Audiohobby.pl

Używana Wieża Technics jaką kupić porady

hakero144

  • 3 / 2258
  • Nowy użytkownik
21-01-2018, 18:08
Cześć szukam porad jaką używaną wierzę technicsa kupić nie musi być cała na początek mogą być segmenty niezbędne. Nie wiem co wybrać są jakieś sprawdzone serie??

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
21-01-2018, 20:44
Kup sobie inną wieżę.

hakero144

  • 3 / 2258
  • Nowy użytkownik
22-01-2018, 23:01
czemu??

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
22-01-2018, 23:09
temu, że nie wierzę tylko wieżę.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
22-01-2018, 23:22
jako dawny amator wież, nie koniecznie technicsa, moge doradzic ze jak kupisz jakąkolwiek to będzie jak każda.

A mniej zawile - kupisz starego grata. Jezeli nie snasz sie na elektronice to ni ebędziesz w stani enawet rozpoaznac czy masz chłam z wystawki czy jeszcze pełnowartosciowy sprzet.

Dlatego z zestawów używanych najlepiej kupować urzadzenia niegdyż topowe. Np. z Technicsa to SU-A4 SE-A3, SUA-E-990, albo najmniej SUA-E800. W każdym razie coś z tych dzielonych wzmacniaczy.
Odtwarzacz cd i tuner oczywiście wybierzeż z linii wzorniczej dopasowanej i też model jaki był w niej najwyższy.

I niezbyt stare te urządzenia wybieraj.

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
23-01-2018, 08:37
Wierzę szczerze w Technicsa wieże!

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
23-01-2018, 09:08
jako dawny amator wież, nie koniecznie technicsa, moge doradzic ze jak kupisz jakąkolwiek to będzie jak każda.

A mniej zawile - kupisz starego grata. Jezeli nie snasz sie na elektronice to ni ebędziesz w stani enawet rozpoaznac czy masz chłam z wystawki czy jeszcze pełnowartosciowy sprzet.

Dlatego z zestawów używanych najlepiej kupować urzadzenia niegdyż topowe. Np. z Technicsa to SU-A4 SE-A3, SUA-E-990, albo najmniej SUA-E800. W każdym razie coś z tych dzielonych wzmacniaczy.
Odtwarzacz cd i tuner oczywiście wybierzeż z linii wzorniczej dopasowanej i też model jaki był w niej najwyższy.

I niezbyt stare te urządzenia wybieraj.
Trochę to bez sensu, przestrzegasz przed reanimowanymi klockami a potem ciurkiem wymieniasz drogie najczęściej wskrzeszane do życia, bo da się na nich przyciąć niezłą kasę. SU-A4, SE-A3(bardzo dobre urządzenia, ale znane z awarii) to 80/81 rok. To jak Kolega ma "wybrać niezbyt stare klocki"? Te następne, które wymieniłeś (pewnie chodzi Ci o klocki typu SE-A/SU-C900, 800) nie są zbyt udane a bardzo drogie, choć o kilkanaście lat młodsze. W dodatku do wszystkich wymienionych modeli wzmacniaczy topowe odtwarzacze CD mają drogie i od dawna niedostępne lasery. To tak na zasadzie "kup i płacz" :)

W zasadzie trudno mi polecić jakąś wzorniczo zgraną audiofilską wieże technicsa. Z takich powiedzmy grających ok/poprawnie, bardzo fajnie grało u mnie Zestawienie SL-PS7, RS-B828, SA-AX6 (w trybie Bi Amp) z kolumnami Castle Clayd, B&W P5 lub Trylogy Prince.
Ze starszych np SU-V40, ST-G50, SL-P420/520/720 (uwaga tu drogie niedostępne lasery) i RS-B605/705/905 albo trochę nowszy bardzo fajny RS-TR555 i Castle Chester/Trent II.
To takie budżetowe systemy, które na moje ucho grają ok.
Trochę nowsze a chwalone SU-VX700/800/820/920 ale tych nie miałem u siebie w domu, więc nie wiem jakie kolumny polecić. Do nich pasuje RS-TR555, RS-B828 a CD SL-PS620 (nie drogi popularny z odzysku laser)
« Ostatnia zmiana: 23-01-2018, 10:07 wysłana przez aulait »

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
23-01-2018, 10:15
Możesz też pójść za wskazówkami Almagry i kupić inna wieże. Np starsze klocki Sony ES, albo starsze klocki NADa, lub klocki różnych firm, ale tu musisz się wypowiedzieć.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
23-01-2018, 10:41

Trochę to bez sensu, przestrzegasz przed reanimowanymi klockami a potem ciurkiem wymieniasz drogie najczęściej wskrzeszane do życia, bo da się na nich przyciąć niezłą kasę.

Wyraznie napisałem ze te drogie warte są wskrzeszania i napisałem zeby jednak nie były zbyt stare. Bo w starych niejeden janusz mógł juz grzebać, wiec trzeba sie na nich znać.

Ja mam wzmacniacz który ma już dwadzieścia lat i nigdy nie był dłubany. Raz otwarty i odkurzony. I to była jakas tanizna wtedy - a teraz kosztuje niemal tyle samo w nominale co podczas zakupu.

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
23-01-2018, 11:40

Trochę to bez sensu, przestrzegasz przed reanimowanymi klockami a potem ciurkiem wymieniasz drogie najczęściej wskrzeszane do życia, bo da się na nich przyciąć niezłą kasę.

Wyraznie napisałem ze te drogie warte są wskrzeszania i napisałem zeby jednak nie były zbyt stare. Bo w starych niejeden janusz mógł juz grzebać, wiec trzeba sie na nich znać.
Nie wiem co masz namyśli pisząc zbyt stare? SU-A4, SE-A3 mają 37 lat. To raczej sprzęt dla takich zakręconych maniaków jak ja "płać i płacz... iiiii zowu płać i płacz" :)
Z Kolei te mydelniczkowate nie są warte reanimacji, chyba że na handel, bo drogie :)

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
23-01-2018, 23:33
są warte, byle nie były na stkach, bo z tym jest rudno w razie awarii. Oczywiście chodzi o to ze te nowsze mozna kupic nie dłubane... bo są nowsze. Ale to tez lotaria jak przy każdym uzywanym sprzecie.

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
24-01-2018, 06:01
są warte, byle nie były na stkach, bo z tym jest rudno w razie awarii. 
ale one są właśnie na hybrydach. Dokładnie tych samych, co w dużo tańszych zintegrowanych SU-A700mkII i mkIII.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2018, 06:13 wysłana przez aulait »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
25-01-2018, 12:01
SUA900 chyba też.

SE-A900 SE-U900 nie wiem, być może.

Będa działać do pierwszej awarii. W razie uszkodzenia STK naprawa może być nieopłacalna. Ale z drugiej strony STK daje większa pewność ze nikt sobie go nie tuningował a w drogim sprzecie powinien juz być obudowany zabezpieczeniami.

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
25-01-2018, 15:01
Tak jak pisałem post wyżej SE-A900 i pochodne też ma tę samą hybrydę.

Problem z tymi hybrydami polega na tym, że one przy intensywnej eksploatacji się nadpalają na stopkach i zabezpieczenia tu nic nie dają... one tak mają. Dlatego im wyższy model/wyższa moc tym bardziej to zjawisko się potęguje. W dodatku hybrydy nie dają tak naprawdę żadnych gwarancji, że niegrzebany ponieważ rynek zalany jest chińskimi podróbkami tych hybryd.

Sorki, nie odbierz tego jako atak na Twoją osobę, że w tym wątku cały czas kwestionuje Twoje wypowiedzi, ale po prostu się z Tobą nie zgadzam. Jako hobbysta maniak firmy sporo wiedzy przez lata  zgromadziłem a grzebałem, naprawiałem, poszukiwałem i gromadziłem różne sprzęty Technicsa przez wiele lat ;)


tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
26-01-2018, 19:19
Jakoś tak się składało Że STKi w sprzecie Technicsa-Panasonica czy Sanyo spełniały sie znacznie lepiej niz w sprzętach np. rodzimej Diory. Choć mam pewne watpliwości co do np. Radmora - jego ostatni wzmacniacz znacznie drozszy od Diory był zarówno bardziej unikalny jak i teraz jest prawie niedostepny na rynku wtórnym.

Znaczy nie kazdy STK się popsuje. Ale jak sie popsuje to w zasadzie na złom obecnie. Więc gdy ma mozliwość sprawdzenia urzadzenia to może smiało kupować ale te własnie najdrozsze .

Miałem na mysli SE-A900S mkII wzmacniacz dzielony.
https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/se-a900s.shtml

SU A900 mkII to chyba integra była

Był jeszcze taki wzmacniacz wielokanałowy którego mozna było mostkowac do stereo albo uzywac do biampingu w stereo. I on był chyba nowszy juz z tego stulecia. To mógłby byc dobry wybór, obecnie raczej niewiele jest takich uniwersalnych wzmacniaczy.
Kiedyś jeszcze Yamaha robiła amplituner trzykanałowy mający być dokładka do wzmacniacza stereo w celu rozszerzenia do sytemu 5.1.