Audiohobby.pl

REVOX B 710, jak nowy, po przeglądzie

gelo29

  • 59 / 2603
  • Użytkownik
04-12-2017, 18:26
Typ:
sprzedam
Rodzaj:
magnetofony
Cena:
3000
Przedmiotem sprzedaży jest profesjonalny magnetofon kasetowy klasy hi-end: Revox B 710.

Model 3-głowicowy, posiadający dwa wałki dociskowe taśmy (tzw. Dual Capstan), jeden z nielicznych w historii urządzeń kasetowych wyposażony w 4 silniki.
Dzięki temu nie posiada żadnych typowych dla magnetofonów tzw. sprzęgieł ciernych, pasków napędowych i mechanicznych hamulców taśmy – elementów wpływających bezpośrednio na jakość przesuwu taśmy, a tym samym na jakość dźwięku.
Niezwykle zaawansowana konstrukcja napędu kasety zrealizowana jest poprzez zastosowanie 2 oddzielnych silników: rozwijającego i zwijającego taśmę w kasecie oraz 2 silników odpowiedzialnych za przesuw taśmy przed głowicą.
Silniki te (tzw. napędu bezpośredniego) stabilizowane są wspólnym generatorem kwarcowym i poruszają 2 oddzielne wałki napędowe umieszczone przed i za głowicą nagrywającą i odtwarzającą.
Ten precyzyjny mechanizm napędowy, obchodzący się z dużą delikatnością z cienką taśmą w kasecie, zastosowano później również w profesjonalnych magnetofonach kasetowych marki Studer.
W sekcji audio znajdują się m.in. 4 odrębne układy procesora Dolby B oraz filtr MPX.
Istnieje możliwość używania trzech odmian taśm: żelazowych, chromowych oraz metalowych.

Magnetofon zbudowany jest jak czołg (waga ok. 10 kg).

Brzmienie można scharakteryzować jako ciepłe i gładkie, czyste i nasycone, zarazem pełne detali, z kapitalnie zarysowaną sceną dźwiękową i sugestywnie rozlokowanymi źródłami pozornymi w przestrzeni.

Stan techniczny i wizualny: kolekcjonerski, jak nowy (obudowa, wyświetlacze, pokrętła oraz przełączniki - w perfekcyjnym stanie).
Znalezienie tak zadbanego egzemplarza graniczy z cudem.
Dodatkowo urządzenie zostało poddane profesjonalnej kalibracji oraz przeglądowi (czyszczenie, smarowanie, demagnetyzacja itp.) w autoryzowanym serwisie Revoxa w Niemczech.

W komplecie oryginalna akrylowa pokrywa kasety, oryginalny kabel zasilający oraz pudełko.