Audiohobby.pl

Szczepionki dla dzieci

Synthax

• 1996 / 1767
  • Ekspert
02-01-2017, 21:41
Szczepić, nie szczepić i jeśli tak to na co i jak.
Spiskowe teorie na bok.
Niech wypowiadają się dzieciaci.

tomekl3

• 163 / 3551
  • Aktywny użytkownik
02-01-2017, 23:17
https://youtu.be/qTPrlgMiRW8

Warto byłoby to obejrzeć.
tomek

almagra

• 10243 / 3203
  • Ekspert
03-01-2017, 09:07
Po co szczepić na choroby,które albo są uleczalne,albo znikomo zagrażające.
W zasadzie szczepienie na polio,tężec,gruźlicę i wzw b powinno wystarczyć.
Może jeszcze odra,świnka i różyczka i koniec.
Reszta zachorowań ma prawdopodobieństwo niższe niż wypadek dziecka w drodze do szkoły,a nikt przez to nie zniesie obowiązku szkolnego...
« Ostatnia zmiana: 03-01-2017, 09:11 wysłana przez almagra »

Synthax

• 1996 / 1767
  • Ekspert
03-01-2017, 12:54
A obowiązkowa szczepionka na Pneumokoki które teraz wchodzi to słusznie obowiązkowa?

tomekl3

• 163 / 3551
  • Aktywny użytkownik
03-01-2017, 14:11
Jakże by inaczej. Farmacja to ogromny biznes.
tomek

almagra

• 10243 / 3203
  • Ekspert
03-01-2017, 14:39
Tak słusznie obowiązkowa jak ubezpieczenie od upadku meteorytu.

Gustaw

• 1334 / 969
  • Administrator
03-01-2017, 14:53
Lobby koncernów zadziałało. Już nie będą musieli wydawać tyle kasy na reklamy w TV i na "sympozja" dla lekarzy organizowane na Karaibach. :)

Nie jestem lekarzem lub farmaceutą ale tak się składa, że kiedyś siedziałem trochę w tym temacie (nie zawodowo) :)
« Ostatnia zmiana: 03-01-2017, 15:07 wysłana przez Gustaw »

majkel

• 7111 / 3548
  • Moderator Globalny
06-01-2017, 22:01
Problem jest w tym, że teraz jest moda na przypisywanie różnych zaburzeń, zwłaszcza behawioralnych, szczepieniom. I nie ma jak sprawdzić, czy dane dziecko zachowywałoby się inaczej, gdyby nie zostało zaszczepione, albo czy szczepienie nieszczepionemu mogłoby jakoś zaszkodzić.

Moje dzieci nie miały wyraźnych problemów po żadnym ze szczepień, ale nie uważam, że jest to podstawa, żeby mówić innym rodzicom, co mają zrobić ze swoim dzieckiem. Na pewno nie jest fajnie zachorować na tężec, polio, błonicę czy WZW B, a w strefach tropikalnych znajdzie się więcej zabójczych zarazków, przed którymi można się ochronić.

tomekl3

• 163 / 3551
  • Aktywny użytkownik
06-01-2017, 23:49
Nie niepokoi Cię, że szczepionki serwowane są w ilościach hurtowych, już od narodzin, gdzie szczepienie odbywa się z pominięciem systemu obrony organizmu przed metalami, które owa zawiera, przez co ma  otwarty dostęp do mózgu i systemu nerwowego?

Szczepionek nie bada się na grupie kontrolnej ochotników.

Jeden mały organizm, praktycznie pozbawiony obrony przetrzyma ten szok, inny nie. Loteria.
tomek

tomekl3

• 163 / 3551
  • Aktywny użytkownik
07-01-2017, 00:00
tomek

domzz

• 1100 / 3465
  • Ekspert
07-01-2017, 00:04
Synthax... nie wiedziałeś? AUDIOFIL NIE SZCZEPI.
Szczepienie jest jak kabel do audio z Mediamarkt :)

Tak na poważnie... ja miałem wątpliwości, naczytałem się różnych rzeczy na + i -, więc wydrukowałem i wziąłem do pani pediatry, żeby mi wytłumaczyła co i jak z moimi wątpliwościami. Efekt był taki, że nie wytłumaczyła nam NIC, została przeze mnie zawstydzona swoim brakiem elementarnej wiedzy neonatologicznej, pediatrycznej itd. po stokroć (tytuł naukowy: pani docent). W efekcie mamy zdrowe, rozwijające się szybciej niż dzieci szczepione (to nie żart), wśród których mój 4-letni syn się nudzi (nawet z tymi 6-letnimi).

Poczytaj, pooglądaj na YT i wyrób sobie zdanie.

Dodatkowo pod żadnym pozorem nie podawaj dziecku pasty do zębów z fluorem, który uszkadza szyszynkę. Ten "fluor" to jest nic innego niż fluorek glinu, a glin to aluminium, czyli jeden z najniebezpieczniejszych dla człowieka metali, obok ołowiu, niklu i rtęci w szczepionkach.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 00:09 wysłana przez domzz »

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
07-01-2017, 00:19
dokladnie jak domzz pisze a ci nieliczni lekarze ktorzy maja swiadomosc jakakolwiek oprocz "wiedzy" sa rownie czesto widywani jak Yeti.

Paste do zebeo mozna kupic bez fluoru, nie wiem czy w  aptece, ew. jak w materialach Pana Zięby bierzemy sode spozywcza na łyzeczke dolewamy wody i czyscimy zabki.

I jeszcze apropos teorii spiskowych :-) Chyba dzis w TV pokazywali na żywo wyjscie w kosmos 55 letniej astronautki.
Tak jak pisze relacja na zywo, kobieta wychodzi w przestrzen kosmiczną pokazuja ja na tle panoramy wszechswiata kamera umieszczona na jakims elemencie statku i wyobraxcie sobie ze na czarnym tle ani jednej gwiazdy. Ani sztuki.  Chyba zachmurzenie jakies bylo ;-)

tomekl3

• 163 / 3551
  • Aktywny użytkownik
07-01-2017, 14:13
Zawsze mnie zastanawia, że nie kontynuuje się lotów na Księżyc. Na Marsa no problem, a tuż pod ręką nic, nawet sondy, nawet Hubbla nie ustawią.
tomek

lancaster

• 25979 / 3551
  • Administrator
07-01-2017, 15:28
nie ma sensu, co taki Hubble zobaczy jak niebo zachmurzone ?;-)

deko sie zdziwilem

majkel

• 7111 / 3548
  • Moderator Globalny
07-01-2017, 20:10
Tomekl3, ja te tematy przewałkowałem na 10-tą stronę parę lat temu. Chodzi o thiomersal. Jego nie ma w żadnej szczepionce obecnie podawanej dzieciom. W wielu krajach UE jest zabroniony. Jak się boisz, że dziecko dostanie Euvax B (tam był thiomersal, ale podobno już nie ma), to dopłać 40zł do Engerix B.
Poza tym jest faktem naukowym, iż wrażliwość na rtęć potrafi się różnić pomiędzy osobami nawet 1000 krotnie. Rtęć to jest metal o toksyczności progowej, w przeciwieństwie do np. ołowiu, który podobno w dowolnie małej dawce jakichś szkód zawsze w organizmie narobi.

Były jakieś badania potwierdzające toksyczność thiomersalu, skoro to jest rzekomy winny? Niech je przeprowadzą Ci, którzy przypisują mu konkretne formy toksyczności. To, że jest trucizną, to jest wiadome od dawna, ale nie ma badań w kwestii reakcji na małe dawki.

Co do obowiązku szczepień dla mnie jest jasne - lobbing koncernów farmaceutycznych to powoduje. Szczytem było zachowanie ministra zdrowia, niejakiej Ewy Kopacz, w latach 2007-2009. Ze względu na przypadki mocnych reakcji i długofalowych skutków podania szczepionki Euvax B, w 2008 została wycofana z obrotu. W 2009 wróciła na rynek, bo... w 2008 zanotowano spadek reakcji wstrząsowych i zaburzeń emocjonalnych po szczepieniach. :D W szpitalu wpakowano Euvax mojemu starszemu synowi dzień lub dwa po porodzie, a był to rok 2009. Nikt o nic nie pytał, ani nie wspomniał o alternatywach.
Przy urodzinach syna w 2015 przypilnowaliśmy z żoną tematu, ale to był już inny minister zdrowia inny szpital, i inna żona (tu nieistotne).