Audiohobby.pl

CAT - SL1

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
29-06-2017, 20:19
No właśnie.

http://highfidelity.pl/@main-489&lang=

i skośnooki zestaw do złożenia

http://www.ebay.com/itm/Douk-Audio-America-CAT-SL-1-Tube-Pre-amp-Stereo-HiFi-Luxury-Preamplifier-Board-/272136520096?hash=item3f5c99c1a0:g:iK4AAOSwB09YLR9e

Oczywiście na oryginał mnie nie stać a lutować od biedy potrafią, chociaż moje luty mogą niektórym kojarzyć się z katarem :)

Czy ktoś tego słuchał? Ktoś zbudował klona?

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
29-06-2017, 20:21
Ja tylko dodam, że na kicie od Chińczyka skleciłem EAR-a i gra.  Obstawiam, że z tym CAT-em można zmieścić się w 2,5 -3 kzł.

Ludwik Igielski

  • 59 / 5373
  • Użytkownik
30-06-2017, 16:23
Z tego co czytałem, to krytyczny dla brzmienia jest tutaj dobór odpowiednich elementów biernych, zwłaszcza kondensatorów. Kolejne wersje SL-1 różnią się właśnie typem kondensatorów. W necie jest pełno schematów, zarówno samego SL-1 jak i jego innych odmian. Także ze stopniem gramofonowym. Niestety nie słyszałem żadnej z nich. Natomiast miałem styczność z urządzeniem wykorzystującym podobną topologię układową - Verdier Control "B". Bardzo fajny, naturalny dźwięk, idealny do bardzo długiego słuchania. Polecam.

Gustaw

  • 3856 / 3313
  • Administrator
30-06-2017, 22:42
Z tego co czytałem, to krytyczny dla brzmienia jest tutaj dobór odpowiednich elementów biernych, zwłaszcza kondensatorów. Kolejne wersje SL-1 różnią się właśnie typem kondensatorów. W necie jest pełno schematów, zarówno samego SL-1 jak i jego innych odmian. Także ze stopniem gramofonowym. Niestety nie słyszałem żadnej z nich. Natomiast miałem styczność z urządzeniem wykorzystującym podobną topologię układową - Verdier Control "B". Bardzo fajny, naturalny dźwięk, idealny do bardzo długiego słuchania. Polecam.

Dzięki za informację. Powoli dojrzewam, tak jak do klona EAR-a. Ryzyko nie jest specjalnie duże ale
pojawia się zawsze jeden problem. Z moich doświadczeń wynika, że zdecydowana większość Pre pogarsza a nie poprawia brzmienie. W moim wzmacniaczu mam niestety jedno wejście RCA (końcówka mocy z wbudowanym ALPS-em) do którego wpinany jest albo pre gramofonowy albo DAC.
DAC Benchmarka ma wbudowane wejście analogowe i kiedy podłączam do niego pre gramofonowe spisuje się ono rozsądnie. Jednak kiedy wpinam pre gramofonowe do wzmacniacza bezpośrednio jest lepiej. Próbowałem już pasywnych przełączników (2 x RCA IN, 1 x RCA Out) ale te znacznie pogarszały brzmienie i rozwiązanie to odrzucam.

Tak sobie myślę aby chociaż taki klon CAT-1 nie pogorszył mi brzmienia a najlepiej jeżeli by je jeszcze poprawił :-)
Dodatkowy argument to frajda ze sklecenia tego samemu.