Audiohobby.pl

High-end z YouTuba?

Haka

  • 2996 / 5175
  • Ekspert
30-10-2017, 16:11



Wchodzą:)

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
12-11-2017, 01:03
Ach ten Gustaw... Jeżdzi hybrydą, słucha muzyki na MACku i to przez szybkie łącze ;-)

Gdzieś przeczytałem że dźwięk z YT w plikach mp4 od jakości 360p jest już jednakowy do samego FHD czyli 1080p. Nartomiast poprawie ulega obraz.

Nie każdy ma szybkie łącze. Ale z YT można ściągnąć sobie klipy na komputer, co prawda w jakości max 720p. Moim zdaniem nie ma róznicy w jakości dźwięku miedzy HD a FHD. A jeżeli chodzi o obraz to oczywiście przy odtwarzaniu na monitorze FHD albo tracimy na jakosci w pełnym ekranie albo musimy sie pogodzic z odtwarzaniem w oknie dla zachowania rozdzielczości natywnej, przy której otrzymamy najlepszą ostrość.

I nie potrzeba do tego drogiego designerskiego komputera od pederastów. Wystarczy jakikolwiek - i nawet niezbyt nowoczesny obecnie sobie z tym poradzi. Prawdopodobnie nawet tablet za kilkaset złotych dałby radę.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 01:08 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
12-11-2017, 19:33
Ps. Sprawdziłem. Tablet Prestigio PM3270B sprzed czterech lat za chyba coś około 150 złotych. Odtwarza pliki mp4 w rozdzielczości 720p.

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
13-11-2017, 10:28
Ach ten Gustaw... Jeżdzi hybrydą, słucha muzyki na MACku i to przez szybkie łącze ;-)

Ach ten tetejro..... znowu źle doczytał. Gustaw nie jeździ hybrydą tylko słucha na hybrydzie i to najczęściej analogu a nie cyfry ;-)

Co do cyfrowego źródła do YT to postanowiłem jeszcze bardziej uprościć temat aby nawet komputera nie włączać.
W tej chwili podłączyłem swój telewizor z aplikacją YT na pokładzie. TV ma tylko jedno wyjście optyczne i dlatego jako "hub" cyfrowy postanowiłem wykorzystać amplituner kina domowego. Wyszedłem wyjściem optycznym na amplituner bo przy oglądaniu filmów przydaje się dźwięk 5.1. Następnie z amplitunera wyszedzłem sygnałem z wyjścia optycznego w którym wg instrukcji nic nie jest grzebane pod kątem ingerencji w sygnał. Do tego wyjścia podłączyłem mój DAC Benchmarka, który podaje sygnał na główny system audio czyli na mój wzmak hybrydowy i Focal-e.

Podsumowanie.
Słucham YT w systemie w którym głównym źródłem jest telewizor. Konwersję C/A robi mój Benchmark a ja wybieram utwory za pomocą pilota od TV. Jakość dźwięku, moim zdaniem, jest bardzo dobra. Dodam tylko, że do tego pieprzonego Smart-pilota mogę powiedzieć czego chcę posłuchać (funkcja rozpoznawania mowy) a ten odpowiednich utworów szuka mi w YT. Cwane bydle :)

Tak, wiem. Znajdą się tacy, którzy popukają się po czole. Myślę, że to ci sami, którzy jeszcze kilka lat tamu pukali się w czoło, twierdząc, że z komputera lub urządzenia typu media serwer nie da się uzyskać wysokiej jakości dźwięku :-)

P.S. Faktycznie powyżej 360p, nie licząc 4K, jakość dźwięku się nie zmienia. Ustawiam i tak na najwyższą rozdzielczość aby zminimalizować skalowanie na TV 4K.

P.S.2 Tetejro. Spróbuj podłączyć ten tani tablet do zewnętrznego DAC-a. To chyba nie będzie takie proste.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2017, 10:45 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
13-11-2017, 10:30

Vinyloid

  • 2470 / 5102
  • Ekspert
13-11-2017, 16:58
Ach ten Gustaw... Jeżdzi hybrydą, słucha muzyki na MACku i to przez szybkie łącze ;-)
Dodam tylko, że do tego pieprzonego Smart-pilota mogę powiedzieć czego chcę posłuchać (funkcja rozpoznawania mowy) a ten odpowiednich utworów szuka mi w YT. Cwane bydle :)
Założę się, że komendami, jakie twój smart-pilot najczęściej rozpoznaje są tytuły "Deep Throat" i "Emmanuelle"

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
18-11-2017, 19:18
No moze Gustaw nie jezdzi hybrydą. Ale za to gada z pilotem od telewizora :-)

Jak znajdę odpowiedni kabel mini-micro USB to podłaczę tablet pod zewnętrzna kartę dżwiękową. Też jestem ciekaw co z tego wyniknie.

alkir

  • 39 / 3316
  • Użytkownik
17-01-2019, 11:48
Sprawdziłem programem Jdownloader ten pierwszy filmik z tematu i pokazał że plik audio to OGG 152kb/s. To naprawdę już ma wystarczyć czy program coś przekłamuje?

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
25-01-2019, 14:27
Nie sprawdzałem. Nie odczuwałem takiej potrzeby. Grało dobrze.

P.S. Wczoraj spędziłem 6 godzin na słuchaniu różnej muzyki z YT. Źródłem był Smart TV z aplikacją YT. Dalej sygnał szedł optykiem na DAC-a a następnie na mój główny system. w 9 na 10 przypadków wybranej muzyki nie odczuwałem dyskomfortu ze względu na jakość i do głowy mi nie wpadło abo sprawdzać bitrate.

gabler1

  • 44 / 4512
  • Użytkownik
25-01-2019, 15:39
Ja mam ze Smart tv Sony z wyjścia słuchawkowego przełączonego na stały sygnał dalej na wejście analogowe wzmaka no i muszę przyznać, że nie jest źle a nawet pokuszę się i powiem że bardzo przyzwoicie co mnie nie ukrywam zaskoczyło i często tego zestawienia słucham

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
26-01-2019, 20:38
W ciagu tych kilku - moze kilkunastu lat swiat odtwarzania muzyki stanał na głowie. A w ciągu kilku ostatnich lat zmieniło sie także postrzeganie potrzeb sprzetowych przez odbiorców muzyki oczekujących wysokiej jakosci odtwarzania.

Teraz jest internet i przeważnie pliki audio-video. W jakości coraz częsciej wystarczającej (byłym) audiofilom. Fani czeskich rekjordów i wsłuchiwania sie w plumkania kontrabasu sa już przeważnie wspomnieniem. ...
A jeszcze 20 lat temu ... Gustaw usłyszałby że jest za mało osłuchany :-)

alkir

  • 39 / 3316
  • Użytkownik
28-01-2019, 07:47
Potęga imaginacji zatem. Bo jednak jak słucham radia internetowego to wręcz jestem przekonany, że słyszę wyraźnie przewagę streamu 320kBs nad 128kBs. Ale pewnie to tylko "danina" dla audiofilskiego spokoju.
Dobrze, że szaleństwo sprzętowych zakupowych zmian przynajmniej już za mną.

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
28-01-2019, 07:51
Przy bezpośrednim porównaniu różnicę pomiędzy 128 a 320 wydaje mi się, że słyszę. Jednak pomiędzy 320 a wyższym bitrate w zasadzie bardzo trudno mi rozróżnić.

alkir

  • 39 / 3316
  • Użytkownik
28-01-2019, 09:38
Ja zawsze mam wrażenie, że mp3 320 a flac to te mp3 tak bardziej "dudni" na basie, jakby więcej basu (dominuje) kosztem innych dźwięków. Ale zakładu w ślepym teście bym nie przyjął :)

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
28-01-2019, 18:30
Jest jeszcze jeden aspekt słuchania muzyki z YT. Szkoda nie skorzystać z tak gigantycznej bazy muzyki tylko dlatego, że nie jest ona w 100% idealna (audiofilska). Lepszy fajny koncert ze średnim (lecz akceptowalnym) dźwiękim niż audiofilskie plumkanie w "Hi-Res". Jeżeli dodać do tego obraz to na serio jest całkiem fajnie.



P.S. Ostatnio rozpoznaję kolejny temat. Muzyka z YT lecz w VR (360 stopni na PS4 VR). Potencjał jest, chociaż, do ideału sporo brakuje. Największym problemem jest jakość obrazu ale możliwość śledzenia tego co się dzieje na scenie, z pewnego punku na niej, jest doświadczeniem intrygującym.
« Ostatnia zmiana: 28-01-2019, 18:34 wysłana przez Gustaw »