Audiohobby.pl

Test bez zobowiązań.

Gustaw

• 1321 / 965
  • Administrator
25-09-2017, 13:59
Informacja dla firm lub dla konstruktorów.

Jeżeli jesteście zainteresowani aby ktoś na forum audiohobby.pl opublikował recenzję sprzętu audio, który macie w swojej ofercie, to dajcie proszę znać na PW.

Podstawowe założenia.

1. Każda recenzja będzie bezpłatna, publikowana bez ukrytych sugestii wykupienia banera, reklamy, sponsorowania nagrody lub konkursu itp, itd. Nie chcemy na tym zarabiać. Jedynym Waszym ew. kosztem będzie pokrycie transportu sprzętu w dwie strony.

2. Recenzja będzie niezależna i subiektywna tzn. nikt nie będzie miał na nią wpływu oprócz recenzującego.
Żadnych bombonierek, butelek z trunkami, wczasów na Hawajach lub lotów wycieczkowych w kosmos, proszę nie proponować. Jeżeli coś będzie fajnie grać to o tym napiszemy. Jeżeli coś zagra słabo to zostanie to jasno wytknięte.
Oczywiście będzie istniała możliwość dodania przez Was komentarza.

3. Założenia są takie aby recenzję pisały niezależnie dwie lub trzy osoby. Odsłuchy będą prowadzone w powtarzalnych warunkach, w tym samym pomieszczeniu i z użyciem identycznego sprzętu towarzyszącego. Idea jest taka aby to było
zwykłe pomieszczenie mieszkalne a nie sterylne studio audiofila, "przyozdobione" ustrojami akustycznymi.

4. Na razie jest koncepcja aby recenzje były umieszczane w zakładce "Audio Salon", w oddzielnych wątkach.

Nie jesteśmy napaleni na odsłuchy i testy jak "szczerbaty na suchary". Mamy na czym słuchać i mamy co testować. Mania testowania przeminęła nam z wiekiem :) Natomiast, oczywiście, będzie bardzo miło jeżeli zechcecie taki sprzęt nam udostępnić.

Parafrazując pewne powiedzenie dotyczące czynności bardziej przyjemniej niż testy audio :).
Proponujemy "Test bez zobowiązań" :-)
« Ostatnia zmiana: 25-09-2017, 14:39 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

• 1321 / 965
  • Administrator
12-10-2017, 13:01
No tak :-) Ogłoszenia i informacje marketingowe są na Audiohobby sukcesywnie wrzucane ale jakoś chętnych firm na oddanie sprzętów do niezależnych testów, bez gwarancji ich pozytywnej recenzji, trochę brakuje.

Przyznam, że właśnie takiego obrotu sprawy spodziewałem się :) No nic. Przynajmniej "odejdzie nam robota" :-)

aulait

• 1104 / 3204
  • Ekspert
13-10-2017, 10:48
Czego mają sobie psuć wypracowaną często przez lata dobrą opinie o swoich produktach czymś tak niestosownym, przestarzałym, przecenianym i nie na miejscu, jak prawda?

Mnie osobiście przygnębia fakt, że na różnych stronach internetowych gdzie można by szukać obiektywnych opinii klientów typu opineo, blokowane są opinie negatywne.  Bo do "rzetelnych recenzji" chyba już wszyscy przywykliśmy.

Jak to powiedział dr House "wszyscy kłamią" :)

lancaster

• 25974 / 3547
  • Administrator
13-10-2017, 17:27
mysle ze to nie tak do konca i nie ma sie co zniechecac, oczywiscie pierwsze testy moga byc rozne, trzeba pamietac o swoim systemie a co najwazniejsze preferencjach bo tego jest malo w czytanych przeze mnie reckach. Ludzie po prostu nie pisza co lubia tylko co im sie bardziej podoba w kontekscie "lepsze".

Czytalem ostatnio jedna recke zagraniczna z ciekawosci pwoiedzmy ;-) bdb podejscie do tematu mial recenzent, postawil jedno urzadzenie obok drugiego, jedno znal (na stanie) i w bogaty literacko ale zdystansowany od "swojego dziecka" sposob opisał RÓŻNICE. To tez jest metoda bo ktos majac do czynienia ze znanym recenzentowi urzadzeniem  moze sie spodziewac ruchu w konkretna strone wzgledem niego zwracajac sie ku drugiemu. A ze akurat moje prywatne odczucia pokrywaly sie 100% w tym konkretnie przypadku to wspominam o sytuacji bo ma ona moim zdaniem sens.
Dojrzałość nie polega na tym ze sie plodzi kilometrowe recenzenckie zawijasy tylko na tym ze ma sie swiadomosc wzglednosci swych ocen, choc te rzeczy sie rzecz jasna nie wykluczaja.

Dealerzy czy producenci nas nie znaja, nie wiedza co masz Gustaw na mysli, nie wiedza czy potrafisz ocenic urządzenia poza ramami "mi sie podoba" itd. To trzeba pokazac wiec zapierdalać a nie stękać :-)

lancaster

• 25974 / 3547
  • Administrator
13-10-2017, 17:31
moze na poczatek uczciwy test thorensa z wkladka goldringa vs benchmark ?
zadanie proste, w recce znajdx 3 przewagi niekoniecznie brzmieniowe cyfry nad analogiem, waro by porownac benchmarka z nnym dac, nie trzeba wychodzic z domu, wysylac paczek ze sprzetem, zrob to bdb pochwal sie tekstem jak sie ludziom narracja spodoba bedzie przynajmniej co podeslac do distro jako CV. Nikt tu nie jest pepkiem swiata, to tak nie dziala ze napiszesz ze chcesz recenzowac i wszyscy sie rzucą.

Gustaw

• 1321 / 965
  • Administrator
13-10-2017, 19:36
Oczywiście, że nikt nie jest pępkiem świata ale tak się składa, że obecnie koordynuję kilka kampanii reklamowych zarówno w prasie, w formie konferencji oraz w internecie i trochę wiem jak to działa i dodatkowo za to ktoś mi płaci :-)

Warsztat? Hmmm….być może ale w dobie kiedyś płacę za cudze kliknięcie w wyszukiwarce to nawet jeżeli małpa napisze artykuł o moim produkcie i zakończony będzie słowem high-end lub Best Buy to za to też płacę. Są też sposoby aby za to  płacić mniej ale zdarza się to tylko wyjątkowo i trochę trzeba mieć pojęcie o mechanizmach związanych z pozycjonowaniem. Między innymi dlatego kilka firm systematycznie umieszcza tutaj swoje reklamowe wrzutki więc nie jesteśmy tacy nieznani a z pewnością jesteśmy dobrze znani algorytmom pozycjonowania Google.

Co do recenzji to myślę, że trochę ich już popełniłem na AH i nie mam zamiaru reklamować się ze swoim warsztatem u producentów. Moja propozycja była uczciwa. Zaproponowałem za darmo swój wolny czas aby ktoś , mając świadomość, że oferuje faktycznie dobry produkt, mógł go, w jakiś sposób zareklamować z korzyścią dla siebie, a z mojego punktu widzenia z korzyścią dla forum. Oczywiście to ryzyko ale kto nie ryzykuję to ….. itd itp :)

A teraz będzie najlepsze:) Z mojego punktu widzenia wyświadczyłem tą propozycją uprzejmość w stosunku do producentów. Bo czy to ja mam biegać za nimi, pokazywać jaki jestem śliczny, poświęcać prywatny czas na to aby oni mogli zarobić pieniądze? Być może 10 lat temu by tak było ale teraz aby posłuchać dobrego audio wcale nie muszę testować sprzętu tylko podejdę do swojego "high-endu" ;-) a przewalanie klocków zupełnie mnie już nie kręci.  Jest tyle gównianych testów audio w necie. Napisanych często przez osoby przypadkowe. Dziwnym zbiegiem okoliczności są to w 99% testy pozytywne lub przynajmniej neutralne

« Ostatnia zmiana: 16-10-2017, 10:34 wysłana przez Gustaw »

NE5532

• 196 / 3497
  • Aktywny użytkownik
13-10-2017, 22:27
A propos testów - można sobie wyobrazić pobudki i cel jakiemu ma służyć napisanie negatywnej recenzji. To, że jest chłam, badziewie, to większość średnio doświadczonych audiofilów będzie i tak wiedziała. I to bez tworzenia recenzji, organizowania testu, czy jakichś porównań. Zasadnicze pytanie brzmi: Po co miałbym to czytać? Czy nie jest to aby strata czasu? To, że komuś coś nie wyszło, albo że chciał kogoś innego "zrobić w trąbę", to akurat jest dla mnie mało interesujące. I tak sam decyduję ile co jest dla mnie warte i to ja podejmę decyzję o zakupie, mimo że jakichś tam recenzent miał nie najlepsze lub wręcz złe zdanie o produkcie, który mnie interesuje.
Nie mam czasu ... zarobiony jestem, włosy mi rosną ...

lancaster

• 25974 / 3547
  • Administrator
13-10-2017, 23:58
NE nigdy nie sledzilem najlepszych w branzy, ogolnie recenzje czytywalem sporadycznie, ostatnimi laty w ogole, ale jak mam cos jeszcze dodac to pwoiem ze wazne jest budowanie napięcia, wazna jest umiejetnosc tworzenia celnych metafor itd. jednym slowem zeby miec dar tworzenia rzeczy wartych zapamietania.
Sam pomysl na zjechanie tego czy owego jest uwazam na 3+ ale jesli by do tego dorobic rzeczy sprawiajace ze ludzie beda woleli czytac audiocatus diaboli ;-) niz wylukrowane opowiastki wygladajace jak z szblonu o finale z gory znanym  to ma to sens. Tylko ze na razie jest to tylko opowiesc i życzeniowe podejscie do tematu, pierwsza recka rozwieje watpliwosci i zapewni continuum lub nie.
Tylko bez spiny ;-)

Gustaw to ze sie proponuje za darmo swoj czas nie oznacza ze dla kogos ma to wartosc. Pokaz co potrafisz wtedy wartosc rosnie i tak powoli do przodu. Nikomu na poczatku uprzejmosci nie robisz, najprosciej....jaka wartosc ma w tej chwili Twoja opinia ? Jaki zasięg ? Napiszesz pierwsza to poznasz wartosc swojej oferty na moment jej publikacji