Audiohobby.pl

Alternatywa dla DT990 Edition (goraco w uszy)

Halbart

  • 1 / 2640
  • Nowy użytkownik
26-01-2017, 11:07
Witam wszystkich , od ponad roku posiadam Bayerdynamic DT990 edition + Aune X1s
z wyzej wymionego zestawu jestem bardzo zadowolony idealnie mi przypasowal do rodzaju muzyki. ktorej slucham (Rock, Jazz, Blues, przeboje lat 70,80) jest tylko jeden problem a mianowicie , latem po 3 godz z słuchawkami na glowie nie da sie usiedziec, welury w DT990 grzeja jak szalone,  sprzetu uzywam do praktycznie wszystkiego : grania , ogladania filmow, sluchania muzyki, rozmow przez komunikatory wiec bywa , ze siedze prawie 8 godz przy kompie a glowa paruje od ciepla.
Teraz mam pytanie jaka alternatywa na letnie dni dla dt990 ?
1. DAC/amp aune x1s
2. Zrodlo Tidal HIFI
3. Sluchawki dokanalowe odpadaja

Zastanawialem sie nad grado (nauszne i male pady wiec nie powinny tak grzac) , tylko pytanie czy dzwiekiem i wygoda sa w stanie dorownac DT990

Jestem otwarty na wszelkie sugestie i propozycje .

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
26-01-2017, 11:25
Podobno Focal Listen dobre na wszystko i w podobnej cenie jak Bayerdynamic DT990 Edition.
Popytaj Maćka (Synthax-a). Powie co i jak, bo ma.
No chyba, że sprzedał... :-)

Synthax

  • 2323 / 4105
  • Ekspert
26-01-2017, 21:40
Podobno Focal Listen dobre na wszystko i w podobnej cenie jak Bayerdynamic DT990 Edition.
Popytaj Maćka (Synthax-a). Powie co i jak, bo ma.
No chyba, że sprzedał... :-)

Mam mam i nadal sobie chwalę bardzo. Ale sęk w tym że DT990 na welurach to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie powstały. W zasadzie jedyne co mi przychodzi do głowy to założyć im welury od T1 lub T90... Jako mniej potliwe niż te z dt990. Wszystko inne co znam nie jest tak komfortowe jak Beyery ... Taka prawda. Ewentualnie ATH R70x, lekkie i nie czuć na głowie, tak to uczciwa alternatywa i całościowo lepsze granie niż DT990.

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
27-01-2017, 09:21
W moim odczuciu wygodniejsze oraz bardziej przewiewne od DT990 są HD600/650.

lancaster

  • Gość
27-01-2017, 10:03
mam podobne zdanie jak Synthax, DT990E to najwygodniejsze sluchawki jakie mialem u siebie w domu, w podobnym standardzie byly Denony D7000 ale chyba mneij przewiewne jednak. W DT990E moge sluchac muzyki pare godzin nawet latem. Ciezko wskazac co moze byc wygodniejszego ? Moze Grado z serii RS  o ile nie cisną uszu (czytalem uwagi, ja tam mam uszka male zgrabne i ładne wiec nie cisną :-))

lost-track

  • 23 / 5483
  • Użytkownik
28-01-2017, 02:42
Przez lata używałem 990 i muszę się zgodzić z przedmówcami, są to jedne z najwygodniejszych słuchawek na rynku i ciężko będzie znaleźć coś równie komfortowego na długie odsłuchy. Jeżeli chodzi o grado, to zamiana siekierki na kijek. Od siebie polecam elektrostaty z uwagi na specyficzną budowę są znacznie lżejsze od słuchawek z przetwornikiem dynamicznym. Otwarte modele zapewniają miły chłodek i często po dłuższym użytkowaniu zamiast czuć dyskomfort, zapominamy ze mamy je na głowie.
« Ostatnia zmiana: 28-01-2017, 02:47 wysłana przez lost-track »
Ludzie sukcesu robią to czego przegrani

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
28-01-2017, 12:31
czytalem uwagi, ja tam mam uszka male zgrabne i ładne wiec nie cisną :-))

Mozna miec uszy wiewiorki i duza glowe i sluchawki beda cisnac ;'))

Jedyne nauszniki Grado ktore byly ekstremalnie wygodne i przewiewne to GS1000 (nie czulo sie ze sa zalozone), uzyte drewno i duza komora dawaly ten komfort. Najnizsze 2 modele to katorga po okolo 1h sluchania, tak sie grzaly. Welurowe DT880 od Beyera to kolejne, bardzo komfortowe dla mnie sluchawki, nie az tak jak GS ale wciaz w czolowce.

Najlepszym wyjsciem bylyby kolumny, rozwiazuja powyzsze dylematy w 100%.

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
28-01-2017, 17:32
...
Najlepszym wyjsciem bylyby kolumny, rozwiazuja powyzsze dylematy w 100%.

Eee tam, od razu kolumny. Są jeszcze AKG K1000.
W porównaniu do kolumn, są znacznie mniej uciążliwe dla rodziny i sąsiadów. :)
Minusy tego rozwiązania to:
 - cena,
 - dobry wzmak do nich, często sam grzeje niczym piec,
 - mimo, że nie dotyjkają uszu potrafią cisnąć w skronie,
 - do: grania, oglądania filmów, rozmów przez komunikatory, są zbyt głośne.

Do takich celów jak te w ostatnim podpunkcie, ja preferowałbym słuchawki zamknięte.
Halbart, mam takie słuchawki i moim zdaniem, byłyby do wszystkich wymienionych przez Ciebie celów, wręcz idealne.
Są to Sony MDR-CD3000. Niestety nie są już produkowane i są sporo droższe niż DT990.
Chociaż są szczęśliwcy, albo może raczej, wybitni specjaliści od tzw. super okazji.
Zdaje się, że Brodacz kupił je za kwotę podobną do tej, jaką trzeba wydać na nowe Beyerdynamic DT 990 Edition.
No, ale weź je i dostań... :)

Podsumowując.
Ja bym szukał czegoś takiego, jak Sony MDR-CD3000.
Lekkie, bardzo wygodne, ciche dla otoczenia.
Świetne praktycznie do każdego gatunku muzyki, no i mało wymagające.
Zagrają dobrze nawet ze smartfona, czy tabletu.
Może jest coś podobnego z aktualnej produkcji?!
Jeżeli nie, to pozostaje polować na CD3000.
Zaręczam, że warto. :-)
« Ostatnia zmiana: 28-01-2017, 21:27 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
02-02-2017, 09:32
Jeżeli nie, to pozostaje polować na CD3000.
Zaręczam, że warto. :-)

Potwierdzam, słuchałem ich u Karola i są naprawdę niepozornie wybitne :-)