grały Cuby
i to nie tylko dlatego, że to Lancastera chluby.
Sporo powietrza miały, tudzież basu,
grały świetnie, nie robiąc przy tym hałasu.

Avantgardy tak sobie, bez urwania pupy
Znacznie lepiej zagrały firmy BMM małe tuby.

Całkiem też przyjemnie grały DżejBiele,
Muzyką idealną, prosto na wesele.

W Tulipie było słabo i nieco nudnawie
Jedynie Lampizator i Sveda zagrały ciekawie.

Na stadionie świetnie grały MBL-e
Do grania na żywo nie braknie im wiele.

Świetny dźwięk słyszałem z gramofonu Sikory,
który tub był źródłem o wielkości sporej.

Naszała mnie również nieziemska podnieta,
kiedy w końcu usłyszałem świetny dźwięk z Harbeth-a.

Grają zwykle z pliku i grają z Vinyla
srebrnego krążka CD w zasadzie już nima.

Tak bardziej serio. Tak świetnego basu i tak dobrze kontrolowanego jak z zestawu MBL na stadionie  nie słyszałem nigdy. Dla mnie to referencja. Dla tego warto było pojechać. Generalnie wystawa to moloch. Do wielu sal już nie chciało nam się wchodzić tak byliśmy zmęczeni. Następnym razem odpuszczę Sobieskiego. Tam zwyczajnie nie ma warunków do odsłuchów. Przynajmniej nie przy takiej ilości ludzi.

I pod rozwagę dla wystawców. Te audiofilskie samplery, na dwa, no ...na maks 3 instrumenty to puszcza prawie każdy. Na serio "wrzućcie na ruszta" normalną muzykę bo skutecznie odstraszacie zwiedzających. Żadnych innych słuchawek niż Stax 09s nie słuchałem. Nie było na to już siły.

« Ostatnia zmiana: 19-11-2018, 21:02 wysłana przez Gustaw »

Egon@

• 1281 / 1293
  • Ekspert
19-11-2018, 20:46
Teksty Gustawa to fajna sprawa.

Napiwszy się rumu z Cuby,
wlazł Lancasterowi do tuby.

Mało tam powietrza, nie zażył wywczasu,
że miał wazelinum, to wlazł bez hałasu.

Gustaw

• 1659 / 1357
  • Administrator
19-11-2018, 20:54
Drogi mój Egonie, pijusie i trutniu
w błędzie jesteś wielkim,
kiedyś to odszczekasz
jak mój beagle wielki.

Sam Srajan Ebajen z seks munsa też miał orgazm wielki
bo kiedy usłyszał Cube Nenuphara to mu pękły szelki.

lancaster

• 26486 / 3939
  • Administrator
20-11-2018, 00:05
colcol, z tego co pamietam

Sobieski
najwieksza ciekawostka system Sparkler Audio, maly 10cm szerokopasmowiec i to co robilem kiedys DIY czyli nos dac 1543  + jakis ichni rowniez maly wzmacniaczyk. Po odsluchu duzych systemow dxwiek nie byl ogromny ale w relacji wielkosc skryznek / "sfera" nic lepszego na calej wystawie nie slyszalem. Ciekawa rzecz nawet w  kontekscie ultradrogich zabawek z tym ze nie dla fanow duzego albo nawet w pelni neuralnego dolu pasma i zdecydowanie do malych pomieszczen. Nazwalbym to zaskoczeniem wystawy, niekoniecznie dxwiek, ale na pewno bede pamietal.

łądnie zagraly male monitory Falcon Acoustic jakas wariacja BBC LS3, muzykalnie, spojnie, dla mnie osobiscie lepiej calosciowo od prezentowanych obok duzych kolumn tej firmy (na ewno mniej mnie wziagnely)

jak co roku bdb prezentacja Sulek Audio, bomba dynamika i przestrzen  (grali na Audio Note L z raczej wywalonym tlumikiem dla tweetera :-)). Zrobilismy test odwrocenia polaryzacji kabli IC i nawet bylo slychac roznice musze przyznac, na pewno warto tam zajrzeć co roku i poswiecic dluzsza chwile czasu. Prawdziwi pozytywnie zakreceni pasjonaci bez "pierniczenia" marketingowego, znakomicie ustawiony system.

Wilsony Alexia z polskim piecem krego nazwa mi uciekla (prezentacja na parterze obok Avantgardow) bardzo ladnie ale tylko muzyka elektroniczna, muzyka akustyczna tez brzmiala spoko tzn tak jak elektroniczna ;-)

I taaadaaaammmm dxwiek wystawy jak dla mnie a raczej utowr wystawy zapodany przez sprzecior : sountrack z filmu Swing Kids a konkretnie Benny Goodman Sing Sing Sing w wykonaniu Avantgarde, podczas gdy wiekszosc utworow brzmiala troche niemrawo big band poszedl autentycznie jak na zywo akustycznie z klimatem i zajebistym rytmem co w przypadku wczesniejszych avantgardow stanowilo wyzwanie. Brawa ode mnie.

Wyroznienie dla Haiku za przyjazna prezentacje do ktorej uzyli kolumn na Tonsilach, zdrowe normalne podejscie do tematu uwazam, czyli jak cos ladnie gra to nie wazne na czym jest. Wielu kręci nosem ....to niech kręci :-)

W Tulipie wspomniana przez Gustawa Sveda z Lampizatorem, muzykalnie z bdb basem w "klasycznej" konwencji ale w jej ramach ciekawie, łądne barwy i spojnosc.

Stadion Narodowy :
Harbeth 40.2 za prezentacje klasyki, bardzo naturalna perspektywa bez wodotryskow dynamicznych ale kiedy trzeba mocnym pierwszym planem, jest w  tym dxwieku cos uwodzicielskiego.

Marten, szwedzkie zdaje sie kolumny na Accutonach, duzy, gesty, dynamiczny, dobrze ulozony dxwiek.

W tym roku nad czym boleje mniej bylo systemow "zakręconych".

I jeszcze mi sie przypomniala jedna ciekawa uwaga ktora podzieli sie ze mna znajomy, podobniez ktos "przydybal" jakiegos wystawce na Narodowym ze ów uzył "zwyklego" przedluzacza od gniazdka sciennego a dopiero na ostatnie 2 metry audiofilskiej sieciowki. No śmiechu co niemiara. W domu ludzie maja pewnie audiofilskie sieciówki pociągniete do prętów uranowych elektrowni ktorej nie wybudowano.

Drodzy Audiofile purysci kablarscy. Wszyscy mamy kilka KILOMEROW zwyklych podłych kabli ukladanych przez "Pana Staszka elektryka" bez podstawek kablarskich, skrecanych po drodze na śruby wcale nie furutecha, lecących przez transformatory niestety nie Tango czy Tamury, dodatkowo w podłej izolacji z jakiegos tworzywa z ktorego robi sie m.in butelki. Warto sie spierac czy na koncu zabawki podpiete są 10 czy 2m "wykwintu" ?

Egon@

• 1281 / 1293
  • Ekspert
20-11-2018, 00:22
Sing Sing Sing w wykonaniu Avantgard

Sing Sing to śpiewała Rodowicz, nieuku!

Egon@

• 1281 / 1293
  • Ekspert
20-11-2018, 00:23
Drogi mój Egonie, pijusie i trutniu
w błędzie jesteś wielkim,
kiedyś to odszczekasz
jak mój beagle wielki.

Sam Srajan Ebajen z seks munsa też miał orgazm wielki
bo kiedy usłyszał Cube Nenuphara to mu pękły szelki.

A co beagle sądzi o keablach napoedstawkach?

colcolcol

• 500 / 3324
  • Ekspert
20-11-2018, 08:01
Szkoda, że nie mogłem zajrzeć. Miło poczytać jakieś normalne, zdystansowane słowa. Ludzie tak się napinają po tej wystawie jak Janusz na "Wejściu Smoka".
Żałuję już tego basu z MBL`a i szerokopasmowców.
Lan, jak Twoja prezentacja? Była chemia ze słuchaczem? :)

Egon@

• 1281 / 1293
  • Ekspert
20-11-2018, 09:48
Z Gustawem nawet biochemia :)

almagra

• 10384 / 3591
  • Ekspert
21-11-2018, 09:33
Dawaliście w palnik?

Gustaw

• 1659 / 1357
  • Administrator
21-11-2018, 09:53
Egon jest zawsze na palniku.
Ma ksywkę "Pan Propan-Butan" albo "LPG Fan". Zależy od meliny.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2018, 11:37 wysłana przez Gustaw »

Egon@

• 1281 / 1293
  • Ekspert
21-11-2018, 15:17
Nie bumbersuj się funiu :)

Cashlack

• 1311 / 3840
  • Ekspert
24-11-2018, 23:03
ładnie zagrały systemy:
kolumny Auralic z Lavardinem
MBL
Chord na głośnikach Audiovector
Nenuphar Lancastera na lampie 45 w piątek,
kolumienki Gato Audio
kolumny YG, tak ładnego pudła gitary akustycznej nie słyszałem od czasu, jak sam przez 9 lat na takiej grałem.
Boenicke (znowu bardzo dobrze, aktywka to jest to!)
system na głośnikach Mangera
... i pewnie wiele innych.

Zaskakująco dobrze dźwiękowo jak na ich wynalazki wypadła w tym roku firma Bose, dużo lepiej niż ostatnio, ciekawy life-stylowy produkt.

w tym roku nie zagrały mi tak jak marzyłem harbethy, Naim na Focalach (kiepsko, Ciechowski rozjechał ten system), najdroższy Ayon na prezentacji Pacuły też brzmiał dziwnie - jeszcze w ogóle nie słyszałem udanej prezentacji membran ceramicznych w pasywnej filtracji. (a z aktywką jeszcze w ogóle nie).
Lity drut, first watt, full range.

palton

• 421 / 3444
  • Zaawansowany użytkownik
25-11-2018, 22:15
Wilsony i długo nic. Nie wiem co tam Lan usłyszałeś sztucznego, w niedzielę było zajebiście.

lancaster

• 26486 / 3939
  • Administrator
25-11-2018, 22:37
to samo w niedziele co w piatek i sobote :-)  kazdy material brzmial jakby byl zarejestrowany na tej samej plycie  z muzyka elektroniczna. Zreszta bardzo duzo tego typu myzyki bylo tam grane co swiadczy pozytywnie o swiadomosci prezentera.

Prywatnie dla siebie w podobnym stylu tylko sporo mniejszej skali bralbym male Falcon Acoustic, graly niexle biorac pod uwage gabaryt elektronike/rozrywke i bardzo akustycznie z klimatem instrumenty bez pradu. Wokal pomijajac skale ponadprzecietny.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2018, 22:43 wysłana przez lancaster »