Audiohobby.pl

To się pochwalę :-)

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
07-10-2017, 23:05
...ciekawe jak takie cos by sie spisalo w domu...?....
http://www.ebay.de/itm/Subwoofer-Subass-Bassbox-W-Horn-WAV-SUB-WAV-Horn-2-x-18-zoll-JBL-2241H-/292281610318?hash=item440d57704e:g:l0gAAOSwzilZ1jXF
...akurat by mi weszlo pomiedzy głośniki.....
« Ostatnia zmiana: 07-10-2017, 23:07 wysłana przez vector »

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
08-10-2017, 20:49
Lancaster, jak nie odróżnisz w ślepym teście od tych co mam teraz (a mam bardzo dobre polskie czarno czerwone) to stawiasz flaszkę :-)


OK, ale zrobimy test dotykowy, bez sluchania :-)))

flaszke jogurtu pomaranczowego mlekovity poprosze :-D
« Ostatnia zmiana: 08-10-2017, 20:51 wysłana przez lancaster »

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
09-10-2017, 10:44
Lancaster, jak nie odróżnisz w ślepym teście od tych co mam teraz (a mam bardzo dobre polskie czarno czerwone) to stawiasz flaszkę :-)


OK, ale zrobimy test dotykowy, bez sluchania :-)))

flaszke jogurtu pomaranczowego mlekovity poprosze :-D

Nie pękaj! Audiofilskie ucho z pewnością odróżni badziew od audiofilskiego wykwintu :-). Aczkolwiek, w tym przypadku, to będą kable profi wiec wytrenowane audiofilskie ucho może nie zniżyć się do takiego poziomu :-)

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
10-10-2017, 21:06
przeciez kabel sygnalowy od glosnikowego mozna odroznic bez sluchania :-D






vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
11-10-2017, 13:33
Bez słuchania to każdy głupi potrafi.....
Ciekawe czy odróżnisz jak sieciówka podłączymy głośniki a później jak za sieciówke wepniemy głośnikowy na zasilanie?
To będzie test krzyżowy. :-)

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
11-10-2017, 13:43
jak bedziesz przelaczal moge rzucic uchem, w razie czego moge tez wylaczyc bezpiecznik :-)))

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik

Dominik.M

  • 180 / 4838
  • Aktywny użytkownik
12-10-2017, 21:26
Jakie to sprzety do sprzedazy?

W takim systemie jak twoj, bardzo dobrze spisuja sie suby w obudowach zamknietych, rozstawione po zewnetrzynych stronach zestawow. Tak jak masz teraz. Jaki jest metraz pomieszczenia?  Co dzieje sie z basem w pomiarach?

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2017, 16:02
Świąteczno-Noworoczne ODSŁUCHY TUB WIELKICH (już z subami 2 szt Dipol 2x18" każdy) się u mnie 29 grudnia odbędą :-).

Chętnych zapraszam na priv.

Ci co byli ostatnio (2 lata temu sic!) niech zaproszeni się czują!
Tym razem proponuję przynieść trunek i przyjechać Uberem. Myślę, że zaczniemy koło południa a skończymy jak Bóg da.....albo jak membrany wylecą....
Mam nadzieje, ze w tym roku już nie zaniemogę po Świętach....;-)

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lok

  • 432 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
22-11-2017, 21:08
Jacek zawsze po odsłuchach u ciebie zawsze występują roszady w moim sprzęcie.  Aż się boje przyjeżdżać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
23-11-2017, 00:09
Powiem tak....
Warto!!!

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Ape

  • 54 / 4472
  • Użytkownik
23-11-2017, 12:10
Powiem tak....
Warto!!!
WoW!  Pokażesz foto dipoli?
Bym się "wpisał" na listę chętnych do przywiezienia kilku płyt.

A jaki repertuar muzyczny będzie głównym nurtem?
|______Naim MuSo______|

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
23-11-2017, 14:05
Dipole sie robia wiec fotki nie ma. Za 2 tyg beda gotowe. Są wielkie bo zrobilem tak zeby na wszelki wypadek pasowaly pod glosniki 21 cali. Jak 4 x 18 nie wystarczy....:-)

Gatunki muzyczne dowolne...:-)
Aczkolwiek zaczniemy pewnie od audiofilskiego pitulenia zeby sie przyzwyczaic do skali dynamicznej.
Stopniowo sie rozkrecimy na roznych gatunkach ( tylko disco polo nie strawię)....
Potem damy pewnie jakies koncerty zeby posluchac jak naprawde mają grac glosniki !!!:-)
Zapisujcie sie na priv bo inaczej strace kontrole! :-)

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
30-11-2017, 09:57
Wątpię, żeby wszystko było OK z komorą bo kompletnie nic nie było przy niej robione.
Na razie kombinuję jak podejść do tematu. Gdzieś czytałem, ze można np wypełnić komorę pianką montażową ( oczywiście w jakiejś folii żeby nie było na stałe) a później powoli ją skrawać i próbować. Na pierwszy rzut oka to bardzo upierdliwy proces....:-( Niestety jakiś proces formowania komory trzeba będzie przejść! Jaki jest Twój patent na to?

Ale ta komora jest przypadkowa czy jakoś policzona? Bo objętość to tam ważna sprawa. Powinna być tak dobrana aby starać się anulować reaktancję tuby w jej dolnym odcięciu. Raczej nie może być wzięta taka jak do tego samego drivera zamkniętego w klasycznej paczce.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2017, 09:59 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
30-11-2017, 10:27
z modelu wychodzi ze ustala rezonans glosnika na poziomie f tuby wiec wygląda OK, testow drobiazgowych pewnie nei zdazymy zrobic do tego czasu, ale nie jest xle ;-) Trzeba se pobawic z ogolnym ulozeniem no i przede wszystkim z podmianka źródła (CD Sony w porownaniu z takim CDP 7 Lectora gra jak mp3 - plasko, szaro i bez glebi) oraz wzmakow Behringera w ktorych vector jest zakochany :-))) Nie mowie ze bebe ale 2m obok stoi Loth-X na 300B i jakims cudem jeszcze nie byl odpalony w torze, ciekaw jestem jeszcze monosów Sun Audio tez na 300B.

W kazdym razie jak ktos lubi napawde pelnowymiarowy dźwięk to juz teraz sie zakocha, nawet z Soniakiem, Behringerem i zwrotka która mam nadziej dopiescic jeszcze do czasu spotkania.

Jest spoko, warto podjechac zeby milo spedzic czas