Audiohobby.pl

Audio Video Show 2016

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
08-11-2016, 08:28
Gustaw

Jak zagrały malutkie Harbethy?

Dla mnie super, bardzo chciałbym je mieć w mniejszym pokoju. Bardzo naturalnie i żywo, miło. Że tak się wcinając :)

A co do wpisu Gustawa u Blumenhoferach, to rok temu był czad, bo był wiekszy model a w tym roku duuużo słabiej, co powiedzieliśmy wystawcy i ma się poprawić za rok :)

Dla mnie dźwięk Narodowego to były Horns Uniwersum, Zeta Zero - bo jakoś tak koncertowo się poczułem i małe Harbethy

lancaster

  • Gość
08-11-2016, 08:45
Stadion male Harbethy OK (cena/rozmiar), Duze Wilsony Alexx OK(open), ESA OK (waga średnia), Wilson Benesch OK (waga średnia +), Hanseny OK, Avantgarde OK, PMC OK

w Sobieskim mniejsze Wilsony Sabrina OK, Trenner Friedl (sa jak dobrze skrojony garnitur bez fajerwerkow, na elegancko a jednoczesnie dobrze sie nosi) OK, Voxativ OK, RDAcoustic OK, Sansui (w tym roku bas wystawy jak dla mnie, sorry ale JBL na Narodowym z Levinsonami do wyboru i biore do domu Sansui).

W Tullipie FM acoustic, Serbliny (skala niewielka ale barwa i ogolny fun jak dla mnie spoko, u Grobela co roku gra dosc podobnie barwowo byc moze jest to zasluga szpulowca i elektroniki JAdis, jedyne do tej pory usrednienie ktore dla mnie jest spoko), Goebel.

lancaster

  • Gość
08-11-2016, 08:59
Blumenhoffer prezentowane na Narodowym sluchlem w tym roku w lepszej formie w bardziej kameralnych warunkach, nie bylo jednak zamaszystosci i pazura wiekszych z zeszlego roku to fakt. Co do tub z duzymi tubami :-) to powiem tak -  skala na pewno ponadprzecietnie duza i ejsli mialbym rozpatrywac dxwiek pod tym kątem to faktycznie koncertowo, ale reszta niestety średnio jak dla mnie, mocno uśrednione barwowo, dynamicznie niesatysfakcjonujaco biorac pod uwage gabaryty, dxwiek praktycznie bez rzexby,  i slychac to nawet na prostym materiale niestety.
Plusem takiej prezentacji jest złagodzenie calosci brak ostrosci (wystepujacej czasami  niestety w  natorze). Warto posluchac zeby wyrobic sobie zdanie
 
Jedyne tego typu konstrukcje jakie wypadly do tej pory moim zdaniem bdb to Tune Audio a i Avantgarde potrafia łądnie i kompletnie zagrac co pokazały w tym roku chocby.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
08-11-2016, 09:14
To teraz ja się wetnę ;-)

Zeta - trafiłem na dźwięk w którym scena dźwiękowa była uporządkowana tak jak w pokoju MBL czyli małomiasteczkowy burdel z wyszynkiem w którym sprzedają rozwodniony alkohol. Moja kobieca intuicja podpowiada mi, że cholernie trudno kolumny tego typu ustawić w warunkach jakie panują na AudioShow.

Te duży tuby specjalnie w pamięci mi nie utkwiły.

Dodam jeszcze lekko bezsensownie : Triangle Magellan - siedziałem, słuchałem ale dźwięku nie zapamiętałem czyli szału nie było.

« Ostatnia zmiana: 08-11-2016, 09:21 wysłana przez Gustaw »

lancaster

  • Gość
08-11-2016, 09:39
Zety omnipolarne- nie czaje tego zupelnie, dla mnie to generuje szum w pomieszczeniu z muzyka nic wspolnego.
Przynajmniej na prezentacjach tak to wypada

Mniejsze Zety (gruchy) najfajniejsza prezentacje mialy moim zdaniem w Sobieskim lata temu ale ogolnie spoko uwazam o ile nie sa ustawiane jak pewnego roku jako system wielokanałowy

Za to zdziwily mnie prezentacje rockporta, wiem ze kolumny potrafia bo kilka razy slyszalem a na Narodowym w  tym roku plasko i szaro. Szkoda bo myslaem ze tam akurat przysiądę. Tu jestem pewien ze kwestia prezentacji.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
08-11-2016, 12:43
Rzuciłem okiem na sąsiednie forum bo albo ja nie słyszę już dobrze albo mam kolejny już raz pecha do Magico.
Opinie innych po AudioShow są na szczęście :-) zgodne z moimi. Uffff.... Stary już jestem i wolę się upewnić ;-)

Pisałem już wcześniej, że jest kilka stosunkowo nowych firm, których, moim zdaniem, "marka" została ultra mocno rozdmuchana na rynku audiofilskim. Jedną z tych firm jest dla mnie właśnie Magico. Kilku inżynierów, chyba od obróbki skrawaniem, zwietrzyło, że mogą zrobić na obróbce metalu lepszą kasę na rynku audio niż na rynku klasycznych usług CNC.

Innym przykładem jest dla mnie jest Raimyo czyli Combak Electronics z ich super drogimi wzmakami, kolumnami i przetwornikami. To ta sama firma od "pinesek akustycznych", cudownych naklejek na płyty CD oraz "genialnych" kolców pod sprzęt i kolumny. Gdyby się dobrze zakręcić to "audiofilskie powietrze ze stajenki betlejemskiej" też zaoferują :)

http://www.combak.net

I jeszcze jedno przemyślenie mnie naszło po AudioVideoShow 2016. Wcale nie odkrywcze.
Cholernie, ale to cholernie łatwo, wtopić kolosalne pieniądze w zestaw audio grający dźwiękiem kompletnie do dupy.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2016, 12:53 wysłana przez Gustaw »

lancaster

  • Gość
08-11-2016, 13:20
MAgico mialo najlepsza pezentacje tej firmy jaka mialem okazje uslyszec. Czy mi sie pdoobalo ? Myslalem ze kosztuja 100K a i tak znalazlbym za mniejsze pieniadze ciekawiej dla siebie. No ale nie kosztuja 100K ;-)

Spoko, obleci, zaden poryw,  bralbym Alexx Wilsona to bez 2 zdań.
to nie byla zla prezentacja (w zeszłym roku sporo slabiej jak dla mnie) poprawny dxwiek bez uniesien o duzej skali

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
08-11-2016, 22:53
ten tego wicie rozumicie,
po audioszole jak posłuchałem swojego zestawu to wnioski są takie, że albo nic nie ruszam u siebie, albo musze wydać 200.000
bo tak to będzie tylko kosmetyczna różnica :)

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
09-11-2016, 09:12
nic nie ruszam u siebie, albo musze wydać 200.000
bo tak to będzie tylko kosmetyczna różnica :)

To jest wystarczający powód aby odwiedzić AudioShow. Gdyby jeszcze sam wyjazd przeanalizować pod względem kosztów to jest to wariant zdecydowanie najtańszy z możliwych ;-)

lancaster

  • Gość
09-11-2016, 09:58
zawsze mowilem : masz na system 20Kzł ? Wydaj 5Kzł na podróże a za pozostale 15K kupisz dla siebie lepszy system niz gdybys wydal 30K w ciemno.

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
09-11-2016, 10:14
A ja dostałem 1,75 takiego wykwintu od sąsiada,że w dupie miałem cały ten Wszoł...
Jeszcze mi zostało!

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
09-11-2016, 11:20
A ja dostałem 1,75 takiego wykwintu od sąsiada

Rozumiem, że to wersja DIY, bez banderoli ? :)