Audiohobby.pl

Multiformatowe odtwarzacze audio

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
08-04-2017, 21:54
Temat nie jest precyzyjny bo nie wiem jak nazwać tego typu urzadzenia. Chodzi mi o odtwarzcze potrafiące zapisywac i odtwarzać z dysku twardego lub jakiegokolwiek nośnika pamięci stałej wszystkie mozliwe pliki audio w formacie stereo.

Oczywiście wiem o kombajnach multimedialnych typu Popcorn hour 200 jak równiez o odtwarzaczach dyskowych (CD) odtarzajacych wiele formatów z blue Ray włącznie.

Ale mi chodzi o coś tańszego i bardziej wyspecjalizowanego. Nie musi odtwarzać firmatów video. Ma słuzyć do magazynowania muzyki głównie w formacie CD audio czyli wav 44,1 oraz ewentualnie plików przetworzonych na wyzsze rozdzielczości lub kompresowanych zgrywanych na wewnetrzny dysk pamięci lub z pamięci przenośnych.
Dobrze jeżeli bedzie dawało sygnał audio analogowy w stereo ale nie musi - może miec wyjścia cyfrowe na zewnętrzną kartę np po USB lub światłowodem.
Inne funkcje moze miec ale nie są wymagane.

Czy takie urzadzenia są na rynku za nieduże pieniadze?

Jako alternatywę rozwazam kupienie terminala HP - jakiejść słabizny, ale mam problem ponieważ wiekszosć nie posiada miejsca na dysk HDD czy SSD. Taki terminal wymaga tez podłaczenia pod  monitor. To nie problem w moim przypadku jednak na tym moniorze niewiele by sie wtedy działo i to jest zbędny koszt i zajmowanie miejsca.

Co byscie proponowali zamiast odtwarzaczy CD/DVD/BR i tym podobnych dyskofonów ?