Audiohobby.pl

Mikrofon - transmitter - BT - smartfon

dani84

  • 1 / 2609
  • Nowy użytkownik
03-02-2017, 21:32
Dzień dobry,
mam problem związany z podłączeniem mikrofonu ze złączem xlr poprzez bluetooth do smartfona. Wiem, że na forum są specjaliści dla których problem wyda się błahy, ale ja jako laik nie potrafię sobie z nim poradzić.

Mam transmitter BT Samsung Level Link i telefon. Mikrofonu ręcznego oraz odbiornika Bluetooth jeszcze nie mam. Nie mam także adaptera XLR do jack 3,5. To czego nauczyłem się sam to to, że są różne rodzaje wtyków jack - TRS, TRRS a także wtyk mono i nie zawsze te wtyki i łącza ze sobą współpracują. Konstrukcja jaką zaplanowałem wygląda tak jak na obrazku w zalaczniku

Mój problem pojawia się już w tym momencie bo po podłączeniu do transmittera mikrofonu z jackiem 3pinowym oraz 2pinowym nie ma żadnego dźwięku. Co ciekawe po podłączeniu kabelkiem obustronnie 3pinowym transmittera do smartfona sygnał audio jest przesyłany do głośnika (muszę traktować głośnik jako odbiornik BT, bo nie mam więcej sprzętu z BT)

Zaczynam się zastanawiać czy ta moja konstruckja ma wogóle sens.

dvfsys

  • 20 / 5690
  • Użytkownik
06-02-2017, 07:53
Cześć,
Po pierwsze instrukcja: http://www.videotesty.pl/produkt/77413/samsung-level-link-eo-rg920bwegww-white/instrukcja/ i tam link do pdf)
...
Connecting in sending mode
Connect your device to a multimedia player (jakieś telefon, odtwarzacz..) via the audio cable (jack 3.5mm x2)
.....
Jak rozumiem ta opcja działa, czyli najwyraźniej mikrofon potrzebuje wzmacniacza, którego dynks Samsunga nie przewiduje, bo raczej ma robić za bezprzewodowe słuchawki do muzyki lub zestaw hands-free do telefonu.
To raczej komplikuje zamysł zgrabnej całości (?): mikrofon, wzmacniacz (dobrane wzmocnienie żeby na wyjściu było ze 300mv - może taki z googla: http://www.monterdiy.net/przedwzmacniacz-mikrofonowy-na-ukladzie-ina217-z-zasilaniem-phantom-48v/ ), zasilanie, level link z jednej strony. Wystąpi dodatkowe pudło i kable po drodze.

W urządzenie wbudowany jest mikrofon, który - jak podejrzewam - działa głównie w trybie rozmowy telefonicznej czy też samsungowych wynalazków: S Voice.

A mikrofon na kabelku podpięty do telefonu...?




« Ostatnia zmiana: 06-02-2017, 08:47 wysłana przez dvfsys »