Audiohobby.pl

Sluchawki mniej znanych producentow.

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
17-11-2018, 21:45
Zastanawia mnie to, ze jest wiele modeli sluchawek, ktore ponoc swietnie graja a malo sie o nich mowi. Czesto wymieniamy AKG, Grado, Senki, Audiotechnica etc tak jakby zamkniety krag producentow. Czy jest tak, ze te w ktorych sie obracamy graja lepiej czy moze, to tylko z przyzwyczajenia nie wychodzimy poza ten krag.

Oto kilka przykladow:

Meze 99 Classics Walnut, Monoprice Monolith M1060 Planar Headphones, AudioQuest Nightowl i ponoc nie majace przeciwnikow w cenie do tysiaca euro Focal elear Black Circumaural Headphones Headband.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
17-11-2018, 22:44
Nie zaliczalbym Focala, Audioquesta oraz Meze do malo znanych producentow, wrecz przeciwnie, watki tasiemce sa na forach zagranicznych o modelach z tych firm.

Juz predzej Quad ERA-1 moznaby zaliczyc do takich co graja super a nie maja zadnej prasy i to je bez mrugniecia okiem bralbym do 5000PLN.

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
17-11-2018, 23:20
Wlasnie na forach zagranicznych, w Polsce jakos ciszej, lub sie myle i mi sie tylko tak wydaje. Te Monoprice Monolith M1060 sa bardzo ciekawe.

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
17-11-2018, 23:24
Quad ERA-1 zainteresowaly mnie, poczytam o nich., bo wlasnie planuje przygotowania do kupna czegos w tym przedziale cenowym ;)
« Ostatnia zmiana: 17-11-2018, 23:34 wysłana przez Shakhal »

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
18-11-2018, 02:30
Oglądasz recenzje na youtube? Kanał Z Reviews, koleś jest taki trochę trzepniety i recenzuje różne słuchawki. Słuchawki Monoprice które wymieniłeś po jakimś czasie zaczynają się rozpadać choć faktycznie jesli idzie o dźwięk to ponoć są dobre. Większość słuchawek tej firmy jest zrecenzowana przez tego śmiesznego gościa, i większość niestety jest jakościowo kiszką i widać to na filmikach. Moim ukochanym Grado też się oberwało, szczególnie przy recenzji PS500e które zostały zmieszane z błotem. Nie sądzę że żadne z wymienionych przez Ciebie można faworyzować, żadne w porównaniu do Focali Utopia nie są referencją, najwyzsze modele Sennków i moje Grado GS1000e na ten przykład nie są nawet blisko Utopii (które słyszałem i opisywałem tu).
Więc np Focale nie są małe znane i nie cenione bo kasują prawie wszystko, a takich "świetnych słuchawek jak na swoją cenę" typu Custom One Pro itp w cenie do 1000zł,  przerobiłem już trochę i zawsze się kończy tak samo w ich przypadku - podbarwianie w którąś stronę celem osiągnięcia czegoś albo przykrywanie jakichś błędów podbitymi skrajami pasma, brak rozdzielczości i przejrzystości itd itp. Jeśli słuchawki kuleją gdzieś w którymś z tych głównych aspektów, to trzeba ingerować w strojenie, żeby ugrać dodatkową efektywność w różnych sferach. Te które tego nei robią to będą te naprawdę najlepsze. Ze wszystkich których słuchałem znam tylko dwie takie pary słuchawek - Focal Utopia i D8000.
To jest ten pułap cenowy gdzie się zaczyna HiEnd ale w porównaniu do nich te wszystkie tańsze zaliczają glebę jak nie tu to tam. A więc jest to kwestia realnej lepszości potwierdzonej odsłuchami, to co mówisz, a nie wybieraniem znanych producentów.  Po odsłuchu Focali Utopia już wszystko dla mnie gra blado i nieciekawie. Więc to jest taka rozkminka tego typu między Beyerami czy Monolitami a Utopiami - albo płacimy albo dostajemy słuchawki słabsze na tym polu, albo na tym, i tak w nieskończoność. Po paru latach użerania się z tematem stwierdziłem że dróg na skróty nie ma i pułap pewnych cen jak i pewnych producentów sobie odpuściłem, bo po prostu nie wiedzą co robią chyba.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
18-11-2018, 10:22
Te focale utopia super, cena też, chwilowo nie dla mnie, choć w przyszłości pomyślę o nich.

Co możesz powiedzieć o tych Quad era 1 o których wspomniał Pastwa?

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
18-11-2018, 12:36
Niestety nic. Ale jak Michał mówi że dobre to dobre. Zna się chłop i osłuchany jest, sam korzystam z jego  porad teraz i składam system.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
18-11-2018, 12:56
Quady to podobno jakiś rebrand azjatyckiej produkcji. Trzeba się rozejrzeć i może jeszcze taniej będzie można kupić.

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
18-11-2018, 13:00
https://www.instagram.com/p/BpGZgNhApg3/

Oryginalna nazwa tajwańskiego tworu to Yogada JPM-101.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
18-11-2018, 13:12
Dla jasnosci, nie biore zadnej odpowiedzialnosci za brzmienie Yogada, zeby potem nie bylo, bo nie jest powiedziane ze dostajemy taki sam dzwiek ;')

Sluchalem swego czasu egzemplarza przedprodukcyjnego od Quada i wiem ze pracowali nad tuningiem sonicznym swojego wydania, wiec malo prawdopodobne aby bylo to dokladnie rownowazne granie z tym azjatyckim, a takie detale u mnie osobiscie robia zasadnicza roznice. Tak samo jak material padow, grubosc itp. Zwlaszcza ze i konstrukcja palaka jest wyraznie inna.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2018, 13:15 wysłana przez pastwa »

nsk

  • 549 / 4834
  • Ekspert
18-11-2018, 13:39
To fakt, ale wstawiłem głównie jako ciekawostkę.

Sekator

  • 447 / 3281
  • Zaawansowany użytkownik
09-08-2019, 20:01
Meze 99
Te Meze to dramat. Grado po rozmowie z właścicielem sklepu audio spokojnie mogę zaliczyć do mało znanych producentów.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
09-08-2019, 20:56
Kennerton Audio Equipment
Wydaje mi się, że chyba @Pastwa i @Alucard wspominali o słuchawkach tej firmy na naszym forum.
Niemniej dla mnie to mniej znany producent. Mnie interesują Kennerton Magni.
Podobno są już pierwsze egzemplarze w Polsce, zakupione bezpośrednio od producenta z Petersburga.
Wydają się ciekawe, ale jakoś nie mogę się zdecydować na zakup.
Pomoże ktoś podjąć decyzję? Jakieś argumenty za, albo przeciw?
Bardziej mile widziane przeciw. :-)
« Ostatnia zmiana: 09-08-2019, 21:01 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
09-08-2019, 21:08
Są ładne, ale opis producenta do mnie nie przemawia. Na razie to taki zakup przysłowiowego "kota w worku". Dajmy im wejść między ludzi, tyle tego teraz na rynku, że lepszy produkt od razu się obroni ;-)