Audiohobby.pl

Słuchawki dobrej jakości

CeBeS486

  • 2 / 2581
  • Nowy użytkownik
04-03-2017, 19:41
Witam,
Na jednym z forum znalazłem sugestię aby jak to określili "podpytać" chłopaków z audiohobby. Mam nadzieję że są tutaj także zagorzeli gracze nie tylko muzycy ;)

Pierwszy raz chciałbym zainwestować w zakup słuchawek. Zmusiło mnie do tego kupno mikrofonu Blue Yeti które niestety wyłapuje wszystko z głośników. Decyzja padła na Logitech G933. Niestety, trafił do mnie egzemplarz w którym nie działało połączenie przez kabel 3,5. Jestem aktualnie na etapie wymiany ale poważnie zastanawiam się nad zmianą.
Około 10 lat temu zakupiłem słuchawki Manhattan Personal Cinema 5.1. Nie używałem ich prawie wogóle a teraz się rozleciały te poduszki wyścielające. Kupując Logitech na pierwszy rzut było ok, jednak kiedy zaczałem przez nie rozmawiać po pierwsze swój głos słyszałem w bardzo dużym odźwięku (czego nie doświadczyłem w starych) co mi zdecydowanie przeszkadzało. Ponadto słuchawki pomimo recenzji że dobrze leżą dość mocno uwierały mnie pod dolną okolicą ucha (jestem dość puszysty ;)  ). Szukałem w internecie alternatywy i zamówiłem do sprawdzenia na sklep jeszcze 2 modele:

HyperX Cloud II
Siberia 650

no i drugi Logitech który mam nadzieje będzie działał bez zarzutu.

Powiem szczerze, po dwóch dniach szperania na necie więcej nie wiem niż wiem. Każdy chwali co innego i zawsze do mojego wyboru inny się doczepia. Słuchawki potrzebne mi są wyłącznie do gry - nie potrzebuje ich do słuchania muzyki. Oczekuje wyśmienitego dźwięku przestrzennego, fenomenalnego informowania scenicznego w grach, wyraźnego i jakichkolwiek krokach itd, nie wiem natomiast dlaczego lepiej czułem się w słuchawkach Manhattan w kwestii odbicia mojego głosu niż w Logitech - tutaj jak coś powiedziałem jakby mój głos odtwarzało w maksymalnym poziomie w słuchawkach (chociaż tam go nie było). Za jakość dźwięku mogę zapłacić koło 700 zł, tylko czy zakup takiego mikrofonu faktycznie ma sens, czy płaci się za firmę? Czy słuchawki za 350 zł nie będą takie same. Dla mnie liczy się wygoda, i przede wszystkim jakość dźwięku w grach. I jeszcze jedna ważna rzecz. Chciałbym podczas nagrywania mieć odsłuch z mikrofonu Blue Yeti swojego głosu. Czy mógłby ktoś mi poradzić czy mój wybór jest dobry, czy jednak jest tutaj coś lepszego?

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
04-03-2017, 21:30
HyperX Cloud II - nie kupuj. Tak jak  pierwsza wersja, bardziej nadają się do muzyki. Lepiej
 "chodzą " w stereo niż w 7.1.


Cytuj
Logitech G933


Jeżeli piszesz o bezprzewodowych Logitech Artemis G933, to w sieci jest dobre 7.1, ale z konsolą, tylko zwykłe stereo ( brak softu ), chyba , że coś się ostatnio zmieniło, a ja o tym nie wiem.

Poza tym działają na 2,4 GHz i czasem mogą "świrować" w sąsiedztwie innych urządzeń działających na tej samej częstotliwości.



Steelseries Siberia 650 - w odróżnieniu do Logitechów, są przewodowe.
O ile dobrze pamiętam, mają pady z tej pianki z pamięcią, co to się z niej teraz robi najlepsze  poduszki do spania ;)

Niby mają ulepszony mikrofon, ale słyszałem opinię, że jakość jest średnia.
Nie wiem jaka jest prawda, bo w końcu odpuściłem kupno jakichkolwiek.
 





CeBeS486

  • 2 / 2581
  • Nowy użytkownik
05-03-2017, 12:55
Trochę mnie dziwi co napisałeś bo najbardziej skierowałem się jednak na Hyper Cloud II. Praktycznie zbombardowałeś wszystkie moje pomysły. W takim razie co według Ciebie przy moich wymaganiach powiniennem wziąć pod uwagę?

Temat nadal otwarty i chętnie poznam opinie też innych profesjonalistów ;)

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
05-03-2017, 13:52
W takim razie co według Ciebie przy moich wymaganiach powiniennem wziąć pod uwagę?

Potraktuj mój pierwszy wpis jako bardzo subiektywny ;)

Co do ostatecznego wyboru, weź jak się da na tydzień każdą parę i sam zobaczysz.


Moje wnioski podczas poszukiwań słuchawek były takie, że  jeżeli gra się w sieci, to ok. 1000 zł. za 7.1 trzeba dać i pod żadnym pozorem nie kupować "w ciemno ".

Sprawdź te Siberie 650 - ja ich nie znam, tylko o nich czytałem.

Gdzieś w sieci,  ktoś napisał, że  Hyper II,  to takie  Takstary ( nie pamiętam typu ) z mikrofonem - wypożycz je i będziesz miał punkt odniesienia do innych słuchawek, jak i opinii w necie, także mojej ;)

maciekk

  • 16 / 3480
  • Nowy użytkownik
04-10-2018, 15:11
Dobrym, solidnym wyborem są te soniaki
https://www.ebay.pl/itm/S-uchawki-Sony-MDR-1AS-Prestige-Overhead-Headphones-Silver/163268941473?hash=item26039656a1:g:vUQAAOSwmBdbo8aw
Mają bardzo zbalansowane brzmienie i nic w moim odczuciu nie wychodzi na pierwszy plan. Jeśli ktoś jednak woli mocniejszy bas to polecam te M-Audio
- link usunięty -
« Ostatnia zmiana: 31-01-2019, 09:46 wysłana przez Gustaw »