Audiohobby.pl

Dlaczego technika audio-stereo umiera ?

eMandDe

  • 2204 / 2966
  • Ekspert
17-02-2018, 11:19
A mnie sie trochę usmiechnęło czytając to co napisałeś tetejro.
Wiele w tym prawdy co piszesz, choć w jednym względzie to bym sie nie zgodził, no a najbwrdziej uśmiechnęło mi się kiedy wspomniałeś o robieniu ludzi w chu...

nano, a Ty, nawet gdybyć użył do tego jak napisał wyżej kolega czyli produktu budżetowego jakim był (a tym samym musiał pozostać) - NAD - bo cytuje "był mały, słaby i brzydki" - (z czym sie nie zgodzę), ale grał rewelacyjnie jak za swą cenę (i tu masz rację tetejro).
NAD nadal bedzie grał rewelacyjnie - jak za swą cenę !.

A Ciebie tetejro nadal będa robić w chu.... ! - tak jak napisałeś.

mops

  • 603 / 2688
  • Ekspert
17-02-2018, 11:23
I tyle.
Waldek.

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
17-02-2018, 12:05
pierdolisz eManDe jak poparzony, widać że nic nie zrozumiałeś z tego o  czym napisałem :-)

Nie wiesz o którym NADzie napisałem. Pierwszy 3020 był mały, słaby i brzydki - takie gówienko brytyjskie dla bazzębnego pracownika z klasy niższej który chciał się troche ukulturalnić :-) coś typu WS303/503.
Tak własnie kiedyś producenci podchodzili do konsumentów. Zakładajac że konsumenci starają się poczuć lepszymi, oferowali im produkty na ich kieszeń, które miały dać walory użytkowe aspirujące do  wyższej klasy. By nawet angielski robol mógł zostać melomanem i obcować z muzyką w najwyższej dostepnej w tamtych czasach jakości za swoje pieniądze.

Dzisiaj wysiłek producentów idzie w kierunku przeciwnym, pogarszania dostępnych rozwiązań technologicznych, żeby uzasadnić podnoszenie cen za te niepogorszone. Traktowania konsumenta jak głupka, bo w sasadzie nie ma innego wyboru niż kupowanie oferowanych mu rozwiazań masowych.

A wy sobie siedzcie dalej w lamusie z przekonaniem, że macie nadal najwyższą dostępną jakość z kasety cc systemu Philips stworzonej do używania w automatach zgłoszeniowych, lub z rozciagniętej taśmy magnetycznej, na gratach które sie niedługo rozpadną ze starości  :-)
« Ostatnia zmiana: 17-02-2018, 12:22 wysłana przez tetejro »

mops

  • 603 / 2688
  • Ekspert
17-02-2018, 12:24
Pierd....olimy czasem także,w nieco innych sytuacjach co prawda.Tetjero ,siedzę w owym lamusie bo mam taką ochotę.
Jeśli mi przyjdzie ochota na inny sprzęt to go sobie kupię,taki jak mi się zachce.
Oczywiście że Twoje wywody są słuszne,tyle tylko że ja nie piszę iż ktoś kto słucha muzyki przez słuchawki to głupek i pierdoli bzdury.Tylko i aż tyle.
Waldek.

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
17-02-2018, 12:40
Cytuj
Radia słuchac można ze smart-TV z jakością wyższą od analogowych skrzeków z antenowego tunera stacjonarnego. [/size]




prosze tylko nie obrazaj nikogo
nie znasz mnie  i innych
staraj sie wywazyc wlasnie slowa

ale do rzeczy
analog    digital
nie chodzi mi co jest lepsze

chodzi mi o teraz !!  w tej chwili ! co mamy w rece
i znow do rzeczy
daj mi przyklad o dobrej jakosci  tego czegos co zacytowalem
ale rzeczowy to bedziemy gadac dalej

ja szukam rozwiazania  na sluchanie  w dobrej jakosci  muzy za  free
i na razie

jestem "wydymany"  bo nie ma

musze kupowac sciagac  wav   
i dlatego   jestem wsciekly

zaraz podam linka   moich przykladow
tu




http://audiohobby.pl/index.php?topic=12520.msg411168#new

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
17-02-2018, 12:49
Pierd....olimy czasem także,w nieco innych sytuacjach co prawda.Tetjero ,siedzę w owym lamusie bo mam taką ochotę.
Jeśli mi przyjdzie ochota na inny sprzęt to go sobie kupię,taki jak mi się zachce.
Oczywiście że Twoje wywody są słuszne,tyle tylko że ja nie piszę iż ktoś kto słucha muzyki przez słuchawki to głupek i pierdoli bzdury.Tylko i aż tyle.
A ja to piszę mopsiku???

Nie ktoś, a eManDe "pierdoli bzdury", bo nie zrozumiał o czym napisałem. Na czym słucha to jego sprawa, w każdym razie siedząc w lamusie na pewno jest daleko (albo będzie kiedy mu się szpulowiec wyeksploatuje) od współlczesnej doskonałości.

PS. Nie piszcie że przegrywanie CD na kacety CC porawia jakość bo to raczej do audio voodoo pasuje.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2018, 13:02 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
17-02-2018, 12:55
nano- ŻE CO PROSZĘ??? Bardzo kocham takich "wrażliwców", którzy na pytanie "jak sie pan nazywa" odpowiedają oburzeni - "wypraszam sobie!" :-))

Dostepność plików wav jest taka sama jak dostepność płyt CDA. Zdarzaja sie pewnie tez darmowe ale przeważnie trzeba za nie zapłacić.

Radio ze smart TV to DAB. Jakośc nieporównywalnie wyższa niż w transmisji  analogowej - oczywiście jak na radio - nie porównujemy przecież gruszek do śliwek. Jakosc samej transmisji DAB to juz inna sprawa, ale radia analogowe też nie grzesza jakościa transmisji. Pamiętam boom na korzystanie z procesorów sygnałowych -  były czasy kiedy w radio ZET Olejnikowa brzxmiała jak stary pijak drxzacy ciagle ryja w stanie pobudzenia - tak potrafili przesterować pasmo mowy, nie wspominając o wkurwiającym poziomie sygnału reklam radiowych.

Podstawowa zaleta DAB to jednak łatwość eksploatacji w porównaniu z radiem analogowym i dostepnosc w wielu urzadzeniach z teoretycznie jednakową jakością (teoretycznie gdyby producenci sprzetu celowo nie psuli jakosci).
Pamiętam jeszcze czasy kiedy zalecano w pismach hobbystycznych jak zbudować instalacje antenową i jak ją ustawiac by uzyskac najlepsza jakosc odbioru UKF. To tez był często wielki wyczyn.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2018, 13:00 wysłana przez tetejro »

eMandDe

  • 2204 / 2966
  • Ekspert
17-02-2018, 13:20
tetejro.

napisałeś, cyt: "były czasy kiedy w radio ZET Olejnikowa brzmiała jak stary pijak drzący ciagle ryja w stanie pobudzenia"

A teraz to Ty "brzmisz jak stary pijak drzący ciagle ryja w stanie pobudzenia ! "

I bardzo proszę licz się ze słowami.
A najlepiej zamilcz.

A dla Twojej wiedzy to Ci napisze, że własnie jestem w posiadaniu pierwszyego NAD-a 3020, który był mały, słaby i brzydki - takie gówienko brytyjskie dla bazzębnego pracownika z klasy niższej który chciał się trochę ukulturalnić. I właśnie sie ukulturalniam.
A kiedy mi się szpulowiec wyeksploatuje !?, ..... to na pewno już będę nie na tym świecie, a Ty staniesz po niego w kolejkę !.

He he he
« Ostatnia zmiana: 17-02-2018, 13:32 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4978
  • Ekspert
17-02-2018, 13:33
teterjo[/size]


nie dales przykladu  dobrego numerycznego przekazu
czyli piszemy o niczym gdybamy soie




a ja ci dalem ci w linku wsio jak na dloni
jakie testy robilem i co sluchalem
i z czym mam problemy


znow ale do rzeczy
ja znam  ten link
i jakby tak bylo w realu  w streamingu wszedzie
moze nie muslibysmy juz dyskutowac


juz  b b   dobra jakosc  polecam


http://stream.psychomed.gr/index.html

eMandDe

  • 2204 / 2966
  • Ekspert
17-02-2018, 13:41
nano

Daj spokój, to prawdziwy egocentryk.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2018, 13:44 wysłana przez eMandDe »

mops

  • 603 / 2688
  • Ekspert
17-02-2018, 14:48
Nie sprzeczajmy się,każdemu chodzi o to by słuchać jak najlepszej jakości.Która to dla każdego jest inna.A na czym kto słucha?, na tym co daje mu radość.
Nie jest potrzebny odwieczny spór typu  canon vs nikon.
Pomijając że wolę Minoltę.
Waldek.

eMandDe

  • 2204 / 2966
  • Ekspert
17-02-2018, 15:04
Amen.

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
18-02-2018, 00:35
tetejro.


I bardzo proszę licz się ze słowami.
A najlepiej zamilcz.



He he he

Pocałuj mnie dupę

He he he

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
18-02-2018, 00:37
teterjo[/size]


nie dales przykladu  dobrego numerycznego przekazu


Kazdy włacznie z mp3 360 jest lepszy od przykładu gównianego przekazu z kaset cc

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
18-02-2018, 00:38
Nie jest potrzebny odwieczny spór typu  canon vs nikon.
Pomijając że wolę Minoltę.

Dobrze że o Leice nie słyszałeś ;-)