Audiohobby.pl

Naim mu-so i domowy serwer plików

alkir

  • 23 / 1458
  • Nowy użytkownik
01-02-2018, 22:17
Witam.
Zakupiłem sobie dysk sieciowy jak z linku: https://www.wdc.com/...cloud-home.html
Zainstalowałem stosowne oprogramowania. Laptop z windows 10 się z tym łączy bez problemu, tablet i telefon z androidem też, ale nie potrafię "skojarzyć" ze sobą tego serwera i urządzenia z linku: https://www.naimaudi...l/mu-so-support na czym mi najbardziej zależało.
Ten Naim sterowany jest za pomocą aplikacji pod androida, posiada opcję UPnP która chyba służy właśnie do odbioru treści z serwera sieciowego, no ale nie widzi serwera.
Oczywiście serwer i Naim podłączone są do tej samej sieci, Naim bez problemu po wifi odbiera radio internetowe.
Router Asusa na kartę sim, wifi. Jeżeli ktoś wie coś czego nie wiem o konfiguracji i ma chęć pomóc - będę zobowiązany.
pzdr Alkir
Audio było fajną zabawą przez całe lata.

alkir

  • 23 / 1458
  • Nowy użytkownik
07-02-2018, 09:49
Oki, poległem. Zrobiłem serwer multimedialny, ale nie ten podłączony do routera zewnętrzny dysk jak chciałem, tylko mój laptop się nim zrobił-był.  A nie tego oczekiwałem.
Zatem czy jest na forum jakiś zdolny informatyk, który zdalnie (i oczywiście odpłatnie) uporządkowałby mi ten bałagan informatyczno-sieciowy?
Bo teraz jest tak, że urządzenia łączą się bezpośrednio przez aplikację My Cloud Home od producenta dysku (WD) z tym serwerem, ale widzą go tylko jako magazyn plików, nie "rozsyła" strumieni. A aplikacja do rozsyłania strumieni, czyli w moim przypadku Plex Media Server widzi trzy! serwery:
- laptopa jako zerwer
- zewnętrzny dysk Mycloud home jako "serwer pośredni"  - czyli widzi "strumieniowo" pliki ale tylko wtedy gdy laptop jest podłączony
- zewnętrzny dysk Mycloud home jako serwer niedostępny bo działający na sieci zewnętrznej - i ten właśnie muszę jakoś udostępnić...
A Naim Mu-So przez aplikację Plex widzi tylko ten serwer laptopowy. :(
 
Gdyby ktoś coś, to proszę o kontakt.
« Ostatnia zmiana: 07-02-2018, 09:51 wysłana przez alkir »
Audio było fajną zabawą przez całe lata.