Audiohobby.pl

kabel głośnikowy do 100 pln za metr, DNM, Oyiade Explorer, Cardas 101 czy DIY ?

Egon@

  • Gość
28-10-2018, 20:52
Nie masz pojęcia o lutowaniu, króliku, ale kabel sprawuje się dobrze.
:)

ps. lampizujesz dalej, jak nasz Macgyver z AS? Mam nadzieję, że tak.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2018, 20:55 wysłana przez Egon@ »

Fester

  • 334 / 3028
  • Zaawansowany użytkownik
28-10-2018, 21:25
jak nasz Macgyver z AS? Mam nadzieję, że tak.

Egon@  McGyver figuruje tam od pewnego czasu jako zbanowany.
 

lancaster

  • Gość
28-10-2018, 21:41
Egon, zupelnie powaznie nie robie juz nic uslugowo. Od paru lat.

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
29-10-2018, 09:06
Raczej.... bełkot
Nie wiem gdzie ten bełkot, jeśli u mnie to czuję się poruszony i wzruszony, że ktoś o mnie pamięta.

Albo wysłuchaj szamanów forum. Zapłacisz więcej za cudowne kable, niż za sprzęt.
Był tu taki jeden, który to wyłożył, ale Lancaster go wyjebał w kosmos.

Ja bym włączył kominek, ale go nie mam i muszę wyciągać flaszkę bimbru by dźwięk był cieplejszy. Bo według jedynego mojego kolegi, Marka z Irlandii, dźwięk to ty masz zimny jak lodowiec Amundsena. Po dwóch flaszkach się mocno ocieplił.
Sorry za przydługi OT, ale to do waszej kłótni piję.

Yotomeczek

  • Gość
30-10-2018, 21:44
kupiłem w końcu Melodikę 2x2,5 i w porównaniu do poprzedniej linki no-name za 1zł jest dużo przyjemniej. Ogólnie jestem zadowolony z tej Melodiki, kupiłem ze szpuli tyle ile trzeba, dałem niecałe 100 zł razem i gra zauważalnie lepie niż poprzednie kabelki.

A dlaczemu nie Lity drut - jak masz w podpisie?

Cashlack

  • 1566 / 5790
  • Ekspert
31-10-2018, 14:51
AntyCables używałem w moim oryginalnym systemie i byłem z nich dźwiękowo bardzo zadowolony, natomiast one są wredne użytkowo, sztywne, sprężyste, wydłubują oczy przy zmianch głośników i wzmacniaczy, rysują ściany i obudowy głośników. AntyCable to kabel dla kogoś, kto już nic nie zmienia.

Wątek założyłem kiedy instalowałem system dla ojca, on nie potrzebuje aż tak się poświęcać na ołtarzu audiofilii aby giąć antykable, a stać go już na wyżej wspomniane w tytule. Pierwotnie chciałem mu zamówić Cardasa 101 ze szpuli, ale ze względu na czas oczekiwania z USA i różnice w cenie w Europie,

ostatecznie kupiliśmy Melodikę 2x 4 mm2 i tato jest zadowolony. Ja bym ich dźwięk opisał jako zaokrąglony, perlisty, mało analityczny ale też przyjemny i z dobrym basem. (na pentodzie 6f6 GT NOS SE)

Słychać pozytywną różnicę względem oryginalnych linek miedzianych 2,5 mm2 , jak na glośnikowe to już dużo.

Aktualnie temat się zdezakutalizował, bo robię aktywację basowców z mega tłumieniem - dużo równoległych wzmacniaczy, zwrotnica aktywna, megakrótkie połączenie lutowane wzmak - cewka głośnika basowego.

lity drut, prawdopodobnie srebrny, wystąpi już po pełnej aktywacji, tylko dla sekcji średnio i wysokotonowej.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2018, 16:43 wysłana przez Cashlack »
Lity drut, first watt, full range.

Egon@

  • Gość
31-10-2018, 21:32
Fakt, wygodne, to one nie są, szczególnie z IC trzeba uważać :)

Fester

  • 334 / 3028
  • Zaawansowany użytkownik
31-10-2018, 22:26
AntyCables używałem w moim oryginalnym systemie i byłem z nich dźwiękowo bardzo zadowolony, natomiast one są wredne użytkowo, sztywne, sprężyste, wydłubują oczy przy zmianch głośników i wzmacniaczy, rysują ściany i obudowy głośników.

Gdyby chodziło tylko o te wady, to linka z posrebrzanej miedzi załatwiałaby wszystko.  Układa się w każdych warunkach. DNM Reson też jest wredny w użytkowaniu. Z uwagi na podatność na uszkodzenia. Natomiast budżetowa elektronika wiele z nim zyskuje.

Egon@

  • Gość
14-11-2018, 10:22
Egon, zupelnie powaznie nie robie juz nic uslugowo. Od paru lat.

Ale dla kolegi, gdy poprosi zrobisz? Kiedyś tam, oczywiście.
Zresztą co ja ci zawracam kwadrat :) Przecie ja juz gram wszystko z plików.

Pamiętam jaki Magus był zachwycony lampizacją.

Egon@

  • Gość
14-11-2018, 10:27
Lancaster - ile w tym było prawdy, ile magii?
Mac miał w jednym momencie 500 odtwarzaczy, Stary Audiofil mi mówił i pękał ze śmiechu.
No ale Stary miał Vincenty, to się mógł śmiać.

Fester

  • 334 / 3028
  • Zaawansowany użytkownik
15-11-2018, 07:40
huang - czyżbyś był kretem z AS, że trollujesz w tym wątku?

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
15-11-2018, 09:42
huang - czyżbyś był kretem z AS, że trollujesz w tym wątku?
Pan huang został już odesłany do "krainy wiecznych łowów".

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
08-12-2018, 13:41
Wracając do kabli głośnikowych, to parę dni temu koledzy zrobili testy kabli głośnikowych, u mnie w studio na uaktywnionych klonach JBL4429 z oryginalnymi głośnikami .
Mieli rzeczony Oyiade, Bitner i Klotz. Wszystkie fi 4mm2, żaden nie był najlepszy.
Testy przeprowadzone w jednakowych warunkach. Wzmacniacze basowe 200W/4R mosfet toshiba, średnie 50W/8R bi-mos sanken i wysokie 20W/8R bi-pol toshiba. Przełącznik na mocnych 50Amp. przekaźnikach. Wtyczki speakon neutric. Jest to ważne.
Żaden z kabli nie wprowadzał zauważalnych zmian, nawet na poziomie mentalnym. Za to po zmianie na cieńszy kabel 1mm2 do basu, kontrola nad nim kończyła się na poziomie 50W.
Wniosek jest jeden, grubość ma znaczenie.

Yotomeczek

  • Gość
08-01-2019, 10:28
Wracając do kabli głośnikowych, to parę dni temu koledzy zrobili testy kabli głośnikowych, u mnie w studio na uaktywnionych klonach JBL4429 z oryginalnymi głośnikami .
Mieli rzeczony Oyiade, Bitner i Klotz. Wszystkie fi 4mm2, żaden nie był najlepszy.
Testy przeprowadzone w jednakowych warunkach. Wzmacniacze basowe 200W/4R mosfet toshiba, średnie 50W/8R bi-mos sanken i wysokie 20W/8R bi-pol toshiba. Przełącznik na mocnych 50Amp. przekaźnikach. Wtyczki speakon neutric. Jest to ważne.
Żaden z kabli nie wprowadzał zauważalnych zmian, nawet na poziomie mentalnym. Za to po zmianie na cieńszy kabel 1mm2 do basu, kontrola nad nim kończyła się na poziomie 50W.
Wniosek jest jeden, grubość ma znaczenie.


Czyli basowce były 4 OHmowe? To wprowadza większy rygor co do do przekroju kabla - musi być grubszy niż przy 8 Ohm.

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
08-01-2019, 11:47
Przez basowce rozumiem wzmacniacze, a głośniki takie jak napisałem, oryginał JBL -12" (305mm) 1200Fe-8(339200-002) DC resistance: 5.6  ohms ±10%. Czyli na cewce głośnika realnie trochę mniej w maksie.