Audiohobby.pl

High-end z YouTuba?

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
05-05-2021, 20:02
Taki mój High-End komputerowy który wsysa muzę YT  przy ustawieniach( format 1080p HD,AAC) .
Chodź nie mam audiofilskich uszów dwojga słucha się super.Bassy są przyjemne dla uszu ,nic nie charczy, soprany
nie świszczą a miło popiskują wtedy kiedy trzeba.Dynamika przygniata . Nie to co  w  dawnych czasach modulacja częstotliwości w na falach  ultrakrótkich w pasmie OIRT,  z mierną  dynamiką sygnału w porywach do 60dB, ograniczonym paśmie akustycznym.
Jestem zadowolony że mam taką możliwość posłuchania.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
05-05-2021, 21:35
z YT ? ja słyszę w ogromnej masie muzycznej przede wszystkim pochrzanione fazy w stereo, bulgocze toto   

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
05-05-2021, 21:38
To jest zaleta YT nowej generacji audio:)))

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
05-05-2021, 21:52
Jasne, , super....

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
24-05-2021, 22:27
Do założenia wątku skłoniły mnie przykłady wskazane przez miłościwie nam panującego nad-admina Lancastera :-) oraz doświadczenia własne.

Pamiętam, kiedy wiele lat temu, jeszcze w dobie kiepskich łączy internetowych, podłączyłem swoje urządzenie AppleTV do mojego głównego zestawu audio i następnie odpaliłem aplikację YouTube i jeden z koncertów Patricii Barber.
Obraz pozostawiał dużo do życzenia jednak dźwięk był zastanawiająco dobry. W mojej opinii w niczym nie różnił się od dobrego mp3 z wysokim bit-ratem. Pozwalało to zarówno na słuchanie jak i oglądanie koncertu bez większego dyskomfortu a nawet z przyjemnością.

Jakiś czas temu odpaliłem YouTube na moim MacMini z prockiem i7 i z najnowszym systemem MacOS 10.13 High Sierra. Do Maca podpięty jest przez USB Benchmark DAC1Pre a ten podpięty jest do pozostałej części systemu w którym ponownie (w przypływie nostalgii) znalazły się moje Focale, w miejscu odstawionych czasowo na audiofilski parking Klipsch Heresy I.

Następnie została odpalona przeglądarka Safari i zaczęliśmy odtwarzać muzykę z YouTube. Staraliśmy się aby ustawiać obraz na maksymalną z dostępnych rozdzielczości (720p, 1080p), wiedząc z doświadczenia, że zwykle towarzyszy jej najlepszy dźwięk.

Co usłyszałem?
Gwarantuję jedną rzecz. Gdybym nie wiedział, że to YouTube, to bez najmniejszych wątpliwości wskazałbym, że to w pełni audiofilskie źródło. Jeżeli dodać do tego dobry obraz i duży telewizor to może zacząć robić się ciekawie, bo po co wyobrażać sobie koncert słuchając muzyki z analogu, CD lub pliku muzycznego, jeżeli można go zobaczyć? :-)

Po co ten wątek? Proponuję dzielenie się w nim linkami stron YouTube gdzie, Waszym zdaniem, występuje na serio dobry dźwięk. Pomijam aspekt typowo muzyczny. Można wklejać nawet disco-polo jeżeli ktoś lubi. Chodzi mi raczej o pokazanie możliwości, niezwykle popularnej i przy okazji prawie darmowej (są mini reklamy) strony www, która może stanowić poważną alternatywę do tradycyjnych źródeł dźwięku. Purystom, podczas odtwarzania sugeruję wyobrażanie sobie, że źrodłem dwźięku jest topowy zestaw DCS-a. :)
Wiadomo, że są serwisy z muzyką, takie jak np. Tidal ale są to jednak serwisy płatne.


Moje subiektywne  zdanie w tej materii jest takie:
1 sprzęt czyli komputer(hardware)-procesor, szybki  dysk M2, pamięć RAM-(32BG)

2.dobry internet- najlepiej jeśli można to światłowód z dużą prędkością odbierania
3. Dodatkowa wewnętrzna lub zewnętrzna karta dźwiękowa
4.Oprogramowanie do wyboru i upodobań-(nie przekonuje nikogo do jedynego słusznego oprogramowania)

Jeśli pozwalają warunki techniczne  na YT ustawiam HD1080- w karcie  dżwiękowej jeśli trzeba "dopieszczam korektorem" ustawienia dla  swoich upodobań- i tak dopiero na  zewnętrzny wzmacniacz+głośniki.
Wiem że może to są tylko ogólniki bez szczegółów, może nic nowego nie napisałem od  siebie w tej sprawie.To nie jest  forum komputerowe jednak ale audio.
Pozostaje się cieszyć z  słuchania, oglądania w  TV koncertów,  muzyki w nielubianym tak  formacie MP3
Jak do tego zapali się fajkę z  tytoniem Amphora to może jestem "audiofilem":)))

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
24-05-2021, 23:20
Zostaw tego YT do słuchania muzyki jak się gary myje w kuchni......
Muzyka na YT jest przynajmniej 2 x " przerobiona - konwertowana" .
Porównać łatwo......Kup oryginalną płytę CD tłoczoną i porównaj dźwiękowo z taką samą na Yt, odrodzenie czy oświecenie ? inna sprawa to dobry Cd odtwarzacz....
Takie to moje zdanie, ale każdy ma swój świat.

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
24-05-2021, 23:58
Zostaw tego YT do słuchania muzyki jak się gary myje w kuchni......
Muzyka na YT jest przynajmniej 2 x " przerobiona - konwertowana" .
Porównać łatwo......Kup oryginalną płytę CD tłoczoną i porównaj dźwiękowo z taką samą na Yt, odrodzenie czy oświecenie ? inna sprawa to dobry Cd odtwarzacz....
Takie to moje zdanie, ale każdy ma swój świat.
"Takie to moje zdanie, ale każdy ma swój świat."- i niech tak zostanie.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
29-05-2021, 09:31