Audiohobby.pl

Dlaczego technika audio-stereo umiera ?

Mirek19

  • 688 / 4612
  • Ekspert
13-01-2018, 15:11
Ty chyba nie znasz oferty Naima i nie wiesz co ma w segmencie HE
Skoro podałem link, to i z obecną ofertą jestem zapoznany i wiem co Naim na w segmencie "Hi-End".
Możesz podać definicję tego "Hi-end'u" ?

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 15:13
topowe urzadzenia.

a twoja definicja HE ?

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 15:35
masz jakas definicje HE, czy po prostu Pan w sklepie powiedzial Tobie ze kombajn to HE ?

nie wiem czy jestes zaznajomiony z oferta Naima, ale kombajn to HiFi nie HE.
HE to Statement a on jest duuuuuży a nie zminiaturyzowany.

Mieszkam w Poznaniu, ostatnio sie obsmialem idac ulica, patrze wybudowany nowy budynek, na nim haslo "mikroapartamenty na wynajem" - to musi byc rezydencja dla wielbicieli mikrowszystkiego, na partnera moze juz nie byc miejsca ale Ken czy Barbie wejda na pewno i juz mozna urzadzic impreze przy muzyce ze zminiaturyzowanego HE i jakichs fajnych minibuteleczkach zwanych chyba malpkami. tak tak, miniaturyzacja wchodzi w kazda dziedzine zycia, , super bo ludzie zamiast w 12m2 mieszkaja w mikroapartamentach :-D

mops

  • 603 / 2694
  • Ekspert
13-01-2018, 15:44
No to jestem stary i głupi.
Nie chcę wzmacniacza który ma nawet wiertarkę udarowąwbudowaną a zarazem waży 4 kilo.
Chcę pożądnej  wielkości ciężki deck i wzmacniacz  bez wibratorów i dział laserowych
Ma być dużo lampek i ładnie świecić.
I ma GRAĆ.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2018, 15:46 wysłana przez mops »
Waldek.

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 15:54
Ty mops to rzeczywiscie jakis niedzisiejszy jestes. I moze jeszcze żywnosc mamy gorszą niz 30 lat temu, co ?
Pamietacie jeszcze mleko w  szklanej butelce na wycieraczce ? takie ze śmietana pod aluminiowym kapslem ?
Czy dzis sie kupi takie w cenie litr za 20zł nawet ? Chetnie bym wziął.
niech mi ktos powie ze dzisiejsze UHT nie jest lepsze skoro taka technologia w nie poszła. Albo mięso, jak produkuja je maszyny to musi byc lepsze, zwlaszcza to w marketach bo tam to maszyny dokonuja cudów zrecznosci, czlowiek sie czuje podczas jedzenia czegos takiego jak na uczcie u wielkiego mistrza w malborku :-)))
hajendowo :-)))

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 16:03
i plynnie wracajac do pytania tytulowego uwazam ze nie jest trafne zalozenie w nim poczynione.
powiem nawet ze bywalo gorzej niz obecnie, spojrzcie chociazby na wzrost popularnosci vinylu ostatnimi laty. Po wzroscie KD ludzie b czesto wracaja do stereo wlasnie, w druga strone juz sie raczej nie dzieje.

Po swoich znajomych i znajomych znajomyh tez widze wzrost zainteresowania, czasami nie chce sie opowiadac czy doradzac ale same tematy bywaja dosc czesto. Przyszedl ostatnio facet klasc plytki i tez temat.
Mysle ze jest lepiej niz autor watku przypuszcza :-)

mops

  • 603 / 2694
  • Ekspert
13-01-2018, 16:22
Czasem zamawiam szynkę i kiełbasę na Podlasiu.Robione bez robotów.
Smakuje wybornie i mało nowocześnie.
Waldek.

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 16:35
tez kupuje czesto ze swiniobitka, znajomy przywozi, mam tez zaprzyjaxniony sklep z dziczyzna :-)

tak jak piszesz, nie sa to nowoczesne smaki, ale mozna przywyknąć ;-)

Mirek19

  • 688 / 4612
  • Ekspert
13-01-2018, 16:42
masz jakas definicje HE, czy po prostu Pan w sklepie powiedzial Tobie ze kombajn to HE ?

Ja swoją definicję Hi-End'u kształtuję na podstawie pomiarów i odsłuchu. I po sklepach nie muszę chodzić, aby wiedzieć co na takie miano zasługuje, a co nie.
Te topowe, jak piszesz urządzenia, to częstokroć beleco opakowane w ładny papierek i kosztujące "oczy z głowy".
Dalsza dyskusja z Tobą wydaje się pozbawiona sensu, skoro nie potrafisz zachować w niej odpowiedniego poziomu.

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 17:32
Mirek, jesli masz na mysli Twoj poziom to rzeczywiscie mnie bawi, czego nie ukrywam :=)

Ktoregos dnia moze zrozumiesz ze kombajn z definicji nie jest urzadzeniem klasy HE bo HE to nie  topowy dxwiek (Twoim subiektywnym zdaniem) czy parametry.

A to ze topowe urzadzenia rozne dxwiekowo czy parametrowo bywaja to zupelnie spoko sie zgadzam. Nie Ty jednak ustalasz definicje HE, chyba ze dla samego siebie - do czego oczywiscie masz prawo. Juz kiedys bylo o parametrach, wyszlo ze niedrogi amplituner KD z "marketu" miewa na papierze lepsze parametry niz wzmacniacz lampowy uwazany za HE. Źrodla cyfrowe maja na papierze lepsze parametry od gramofonu, ba jak dobrze poszukasz to znajdziesz "Sonde" ze zdaje sie 1984roku gdzie w programie zaprezentowano odtwarzacz CD Philipsa wraz z komentarzem "znawcy twierdza ze jakosc dxwieku jest jak na sali koncertowej". Mozna wiec miec rozne opinie i niekt tego nei broni. Ewentualnie ma z nich beke :-)

Normalnie HE to topowe urzadzenia i nie ma wymagania zeby sie Tobie pdoobaly, mozesz tego nei rozumiec i tyle. Stad rozmowa poza aspektem rozrywkowym nie przedstawia wartosci dla mnie.

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 17:36
A powiedz mi, z ciekawosci jesli kombajn jest dla Ciebie HE to jak bys okreslil wyzsze modele urzadzen Naima (zeby byc monotematycznym i pociagnac temat klasy urzadzen w ramach 1 firmy) ?
I na koniec jak bys okreslil urzadzenia linii Statement ?
Chodzi mi o gradacje :

kombajn = High End
wyzsze dzielone unity = ?????
Statement = ?????

chetnie poczytam te nazwy :-)

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 17:43


Polecam :-)

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 17:54
i zebys Mirek xl czegos nie zrozumial, sporo sluchalem systemow uwazanych za HE ktore poodbaly mi sie i sporo takich ktore jakos tam sobie graly, najczesciej moim subiektywnym "zarzutem" do HE systemow jest to ze graj po prostu nudno (jak dla mnie). Co nie oznacza ze przestaje je zaliczac do HE.
Od strony paametrow wiele systemow opartych o gramofon i wzmak lampowy sprawowalo sie lepiej jak dla mnie (dynamiczniej barwniej swobodniej) od systemow solid state z cyfrowymi xrodlami. Te drugie systemy maja lepsze parametry na papierze. No i niech mają :-) Wiem o tym ze maja tak samo jak wiem ze pdoobaja mi sie mniej i o tym ze są HE. Sa to po prostu urzadzenia topowe do ktorych omawiany kombajn z cala pewnoscia nie nalezy.

A jak gra kombajn Naima ?
Z czym porownywales i jakie wrazenia ?

PS. odtwarzacz CD tam zainstalowany to przynajmniej stara dobra 5-ka ? klasy HiiFi oczywiscie :-)
« Ostatnia zmiana: 13-01-2018, 17:56 wysłana przez lancaster »

Marek-41

  • 391 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2018, 18:12
Lancaster.Z tą żywnością ,to trafiłeś kulą w płot.Porozmawiaj sobie z emerytowanym lekarzem,to Ci wyjaśni,że teraz nie ma żywności,tylko jest pasza.Mleko UHT.Jakie mleko? To barwiona woda.Mleko to ja kupuje takie prosto od krowy,które żadnej mleczarni nie widziało.A jak będziesz miał okazje,to spożyj nieco pieczeni z dzika.Zasmakujesz wtedy prawdziwy Hi-End.
Marek-41

lancaster

  • Gość
13-01-2018, 18:41
Marek, doskonale sobie z tego zdaje sprawe, jak nie widziales szyderki w moim wpisie to pewnie moja wina  :-)
W kazdym razie dziczyzne kupuje dosc regularnie (nie tylko dzika, sarna jelen), świniobitko tez wpada w miare regularnie, drob jakis czas temu odstawilem zupelnie poza okazjonalnym jedzeniem, nie pamietam kiedy kupowalem. mleko zawsze lubilem a teraz w sklepach qpa totalna, najbardziej mi w sumie smakuje Pilos z Lidla, jaja biore z wolnego wybiegu, choc cholera wie gdzie ten wybieg był Moze to tylko taki wybieg handlowca ;-)

badziew w maku tez jadam stety/niestety