Audiohobby.pl

Allegro zwariowało? Nowy system komentarzy jest idiotyczny.

Synthax

• 1996 / 1764
  • Ekspert
07-04-2017, 07:13
Ja rozumiem że chcą kręcić kapitałem, i ukryć nieuczciwych sprzedawców byle był obrót. Ale to co teraz się wyprawie tam zniechęca mnie do kolejnych transakcji i kupowania w ciemno...

lancaster

• 25976 / 3548
  • Administrator
07-04-2017, 08:04
nie wiem co to za system ale juz dawno pisalem ze zadaniem supportu jest tam dbanie o interes...akcjonariuszy
2 razy trafilem na sprzedawce ktory mial opis produktu niezgodny z rzeczywistoscia, 2 razy probowalem sie z nim dogadac, za drugim razem wiodlem tzw spor transakcyjny - szkoda czasu, allegro zrobilo to chyba dla jaj zeby dodatkowo ponabijac sie z naiwniakow :-) w sporze transakcyjnym mieili czarno na bialym ze sprzedawca mija sie z prawda. Konkretnie napisal ze produkt ma gwarancje, pytalem czy na pewno ma bo opinie o produkcie chodza takie ze jest awaryjny, dostalem potwierdzenie przed zakupem, zakupilem, okazalo sie ze zadnej gwarancji nie ma, napisalem do producenta i dostalem odpowiedx ze gwarancja jest uznaniowa (zajebisty oksymoron :-))
zaproponowalem nawet gosciowi zwrot wszelkich kosztow allegro z gorką zanim doszlo do jakichkolwiek napięć
support allegro mial wszystko czarno na bialym wraz z korespondencja z producentem, sprzedawca nie mial do powiedzenia nic poza tym ze go to nie obchodzi bo kupilem a jego zdaniem gwarancja jest, na pytanie czy ma na to papier odpowiedzi brak :-) Dostal info ze moja decyzja jest nieodwolalna, ja dostalem negatywa, on tez.
NApisalem do supportu jak sytuacja wyglada i sugestie o zdjecie negatywa bo jak gosc sprzeda komus ten produkt i mu nawali to sie czlowiek byc moze natnie (zalezy co producent uzna). Dostalem odpowiedx ze wystawiajacy komentarz sam go moze usunąć.
Genialne, wierzyc sie nie chce ze pracuja tam ludzie z takim podejsciem a i sama firma niczego sobie bo przeciez sami takich glupot nie wymyslają.
Korystam z allegro ale uwazam ze to bagno i ochrona kupujacego iluzoryczna na poziomie zero. Jesli ktos mnie podobnie "zrobi" w przyszłosci na pewno nei bede tracil czasu na "spory" jakies zazalenia do allegro bo wiem ze maja je w dupie.
Po prostu jak sprawa bedzie gruba to policja a jak drobna jak w ww przypadku to biore na klate wiedząc ze "taki mamy tam klimat"

lancaster

• 25976 / 3548
  • Administrator
07-04-2017, 08:05
PS. gruba nie bedzie bo tak jak piszesz nic co uznam za spore w ciemno tam nie kupie ;-)

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
07-04-2017, 13:34
System oceny jest debilny.

Allegro wyjaśniało, że dla ewentualnych kupujących ( jakaś ankieta podobno była ), oceny neutralne, nie pomagają podjąć decyzji, co do sprzedającego.

W dobie powszechnego debilizmu, to może być prawda, bo dla widza programów TVN, typu " zdrady", czy " damy i wieśniaczki", taki komentarz jest trudny do zrozumienia :

" Daję neutralny, bo co prawda, sprzedawca, po tym jak pomylił towar, szybko wysłał mi prawidłowy, ale musiałem ponownie,  pokryć koszt przesyłki, choć to nie była moja wina".

Prawda, ze trudne do zrozumienia ;) ?

lancaster

• 25976 / 3548
  • Administrator
07-04-2017, 13:41
widocznie usmażył sie przy analizie takich komentów niejeden mozg, a problem z podjeciem decyzji to byc moze odklozenie jej na poxniej podczas gdy zakup ma byc od razu

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
07-04-2017, 13:46
A tak na marginesie, to Allegro jakiś czas temu zmieniło właściciela.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,20849782,allegro-juz-sprzedane-co-zmienia-nowi-wlasciciele-serwisu.html

Synthax

• 1996 / 1764
  • Ekspert
07-04-2017, 15:20
Tak, świat się debilizuje. To fakt.

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
07-04-2017, 15:42
Jakiś czas temu szukałem małego imadła.

Jak to możliwe, że sprzedawcy podają długość szczęk, a " rozdziawu " , czyli szerokości już nie?
I to ci, mieniący się super sprzedawcami, którzy w realu są sklepami handlującymi  narzędziami?

Albo drugi przykład:

handlarz sprzętem audio, w opisie podaje, ze monitory są po specjalistycznym przeglądzie, stan techniczny bardzo dobry. Chwali się, że zajmują się tez tuningiem audio, a na załączonych zdjęciach, inne głośniki niskotonowe, inny odcień membrany, a kopułki przeciwpyłowe, w jednym głośniku 3 cm, w drugim ok. 6 cm.

Wniosek:

Albo debile, albo złodzieje, albo lamerzy.

aulait

• 1104 / 3205
  • Ekspert
09-04-2017, 07:00
Najgorsze jest to, że znikły komentarze starsze niż rok. Osobiście jako hobbysta sprzedaje rzadko, ale bardzo się starałem i miałem najwyższe oceny... teraz nie mam nic. Allegro zrównało mnie ze złodziejami i oszustami, jakich wiele. Tłumaczą to tym, że ludzie się zmieniają i dlatego tylko z ostatniego roku oceny. Słyszał ktoś, żeby złodziej i oszust zmienił się na porządnego człowieka? W drugą stronę niestety się zdarza, ale z dziada uczciwego człowieka nie zrobisz.
Niestety jest w tym pewna logika, jeśli znikną negatywne komentarze, kupujący widząc, że ktoś jest od kilku lat na allegro chętniej zapłacą więcej trochę w ciemno niż od gwarantowanego krętacza. W dodatku legalnie można mieć wiele kont na allegro, więc można sobie żonglować kontami, na których przedawniły się negatywne komentarze. Nie chodzi przecież tylko o nega jako nega, ale o cząstkowe oceny za zgodność z opisem. Osobiście nie kupowałem u ludzi, którzy mieli 4,8, bo z moich doświadczeń, takie osoby zawsze sprzedawały szajs! W dodatku sprzedający widzi liczbowe oceny wystawione przez danego kupującego, jakoby w celu ewentualnej poprawy. Czyli kupujący nie wie co sprzedawał i jak to opisał? W mojej ocenie to również ma tylko zniechęcić osoby, które bały się wystawiać oceny negatywne, ale rekompensowały to w punktacjach. Teraz sprzedający może pod swoim pozytywnym komentarzem napisać w odwecie, że "kupujący to wredna świnia, krętacz i ma wujka księdza" :)

W moim odczuciu allegro stworzyło środowisko do możliwie największej sprzedaży po najwyższych cenach, kompletnie nie uwzględniając bezpieczeństwa kupującego. Liczy się tylko zysk! Mam nadzieje, że się na tym przejadą. Osobiście mam zamiar całkowicie migrować na Ebay.

Przyznaję, że trochę mi szkoda. Mam na allegro konto prawie 16 lat.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2017, 07:48 wysłana przez aulait »

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
09-04-2017, 08:21
Kiedyś można było skontaktować się z ludźmi , którzy kupili dany towar i spytać, czy na prawdę  warto.
Czasem mimo pozytywnych  komentarzy, nie było warto.

Podobno sprzedający wymusili na Allegro, ukrycie kupujących w celu ukrócenia " złej konkurencji " ;)))

aulait

• 1104 / 3205
  • Ekspert
09-04-2017, 10:26
To też, ale wydaje mi się, że w tym przypadku priorytetem allegro było odcięcie kontaktu w celu uniemożliwienia odsprzedaży poza portalem.

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
09-04-2017, 11:10
priorytetem allegro było odcięcie kontaktu w celu uniemożliwienia odsprzedaży poza portalem.

No to podwójnie dają "po torbie".

Raz, że jest OLX i ten sam towar jest wystawiony i tu i tu.
Dwa, że nie raz spotkałem się z opisem sprzedającego, że w ich sklepie internetowym, będzie taniej, niż na Allegro :)

cadam

• 4205 / 3547
  • Ekspert
09-04-2017, 11:24
Od założenia konta nie dostałem ani jednego negatywnego i neutralnego komentarza. Właśnie sprawdziłem ich stan na koncie. Liczba otrzymanych komentarzy wynosi zero. Teraz oszuści mają równe szanse z uczciwymi.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2017, 11:26 wysłana przez cadam »

cadam

• 4205 / 3547
  • Ekspert
09-04-2017, 11:39
Nowe reguły faworyzują duże firmy z mnóstwem transakcji w ciągu roku. Drobni ale uczciwi handlarze po wyzerowaniu licznika zostali zdegradowani do poziomu potencjalnych oszustów.

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
09-04-2017, 11:51
Właśnie sprawdziłem swoje konto:

Użytkownik jest na Allegro od 10 lat i 4 miesięcy  -  dostałem w tym czasie ponad 400 pozytywów i żadnych innych.

Użytkownik nie otrzymał żadnego komentarza w ciągu ostatnich 12 miesięcy - a to gó...o prawda, bo tylko od stycznia 2017 miałem z 5 pozytywnych komentarzy.

"Gwałt niech się gwałtem odciska, rzekła dupa do mrowiska" - i tę mądrość trzeba wprowadzić w życie, w stosunku do Allegro ;)

« Ostatnia zmiana: 09-04-2017, 12:33 wysłana przez Haka »