Audiohobby.pl

Dlaczego technika audio-stereo umiera ?

Mirek19

  • 688 / 4585
  • Ekspert
19-01-2018, 08:27
A co ma do tego polityka, którą tak tu molestujesz, skoro to media kształtują poglądy.
Ja w stanie wojennym zrobiłem taki balet, że przyszło dwóch smutnych panów i kazali mi wyłączyć sprzęt i słuchać DTVP....sprzęt musiałem wyłączyć, ale nie musiałem oglądać dziennika....poszli sobie....chyba miałem farta i trafiłem na "dobrych", choć smutnych.

lancaster

  • Gość
19-01-2018, 10:05
a ma bo media by nie praly mozgow jakby nie praly :-)

a po praniu zgredzacym wychodzi zgredzenie. Druga rzecz byc moze taka jest natura ludzka ze kazde pokolenie mysli ze jest tym ostatnim z dobrego rozdania a to nowe to juz upadek i koniec wartosci.
O kazdym pokoleniu tak mowiono pewnie, śmiac mi sie chce jak takie mity idą z powaznymi minami.

Najlepiej podsumowal to kiedys starszy znajomy, apropos "rozwiazlosci" obecnej mlodziezy opowiadal jak to po wojnie byly klasy z kilkoma rocznikami w jednej i jak to sie mlodzi ludzie bawili juz w  podstawowce, czesto w wieku karalnym z uzyciem uzywek itd. Taka patologia. Co jak opowiadal nie rpzeszkadzalo jego znajomym zabraniac dzieciom na dyskoteki bo "wiadomo co tam sie dzieje".

Teraz jest po prostu wiekszy wybor i nie ma co miec pretensji ze stereo zajelo swoja pozycje w tej wielosci.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-01-2018, 10:19
Wezcie sobie szczytowy vinyl albo odtwarzacz cd z lat 80-tych i porownajcie je z topowymi konstrukcjami obecnych czasow, wyjdzie, ze jest przepasc jakosciowa na korzysc terazniejszosci.

To tyle odnosnie umierania techniki audio ;'))

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
19-01-2018, 12:08
Co do gramofonów to bym się nie zakładał. Obecne konstrukcje to są w  większości prymitywne bo co za głębsza technika poza metalurgiczną jest w mass loaderach. Na początku 80 gramofony miały apogeum swojego technicznego zaawansowania.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
19-01-2018, 12:12
Zgadzam się z Tobą Bacek.

I tak było też z innym sprzętem, powiedzmy grającym - nie tylko z gramofonami.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-01-2018, 12:14
Sluchalem szczytowego SME z lat 80tych (cud techniki wowczas) oraz obecnej wersji z czubka ich cennika, nie bylo z czym porownywac, roznica olbrzymia, jest wiec spory postep, chcemy tego czy nie ;'))

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-01-2018, 12:26
Glownego postepu upatrywalbym natomiast we wkladkach, iglach odczytowych...

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
19-01-2018, 12:42
Postęp postepem, na perwno jest ale sama wkładka to nie wszystko. To tak jakby popracować nad głowica decka, a resztę ominąć. Może być i plastikowe.
« Ostatnia zmiana: 19-01-2018, 12:44 wysłana przez eMandDe »

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-01-2018, 12:53
Mowi sie, ze wkladka, a igla juz w szczegolnosci jest decydujacym elementem gramofonu, w koncu to igla (jako jedyna) dotyka plyty i sczytuje z niej informacje lub je gubi jak jest slabsza.

Cala reszta gramofonu az tak sie bardzo nie zmienila, moze jeszcze ramiona sa teraz bardziej dopracowane/zaawansowane.

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
19-01-2018, 13:22
Sluchalem szczytowego SME z lat 80tych (cud techniki wowczas) oraz obecnej wersji z czubka ich cennika, nie bylo z czym porownywac, roznica olbrzymia, jest wiec spory postep, chcemy tego czy nie ;'))

Z tamtych lat zaawansowane to były

Nakamichi TX-1000
Denon DP-100M
Pioneer Exclusive P3
Kenwood L-07D
Yamaha GT-2000L

i kilka innych. SME wtedy i dziś to łożysko, pasek i trochę sprężyn, nic czego nie dało by się zrobić też w czasach Edisona. Ok precyzja wykonania to też coś czym nie można pogardzić ale kosmicznej techniki (nie mówię o kosmicznym wyglądzie) to w dzisiejszych gramofonach nie ma. Wymienione firmy aktualnie produkują plastikowe zabawki. Natomiast niszowe firmy "Highend" najczęściej starają się zapewnić zbyt towarów przedsiębiorcom z zagłębia Ruhry.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-01-2018, 15:06
Moim zdaniem w technice audio nie ma co upatrywac sie cudow techniki z samego zalozenia, wszystkie wzmacniacze badz kolumny to nie jest jakis sprzet medyczny czy tez technologia lotnicza tylko proste znane od kilkudziesieciu lat koncepty.

Jedynie cyfrowa obrobka sie zasadniczo rozwinela bo bazuje glownie na rozwoju komputerow, ktore faktycznie ewoluuja.

Co do samych gramofonow, trudno uznac samo zelastwo, czy tam ich wage za jakies osiegniecie techniczne, juz predzej jestem sklonny uwierzyc ze wlasnie wspomniana wkladka badz igla bedzie stanowila clou postepu ;')

Teza samego watku bylo jednak stwierdzenie ze technika audio umiera, z czym ja sie nie zgadzam bo nigdy nie bylo tutaj jakiegos szczegolnego wyrafinowania ktore mogloby teraz upasc, a od strony brzmieniowej dobre, wspolczesne systemy brzmia zdecydowanie realistyczniej/wierniej od tych sprzed 30/40lat.

mops

  • 603 / 2667
  • Ekspert
19-01-2018, 15:16
Taaaaaa,szczególnie w deckach to widoczne jest.
Waldek.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-01-2018, 15:25
ale nie mieszajmy do tego wymarlych gatunkow, jakim jest magnetofon ;')

mops

  • 603 / 2667
  • Ekspert
19-01-2018, 15:29
Odnoszę się jedynie do ostatniego zdania.
Waldek.

colcolcol

  • 925 / 5253
  • Ekspert
19-01-2018, 15:51
News z 2018. Byłem zaskoczony wzrostem sprzedaży kaset...
To do przedostatniego posta ;)