Audiohobby.pl

Audio Video Show 2017

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5323
  • Ekspert
20-11-2017, 17:28
No to Lancaster siedzieliśmy w tym samym czasie na tej prezentacji, przepraszam bardzo ale to była żenada i tak sobie myślę , płyta była tak kiepsko zremasterowana czy system tez jednak przyczynił się do tak żenujacej prezentacji. Jak by ilość pudru była na sprzęcie taka jak na tej młodej dziewczynie to może by to zagrało?

Nim mnie Lancaster na stałe zbanujesz ;) jakoś tak mam po tym "wybryku" w High Fidelity mam szczęście że gdzie się pojawię to ban :(  Jakaś taka serdeczność z ludzi wychodzi, o dziwo hejt moim sprzymierzeńcem??? Na zamkniętym 350 osobowym forum w moim temacie aż 2000 wpisów w moim watku i 20'000 wyswietleń!!! Na YT pewnie już bym miał parę milionów odsłon i żył bym sobie z reklam ech ;)

Ad rem
Chciałem napisać o bardzo fajnych słuchawkach Final 8000 bardzo fajne 3D wychodzace poza obrys głowy słuchane z takiej sobie dziurki na AVS a efekt znacznie lepszy niż z topowych Staxów w Golden Tulipie. Ciekaw jestem jak by to trafiło do dobrego toru-nie jest to wynalazek dla wszystkich bo cena 15Kzł bardzo zaporowa.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2017, 17:29 wysłana przez rafaell.s.cable »

lancaster

  • Gość
20-11-2017, 18:21
rafaell, moim celem nie jest banowanie Ciebie tylko prosba zebys przeniosl marketing do audiosalonu, jak raz kiedys cs cieplo napiszesz o swoich prodaktah no problem tylko mamy na AH spokoj ze spamem i mysle dobra umowe z biznesowa czescia naszego hobby, sam praktykuje :-)


a co do takich "porownan" wtedy od razu sluychac ze muzyka jest królową i takie porownania sa bez sensu

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
21-11-2017, 19:32
ja będę, właśnie siedzę i rezerwuję hotel i bilety, ciekawią mnie nowe kolumny Marka. Miał być ponoć odsłuch u Lutka, ale jakoś się nie doczekałem.

Ale to nie moja wina ! Jak byles u mnie w kwietniu, to obiecalem, ze Cie zawiadomie kiedy Marek bedzie u mnie z tymi szerokopasmowcami, ale niestety do dzisiaj sie nie zjawil - mimo, ze obiecal juz dawno. Ale mysle, ze jeszcze sie zrehabilituje i bedziemy mogli wspolnie w domowych warunkach posluchac - one mnie rowniez bardzo ciekawia.

Marek ! Jak najszybciej ustalaj termin, bo sie sezon audiofilski skonczy :-(


Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
21-11-2017, 19:45
Tannoy - cóż. Najnowsza linia topowych Tannoyów, w porównaniu do kolumn naszego kolegi Lutka, to krok wstecz. Nie ma na nich tego rozedgrania powietrza i takiej wizualizacji jak w starszych modelach. U Lutka to ja tę śpiewającą kobitkę prawie mogę dotknąć. Na AS, z najnowszych modeli, nie ma o tym mowy.

Chyba zartujesz !  W najnowszej linii jest model o nazwie GRF 90. W kolumnach tych siedza rowniez glosniki12-to calowe - jak w moich, tyle, ze nowszej generacji na nowo opracowanych magnesach cos ala stare Alnico, o nazwie Alkomax. Kolumienki te maja objetosc 200 l i na Allegro widze chca za nie 100 - 90 kzl ! Jakze wiec takie kolumny moga grac  - wg Ciebie - slabiej niz moje starocie za pare tysiecy ? A moze nie sluzyly im warunki pomieszczeniowo-akustyczne ?

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
21-11-2017, 19:55
Lutek,
Wystawię moje skarpety na aukcję i zażądam za nie milion :) Cena nie gra.

Być może pomieszczenie było nie takie jak trzeba. Być może żle skonfigurowany był system. Być może "prund" za rzadki albo zupa była za słona.... Być może ....

Ja nie twierdzę, że to złe kolumny. Twierdzę jednak, i to na 100%, że mi się średnio podobało a Twoje podobają mi się zawsze, nie licząc basu, który potęgą nie grzeszy.

:)
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 20:06 wysłana przez Gustaw »

Lutek

  • 535 / 5831
  • Ekspert
21-11-2017, 20:06
Zebysmy sie dobrze rozumieli... Ja ich nie slyszalem, a tylko trudno mi sie pogodzic, ze te wspolczesne modele z tak wysokiej polki moga grac jak piszesz.  A przy okazji: Zmienilem miejsce zamieszkania i teraz pokoj , w ktorym slucham ma 30 m kw. - poprzedni: ok. 21 m kw. Co ciekawe: bas nizej schodzi, jest glebszy i wg. mnie i kolegow znajacych moj zestawik slucha sie przyjemniej. A poniewaz wiem, ze Ty wieksza iloscia basu nie gardzisz, wiec zapraszam na ponowne posluchanie w tym nowym pokoju - jak to wyglada, to fotki w zalaczonych linkach w moim profilu - drugi i trzeci link od gory. Jak co to kontakt na PW.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 20:12 wysłana przez Lutek »

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
21-11-2017, 20:57
Lutek,

Dziękuję za zaproszenie.

ps. Klipsche jak możesz przeczytać wyżej, też mi nie podeszły. Być może na Audioshow wszystko gra ciemniej niż u mnie w domu.

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
21-11-2017, 20:58
Chciałem napisać o bardzo fajnych słuchawkach Final 8000 bardzo fajne 3D wychodzace poza obrys głowy słuchane z takiej sobie dziurki na AVS a efekt znacznie lepszy niż z topowych Staxów w Golden Tulipie.

Akurat brzmienie topowych Staxow jest (delikatnie to ujmujac) lekko kontrowersyjne, jednym moze sie wydawac ze sluchawki sa zepsute, a innym wyjda na bardzo detaliczne ;')

Co do FA D8000, mnie w nich nieco brakowalo subtelniejszego wykonczenia drobnych detali (gruba nicia szyta muzyka) i takiego blasku i koherentnosci jak w Focalach Utopia przykladowo, te ostatnie bym osobiscie wolal bardziej, za niezwykla plastycznosc. Jednak cena w obu przypadkach nieprzystajaca do oferowanego dzwieku (taki trend ogolny), niestety.

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
21-11-2017, 21:47
no OK..teraz trochę o nausznikach na AuddioShow.

W strefie słuchawkowej było tego na prawdę sporo. Sennheiser miał swoje oddzielne lokacje. Wystawka ale z możliwości posłuchania. Za zamkniętymi drzwiami był nowy Orfi oraz świeżutkie HD660s.
Czy ja wiem....hmm.. dźwięk z HD 660S pupy nie urywa aczkolwiek dystrybutor sam zarzekał się, że ostrożnie z oceną bo to zupełne "świeżaki", które dopiero co do nich przyjechały. Na stan "tu i teraz" dźwięk raczej z nogą na hamulcu.

Strefa słuchawkowa  - Focal  - Bardziej podobał mi się Elar niż Utopia ale może zbyt krótko tego słuchałem.

Rzuciłem uchem na kilka modeli Audio-Technika ale chyba ta marka za bardzo mi nie leży. Nigdzie niczego ujmującego.

Mr.Speaker - Hmmm... to jest dla mnie ciekawa marka. Ktoś dla mnie relatywnie nowy a dźwięk z tych słuchawek był na serio bardzo dobry. Wiem, że piszę ogólnikowo ale nie pamiętam szczegółów tylko ogólne wrażenia.

Fostex - słuchałem kilku modeli, nawet nie wiem jakich, nie zanotowałem w pamięci bo nic mnie nie urzekło.

Beyery - Może trudno to uwierzyć ale wyższość T1 nad niższymi modelami (T5 i Amiron) mogłem nawet usłyszeć kiedy T1 były sterowane przenośnym odtwarzaczem. Rodzielczość T1 była zdecydowanie lepsza.
Wiem, że jest sporo krytycznych opinii o T1 ale dla mnie to wciąż bardzo dobre nauszniki.

Na posłuchanie JBL, Pioneera i Panasonica już nie starczyło mi czasu ... a tak bardziej serio to raczej ochoty.
Zwyczajnie nie ma szans aby przesłuchać większość i nie wiem czy jest sens bo w głowie zrobi się mętlik.

Konkludując. Dla mnie najlepszy dźwięk jaki słyszałem na AS2017 ze słuchawek pochodził z nauszników Mr.Speaker.
Nie zanotowałem modelu. Cena ok 8 tys.

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
22-11-2017, 19:06
compton tez kiedys sie jaralem co kto napisze, Jasiu :-)


No więc jak już się jest na tym forum, to można coś napisać,

No właśnie. Bardzo proszę napisz coś o Audio Show 2017.

Ja raczej piszę na MP3 i to tylko o sprzętach słuchawkowo-słuchawkowych.. Tu zaglądam raczej aby się doedukować.
Od co po niektórych, co prawda. ;)
« Ostatnia zmiana: 22-11-2017, 19:08 wysłana przez Compton »

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
22-11-2017, 19:15
No to nie bądź "wymagająca pijawka" tylko wcześniej daj coś z siebie ;)

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
22-11-2017, 19:45
Wiem. Łatwo jest krytykować innych...
A ja tym czasem 50 postów, czyli sam nic nie wnoszę. :(
Nie chcę kopiować, ale może link?
http://forum.mp3store.pl/topic/149338-audio-show-2017-wra%C5%BCenia/

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
22-11-2017, 21:08
Wiem. Łatwo jest krytykować innych...
A ja tym czasem 50 postów, czyli sam nic nie wnoszę. :(
Nie chcę kopiować, ale może link?
http://forum.mp3store.pl/topic/149338-audio-show-2017-wra%C5%BCenia/

Można? Można :-)

Dzięki :-)

P.S. Przy okazji dowiedziałem się, że kilku fajnych słuchawek nie posłuchałem. Hmmmm.... może to i lepiej aby się nie stresować.
« Ostatnia zmiana: 22-11-2017, 21:19 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
22-11-2017, 21:25
Informacyjnie. Zdjęć nie robiłem. Jeżeli w sieci pojawi się fotorelacja z AVS 2017 to zamieszczę linka.

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
22-11-2017, 21:35
Jak znajdę czas, (nie tylko na siedzenie przed kominkiem [którego nawet nie mam], {bo to wynika z braku czasu}), to postaram się coś napisać więcej, nie tylko w tym dziale. :)