Audiohobby.pl

SERIALE PRZEZ DUŻE s

Gustaw

• 1659 / 1356
  • Administrator
21-02-2018, 14:58
Polecam serial pt. Pan Avila. Jest to serial prod. meksykańskiej (sic!) ale zdecydowanie warty uwagi, przynajmniej dla mnie.

Jaki to pokręcony serial może świadczyć przewodnie motto tego serialu, które pojawia się praktycznie w każdym odcinku -

"Jak zabijać aby dobrze żyć"

:)

http://www.filmweb.pl/serial/Pan+Avila-2013-685668

mirhon

• 429 / 3823
  • Zaawansowany użytkownik
22-02-2018, 08:30
Zacząłem oglądać ale odpuściłem w połowie 3 odcinka. Później jest lepiej czy po prostu nie trafił w mój gust?

Ja się przemęczyłem do 5 ... i też nie czuję klimatu.
Z Netflixa polecam Black Mirror - serial pokazuje w karykaturalny sposób skutki rozwoju cywilizacji - daje do myślenia.

czobek

• 18 / 336
  • Nowy użytkownik
28-02-2018, 17:53
Obejrzałem pierwsze 3 odcinki "Zabójstwo Versace: American Crime Story " i jest dobrze. Jak będzie taki jak poprzednia seria, to warto oglądać.

La Vendetta

• 2 / 166
  • Nowy użytkownik
02-07-2018, 22:31
Cześć!

Do mnie Expanse przemawia bardzo, trochę miał zjazd w środku (2gi sezon), ale trzeci zakończył się z mocnym tupnięciem. Tylko, że ja chyba trochę szukam samego klimatu i umiejscowienia w świecie. Altered Carbon obejrzałem, ale po przeczytaniu książki wcześniej nie robi na mnie wrażenia.

Co do Black Mirror to jako fan Sci-Fi nie mogę. IMO to jest fantastyka dla ludzi, którzy nic o gatunku nie wiedzą, nie znają itp. Tematy bardzo często wtórne, morał wielu odcinków znany po 5-10 minutach, powolne tempo kręcenia, które męczy zamiast napędzać niepokój. I zawsze patrzę z politowaniem na moich zachwyconych znajomych, który nigdy książki z tego działu w rękach nie trzymali.

alangarix

• 3 / 143
  • Nowy użytkownik
25-07-2018, 10:22
Dexter i Super Natural

Fester

• 141 / 1077
  • Aktywny użytkownik
30-07-2018, 18:50

Nie może tu bez wątpienia zabraknąć kapitalnego brytyjskiego serialu "Endeavour". Jego akcja osadzona jest w Oxfordzie lat 1960 z całym jego tłem społecznym z tamtych czasów. Największym atutem tego serialu jest jego niepowtarzalny klimat. Do intryg kryminalnych też nie można mieć zastrzeżeń. Do tego kapitalna gra aktorów - w szczególności Shauna Evansa w roli zagubionego życiowo młodego, ale już perfekcyjnego detektywa Morse'a oraz Rogera Allama jako zmęczonego życiem, doświadczonego inspektora Freda Thursday'a. Zresztą do gry reszty obsady nie można mieć zastrzeżeń. Warto też zwrócić uwagę postać pozornie bezdusznego biurokraty Chiefa Superintendenta Brighta, którego zagrał Anton Lesser.

I przez osobę tego aktora dogodzę do drugiego seriali przez duże "S" - "Gry o tron". Nie przepadam za gatunkiem fantasty, ale ma tu kilka ulubionych filmów i seriali. Ten jest jednym z nich. Wspomniany Anton Lesser gra w nim Qyburna. Dla mnie wisienka na torcie w "Grze o tron" jest Diana Rigg w roli lady Olenny Tyrell. I kto by pomyślał, że z Emmy Peel ("Rewolwer i melonik" z lat 1965-68) czy Tracy Di Vicenzo ("W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości " z roku 1969).

Wracając do serialu "Endeavour", warto zwrócić uwagę ścieżkę dźwiękową serialu.
Jeżeli komuś serial się spodoba, to koniecznie trzeba obejrzeć wcześniejszą (bo z lat 1987-2000) kontynuację: "Sprawy Inspektora Morse'a").

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
30-07-2018, 21:26
Dla fanów doskonałego Narcosa - jest kolejny, pełny sezon El Chapo z lektorem pl

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
31-07-2018, 08:58
Czy ktoś z Waszmości zaczął oglądać Castle Rock wg Stephena Kinga?
Są już trzy odcinki. http://darkwarez.pl/forum/seriale-hd-720-1080/6930460-castle-rock-2018-x.html

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
31-07-2018, 09:05
Uwielbiam seriale/filmy o rabowaniu banków, może dlatego, że banki mnie od zawsze rabują.
Tu niegłupi hiszpański serial, są dwa pełne sezony na Darkwarez. Mamy wszystko co tygrysy lubią najbardziej plus syndrom sztokholmski.
Gustaw ogląda meksykańskie, więc mieszczę się w tryndzie :)
Dom z papieru / La casa de papel / Money Heist

Fester

• 141 / 1077
  • Aktywny użytkownik
01-08-2018, 13:43
Dla fanów kina wojennego, jako mała perełka powinien znaleźć się tu świetny rosyjski serial "Karny batalion" z 2004 roku. Jest to 11 odcinkowa opowieść o skrywanych epizodach WWO. Serial nawiązuje do największych osiągnięć radzieckiego czy rosyjskiego kina wojennego jak: "Los człowieka", "Ballada o żołnierzu", "Idź i patrz" czy "9 kompania" i "Kryptonim Gwiazda".

Nie podobało mi się natomiast zakończenie serialu, nierealistyczne, mistyczne - pasujące bardziej do "Gry o tron".
« Ostatnia zmiana: 01-08-2018, 15:24 wysłana przez Fester »

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
04-08-2018, 21:39
Oglądałem, a jakże!
Nazarow jako Michaił :)

Wszystkie filmy, które wymieniłeś również, klasyka.

Proponuję również Dzieci Arbatu, Mistrz i Małgorzata i Moskiewską sagę.
Doskonałe kino.

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
04-08-2018, 21:43
Nie mówiąc o Cichym Donie z 1957 roku.
Do filmów dołącz jeszcze:

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
04-08-2018, 21:49
Trochę późno, ale w końcu obejrzałem dwuczęściowy serial Detektyw (True Detective) z 2014 roku.
O ile pierwszy sezon z Harrelsonem i McConaughey'ejem mnie nie powalił (ale jest świetny), to drugi sezon z Farrellem i McAdams, jak najbardziej. Gorąco polecam

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
04-08-2018, 22:21
Szóstego sierpnia wraca genialny Bob Odenkirk w kolejnej odsłonie Better Call Saul - prequelu Breaking Bad.

Dla amatorów Stephena Kinga - Castle Rock - są już 4 odcinki

Rojst, zrealizowany przez ShowMax, serial polski - 19 sierpnia, aż strach się bać po Watasze i Belfrze w rolach głównych Seweryn i Ogrodnik w reż. Holoubka syna. O k... Myślę, że się zesramy z wrażenia

Mr. Mercedes wg Kinga, część druga - pierwszy sezon był świetny, ale drugi?  Ci, którzy czytali książkę wiedzą, o co mi chodzi.

Jack Rayan wg Clancy'ego z Krasinskim , Amazon 31 sierpnia

Ozark - 2 sezon 31 sierpnia, Netfliks - pierwszy sezon był niezły (trzeba wyprać 8 mln $)

Egon@

• 1281 / 1292
  • Ekspert
05-08-2018, 07:29
Zacząłem oglądać Czarne wdowy (Black widows).
Lektor w tym serialu jest najgorszym lektorem na świecie. Kompletna tragedia, mówi Duńka zamiast Dunka.
Myślałem, że najgorszym lektorem jest ten amator od Bodzia z Exite czy Vorka, a tu niespodzianka.
Serial zaczyna się ciekawie więc się jeszcze trochę pomęczę - ten gość to istne curiosum.