Audiohobby.pl

tanie, a dobre zrodlo...

qbas2

  • 1 / 5737
  • Nowy użytkownik
12-08-2008, 17:01
witam,

od dluzszego czasu borykam sie z problemem wybory zrodla do mojego systemu. Do tej pory posiadam wzmacniacz music angel z lampami kt88, właściwie konkretnie przebudowany w firmie sonus oliva, głośniki to rowniez wyrób firmy z gdańska, tak samo jak srebrne okablowanie.

poszukuje źródła do 3 tys zl

rozważam:

arcam cd73 - nowy to nowy...
marantz sa15s1 - ale podobno ma mało basu i niezbyt zalecany jest do lampowego wzmacniacza...
marantz cd17 mk2 KIS - mogę kopić używany w bardzo dobrym stanie...
mhzs cd88e
roksan caspian
music fidelity 3.2 ?


osobiscie narazie zdecydowany jestem na cd17...

dobrze robię? :)

słucham praktycznie wszystkiego - jazz, klasyka, trochę rocka...

lancaster

  • Gość
12-08-2008, 17:16
Moze dobrze :)
Ze swoej strony dorzucilbym Docet Lector 0.5 kupisz go ponnizej 3Kzl a dxwiek bardzo naturalny i posiadajacy rzadka ceche przykucia sluchacza na dluzej.
Dodatkowym atutem(albo i nie - zalezy jak dla kogo:)) jest lampowy stopien wyjsciowy - masz wiec mozliwosc zabawy z roznymi typami lamp.
Ten odtwarzacz mozna kupic(uzywany) nawet za 500euro
\'


Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lucmaster

  • 5 / 5897
  • Nowy użytkownik
19-08-2008, 21:11
qbas2 - jeżeli rozterka aktualna to ja podpowiem z drugiej ręki Ceca 51xr. swojego półtorarocznego sprzedałem własnie za podobne pieniądze, a chętnych za wielu nie było :(
uniwersalny wzmacniacz z kulturalnym brzmieniem.

pozdr.
Łukasz
lucmaster

Mr. Zydelek

  • 237 / 5897
  • Aktywny użytkownik
19-08-2008, 21:32
Po naprawdę wielu latach zabawy z audio jedynie OGROMNE wrażenie ostatnio zrobił na mnie szigaraki cóś tam + DAC jaki ostatnio (w maju) miałem u siebie. Mowa oczywiście o konstrukcji wykonanej przez Zorro. Niesamowicie oddany rytm, szybkość, kontrola dzwięku, bas nieprawdopodobnie nisko schodzący no i urzekająca barwa. Plastyczny dzwiek jaki cenię naj...wyżej.
Zatem czasem warto rozejrzeć sie za tego typu konstrukcją (jeśli priorytetem jest dzwiek a n ie marka czy wygląg) zamiast "błądzić" wśród uznanych budżetowych dyskofonów, które nie przyniosą satysfakcji na długo.

lucmaster

  • 5 / 5897
  • Nowy użytkownik
19-08-2008, 21:50
oczywiście: "uniwersalne źródło" a nie "uniwersalny wzmacniacz".

pozdr.
Łukasz
lucmaster

Zildjian

  • 41 / 5863
  • Użytkownik
20-08-2008, 13:42
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Sorry,że zareklamuję,ale Meridian 507.24, który właśnie zdecydowałem się sprzedać jest IMHO lepszym zakupem niż wymienione cedeki.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"