Audiohobby.pl

Audiofil :)

cadam

• 4264 / 3876
  • Ekspert
02-05-2018, 17:43
i tu  pomoca przychodzi niezawodna Wiki :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiofil

Współautorem definicji w wiki nie jest XYZ zbanowany na wszystkich forach o tematyce audio?

tetejro

• 1659 / 965
  • Ekspert
02-05-2018, 17:58
Zbanowany przez AUDIOFILÓW??? No to chyba nie dziwne. Chorzy psychicznie nie przyjmują do wiadomości, że są chorzy.

Vinyloid

• 2028 / 3089
  • Ekspert
02-05-2018, 22:01
Audiofil jest dla mnie prymitywem, dla którego słuchanie szczekania psa za prawym uchem jest ważniejsze od odkrywania Bacha...
Podzieli się kolega swoimi odkryciami na temat Bacha, o których prymitywni audiofile nie mają pojęcia?

tetejro

• 1659 / 965
  • Ekspert
02-05-2018, 23:33
"Masz fugę Bacha?
- Mam... I nie mów do mnie Bacha"

Stara reklama radiowa mieszanek cementowych do fugowania  Widzisz vinylo, można odkrywać Bacha, wystarczy słuchać radia, a nie pierdnięć z czeskich rekordów na SACD ;-)

Vinyloid

• 2028 / 3089
  • Ekspert
03-05-2018, 00:14
"Masz fugę Bacha?
- Mam... I nie mów do mnie Bacha"

Stara reklama radiowa mieszanek cementowych do fugowania  Widzisz vinylo, można odkrywać Bacha, wystarczy słuchać radia, a nie pierdnięć z czeskich rekordów na SACD ;-)
Mnie akurat do Bacha nie trzeba przekonywać,  zrobili to dawno temu moi wykładowcy w szkole muzycznej,
mimo, że w tamtych czasach nikomu się jeszcze o SACD nie śniło :)

tetejro

• 1659 / 965
  • Ekspert
03-05-2018, 00:38
Zacznij od Bacha - no może od pół bacha ;-)

colcolcol

• 473 / 3262
  • Zaawansowany użytkownik
09-05-2018, 07:42
..Podzieli się kolega swoimi odkryciami na temat Bacha, o których prymitywni audiofile nie mają pojęcia?..

Vinyloid, samozwańczych audiofili drażni negatywny wydźwięk tego słowa. Chcieliby być taką lepszą kastą od dźwięków szczycących się ilością wydanych pieniędzy na sprzęt (również na auto, wycieczki, zegarki itd..) i jednocześnie zaszczepić podejrzenie w plebsie o posiadanym genialnym słuchu, wyrobieniu muzycznym, osłuchaniu, oczytaniu, elokwencji i uj wie czym jeszcze.
Ale audiofilem może zostać każdy, kto wyda na kabel zasilający 50 tyś i więcej. Wtedy z automatu jest zapisywany do klubu, lepiej słyszy, lepiej widzi, lepiej prowadzi auto i w ogóle jest the best...
Po spotkaniach audiofilskich odkurzacz nie jest w stanie zebrać z dywanów wysypanej z butów słomy :) Ot cała prawda o audiofilach.

Cypis

• 2468 / 3013
  • Moderator Globalny
09-05-2018, 07:45
Zacznij od Bacha - no może od pół bacha ;-)

Albo MyBacha... ;)
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Vinyloid

• 2028 / 3089
  • Ekspert
09-05-2018, 15:08
..Podzieli się kolega swoimi odkryciami na temat Bacha, o których prymitywni audiofile nie mają pojęcia?..

Vinyloid, samozwańczych audiofili drażni negatywny wydźwięk tego słowa. Chcieliby być taką lepszą kastą od dźwięków szczycących się ilością wydanych pieniędzy na sprzęt (również na auto, wycieczki, zegarki itd..) i jednocześnie zaszczepić podejrzenie w plebsie o posiadanym genialnym słuchu, wyrobieniu muzycznym, osłuchaniu, oczytaniu, elokwencji i uj wie czym jeszcze.
Ale audiofilem może zostać każdy, kto wyda na kabel zasilający 50 tyś i więcej. Wtedy z automatu jest zapisywany do klubu, lepiej słyszy, lepiej widzi, lepiej prowadzi auto i w ogóle jest the best...
Po spotkaniach audiofilskich odkurzacz nie jest w stanie zebrać z dywanów wysypanej z butów słomy :) Ot cała prawda o audiofilach.

Uprzejmie informuję, że Jego Ekscelencja Vinyloid nie jeździ wypasionym autem, na nie lata na drogie, zagraniczne wycieczki, ani nie nosi szwajcarskiego zegarka. Jest skromnym władcą Królestwa Dźwięku, któremu wystarcza w miarę dobry słuch, nieco obycia z muzyką oraz sprzęt wart ledwie kilka tysięcy dukatów. Mimo osłuchania, oczytania i ponadprzeciętnej elokwencji chętnie by się czegoś nowego dowiedział na temat nieśmiertelnych dzieł  mistrza Bacha, ale jak widać nie było mu dane. Przynajmniej nie tym razem :)

colcolcol

• 473 / 3262
09-05-2018, 15:48
Ależ to nadmuchane ego zostało połechtane. :)

tetejro

• 1659 / 965
  • Ekspert
09-05-2018, 17:57
Jak napisałem Bach to sie nadaje do fugowania ;-)
Skąd w ogóle takie przekonani eże trzeba robic rzeczy których sie nie lubi - np słuchać muzyki Bacha - żeby zostać uznanym audiofilem??? Kiedu ktoś sie zmusza do rzeczy których ni elubi to jest raczej pokuta za coś. Jak duzo słucha Bacha którego nie lubi to moze ma wieksze szansę na raj za takie cierpienie :-)

colcolcol

• 473 / 3262
09-05-2018, 19:25
..skąd w ogóle takie przekonanie, że trzeba robic rzeczy których sie nie lubi ..?

To jest właśnie audiofilizm w najczystszej postaci.
I te (patrz wyżej) prostackie, protekcjonalne "kolegi odkrycie na temat Bacha", a co ja urwa Einstein jestem albo trwa sesja z muzyki sakralnej? A w ogóle jaki kolega?
I nie pada nawet prowokacyjne: może mógłbyś mi coś polecić z Bacha. Nie, od razu cepem w łeb, bo pod ręką i właśnie z pola w gumowcach... ehh
Jedyny plus, że o kable w systemie nie spytał...

aulait

• 1197 / 3534
  • Ekspert
09-05-2018, 21:37

..Podzieli się kolega swoimi odkryciami na temat Bacha, o których prymitywni audiofile nie mają pojęcia?

..Uprzejmie informuję, że Jego Ekscelencja Vinyloid nie jeździ wypasionym autem, na nie lata na drogie, zagraniczne wycieczki, ani nie nosi szwajcarskiego zegarka. Jest skromnym władcą Królestwa Dźwięku, któremu wystarcza w miarę dobry słuch, nieco obycia z muzyką oraz sprzęt wart ledwie kilka tysięcy dukatów. Mimo osłuchania, oczytania i ponadprzeciętnej elokwencji chętnie by się czegoś nowego dowiedział na temat nieśmiertelnych dzieł  mistrza Bacha, ale jak widać nie było mu dane. Przynajmniej nie tym razem :)

Jakiś czas temu za kilka złotych wyrwałem na allegro nowego winyla Karol Gołębiowski, Organy Katedry św. Wojciecha w Gnieżnie J.S.Bach-Chorały lipskie nr 8-18. Rejestracja z 1980 roku! Niesamowity klimacik ;)
« Ostatnia zmiana: 09-05-2018, 21:43 wysłana przez aulait »

colcolcol

• 473 / 3262
01-06-2018, 19:04
Cyt:

"rodowane wtyki najlepiej sprawdzą się w systemach zamglonych"
"Rod .. powoduje ziarnistość w przekazie wysokich tonów"
"złoto .. nie wyrabia, przez swoją manierę zaokrąglania"
"Nikiel jedynie ' schładza ' przekaz"
"wtyki zarówno mosiężne jak i miedziane dają przyjemny efekt delikatnego ocieplenia"

Myślicie, że to na poważnie? Jakim trzeba być imbecylem, żeby "usłyszeć" wpływ materiału wtyczki sieciowej...
Przecież to czytają dzieci i jak uwierzą?