Audiohobby.pl

HQPlayer - wrażenia

lancaster

  • Gość
16-10-2017, 10:04
samplera nowka sztuki tez nie widzi, pewnie dlatego ze vol. 2 :-))

sprawdze to audiogate, mozna sciagnac ?

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
16-10-2017, 10:05
Tak, ale audiogate tylko z dac-iem Korga ma pełnię możliwości.

lancaster

  • Gość
16-10-2017, 10:06
jakie to wszystko uniwersalne :-)

a foobar czyta wszystko i nie marudzi, sciagne i porownam z foobarem na mojej karcie

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
16-10-2017, 10:08
Dokładnie, foobar jest najbardziej uniwersalny do wszystkiego, ale upsamplingu do DSD nie zrobi raczej.

lancaster

  • Gość
16-10-2017, 10:33
Korg wydaje sie grac bardzo ladnie, pelniej od foobara, czyta flac ?
nie znalazlem

mirhon

  • 438 / 5753
  • Zaawansowany użytkownik
16-10-2017, 11:57
Korg wydaje sie grac bardzo ladnie, pelniej od foobara, czyta flac ?
nie znalazlem

Jeśli masz na myśli audiogate, to tak, czyta flac, ale tak jak już pisano wyżej upsampling to tylko z DAciem od Korga.
Naprawdę warto ...

Cashlack

  • 1566 / 5769
  • Ekspert
16-10-2017, 13:19
Czyta wav, i jakies inne nieznane mi. Przekonwertuj do wav kilka na próbę, i sprawdź maks probkowanie twojego daca, ustaw rowniez DoS na tak. Potwierdzam, ze taki upsampling to analog z cyfry! Faktycznie zas uzytkowo ten hqplayer to porazka, zas nakladka roon kosztuje 500$ amer za lifetime. Najchetniej zamiast konwertowania on the fly, ten hq pownien zrobic nowy plik, ktory wolalbym odtw przez foobara.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2017, 13:25 wysłana przez Cashlack »
Lity drut, first watt, full range.

lancaster

  • Gość
16-10-2017, 14:19
na razie zmienie foobara na Korga, pierwszy player na ktory moze go wymienie, poslucham jakis czas i bedzie wiadomo, audiofilskie odkrycie sezonu ;-)
swoja droga DAC Korga łądnie wyglada

mirhon

  • 438 / 5753
  • Zaawansowany użytkownik
16-10-2017, 17:19
na razie zmienie foobara na Korga, pierwszy player na ktory moze go wymienie, poslucham jakis czas i bedzie wiadomo, audiofilskie odkrycie sezonu ;-)
swoja droga DAC Korga łądnie wyglada

Ładnie wygląda i b.dobrze gra. W tej cenie to rewelka. Szkoda tylko ze wszystko musi być pod Windows...(tzn. Mac może być, ale o linuxie można zapomnieć)
« Ostatnia zmiana: 16-10-2017, 17:24 wysłana przez mirhon »

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
16-10-2017, 18:41
Nic mnie nigdy tak nie zaskoczyło jak Korg - liniowe zasilanie od Nostromo stawia kropkę nad i, jak ktoś chce rozwalające system pchełki do Korga to polecam CHORD & MAJOR MAJOR 01'16 Electronic Music, ale dajcie im kilkadziesiąt godzin grania - czacha potem dymi i paruje - coś nieprawdopodobnego jak to zamiata  - jakby ktos zanurzył mózg w top hi-endowym vinylu ! :-)

Cashlack

  • 1566 / 5769
  • Ekspert
19-10-2017, 13:07
po kolejnych godzinach porównań stwierdzam, że dither TPDF dla filtra closed-form podoba mi się najbardziej. Dither Gauss1 jest, jak sama nazwa wskazuje, losowy w efekcie końcowym, z kolei opcja "shaped", choć atrakcyjna, jest jakaś taka, mechaniczna, powtarzalna.  Dither TPDF łączy w sobie słodycz (czy może słodzik) opcji shaped, z chwilowym wrażeniem autentyzmu w Gauss1.

Przy maksymalnych ustawieniach, mój komputer głośno wyje: Intel I7, Nvidia GTX460, opcje multi-thread i CUDA offload. Na forach Roon`a zalecają umieszczenie serwera na xeonie, bez obudowy, w piwnicy.


Filtr closed-form, w mojej aktualnej konfiguracji, ze wszystkich dostępnych IIR, FIR itd, najbardziej pokazuje o co chodzi w high-end. Nie słyszałem linna ikemi czy dCS u siebie w domu, nie mogę porównać, ale jest bardzo, bardzo dobrze.. :-D. Nawet na mało "audiofilskich" a lubianych kawałkach typu Hello od Shakespeare`s Sisters czy Fading like a flower od Roxette.
Lity drut, first watt, full range.