Audiohobby.pl

Kącik deckowego serwisanta

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
10-09-2024, 09:29
Te Kenwood-y to bardzo dobre sprzęty. Obecnie można jeszcze je spotkać na portalach aukcyjnych. Gratuluję Pawle zakupu. Mam podobnego, ale starszy model VT-165.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1360 / 2938
  • Ekspert
10-09-2024, 13:32
Ja poprzestałem na dwóch V640, jak na moje potrzeby są dość dokładne i mają co trzeba. Co do "wskazówek", natomiast jeśli chodzi o "cyferki" to dziś nie policzę ich, bo by się lista zrobiła zbyt duża. Już dość dawno nabyłem dwa VC-870 od "Conrad'a", oba kalibrowane i jeden z certyfikatem cechowanym (chyba tak to się teraz mówi), no i najważniejszy w mojej ""stajence"" Fluke-8840A, nawet nie wiem od kiedy u mnie. Ostatnio przybyła mi tylko "chińszczyzna", wspominany już tu mili-omomierz i oscyloskop z generatorem:
« Ostatnia zmiana: 10-09-2024, 13:49 wysłana przez ArturP »

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
10-09-2024, 14:20
Arturo, V640 to bardzo pożądne wskazówki :-) duże czytelne, nic dodać nic ująć. Ten Fluk 8840A jest chyba z podobnych lat produkcji co pokazywany tutaj dawno już mój Keithley 2015 THD. Bardzo dokładny i szybki mietek. Do tego posiada pomiar THD, którego często używam.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1360 / 2938
  • Ekspert
10-09-2024, 14:49
No widzisz, a mój nie ma THD :(. Ale to żaden problem, bo jak pewnie pamiętasz, mam i ND960 i SMP5R, a i stereo-generator "Marconi'ego" tysz jest, więc "wskazówek" mam rzeczywiście trochę więcej ;). Ten SMP to nawet ma jakieś "cyferki" z przodu ;).

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
10-09-2024, 22:50
Ja jakiś czas temu wymieniłem mój stary generator (GW Instek) na coś bardziej stabilnego (RS APN62). Doszedł też nowy multimetr, kolejny Keithley tym razem model 2100 z bieżącej produkcji i parę innych pierdółek. Jak np. generator FM/AM (Leader 3216) Dlatego tak fajnie mi się działało z Amatorem 2 ;-) Strojenie tunerów to teraz czysta przyjemność.
Porobię niedługo jakieś foto sprzętu to wkleję ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1360 / 2938
  • Ekspert
11-09-2024, 16:16
No QUFA, mnie zatkało jak kakało
 Może nie jest to mój mokry sen i marzenie, ale jest GRUBO.
 Ja nie mam gdzie już tego wsadzić, brak miejsca. Nawet po przebudowie pokoju.
W najbliższym czasie wolnym będę brał się za skonsolidowanie tej drobnicy co mam: generator FM stereo, 2x generator audio ICL8038 albo XR2206 (mam oba, po dwa moduły) i częstościomierz UC-6, wszystko ma mieć swoje wejścia/wyjścia i jednocześnie możliwość wewnętrznej współpracy.
TWOJE jest SUPER.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2024, 16:20 wysłana przez ArturP »

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
11-09-2024, 19:28
Wybacz Arturo za jakość zdjęć... :-(
Leader i Rohde...
Mierniki w następnym poście...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
11-09-2024, 19:30
Moja zbieranina Keithley-ów ;-)
Modele 2015 THD, 2100 i najstarszy 197. Model 175A w naprawie może się uda go przywrócić do żywych.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1360 / 2938
  • Ekspert
11-09-2024, 20:47
Jak pisałem Wojciechu, zatkało mnie.
To u mnie nie dość mniej, maszyny o wiele starsze no i nie tej klasy co u Ciebie.
Szacuneczek.

RetroTape

  • 554 / 951
  • Ekspert
11-09-2024, 21:43
Wygląda ten sprzęt nieziemsko. Zastanawiam się tylko co w przypadku magnetofonów trzeba mierzyć z dokładnością do 4 miejsc po przecinku ? Ktoś kto ogląda ten temat w dziale magnetofonów mógłby się załamać, że potrzeba do tego tyle drogiego sprzętu. Mając komputer i tani oscyloskop z serii DSO można ustawić z wymaganą dokładnością wszystko co mówią instrukcje serwisowe. Jeśli ktoś lubi różne mierniki to super, można je zbierać jak wszystko inne, ale warsztat serwisanta hobbysty/amatora (bo o takim jak sądzę rozmawiamy) zadowoli się spokojnie sprzętem podstawowym. Magnetofony to na szczęście nie rakiety kosmiczne ;)

AUDIOTONE

  • 9678 / 5980
  • Moderator Globalny
11-09-2024, 22:00
Jak pisałem Wojciechu, zatkało mnie.
To u mnie nie dość mniej, maszyny o wiele starsze no i nie tej klasy co u Ciebie.
Szacuneczek.
Arturo już dawno zamierzałem troszkę unowocześnić swój warsztat pomiarowy. Gdy tylko wszedłem w naprawy sprzętu okazało się że muszę sporo nadrobić. Jeszcze i tak kilku rzeczy brakuje, jeśli chodzi o samą naprawę mierników i innych urządzeń. Przede wszystkim najgorzej jest z "wzorcami" i ich certyfikatami. Ale chyba znalazłem wyjście, samą kalibrację można zlecić zewnętrznej firmie. I po kłopocie, ponieważ koszty zakupu dobrych kalibratorów są nie do zaakceptowania.

Wygląda ten sprzęt nieziemsko. Zastanawiam się tylko co w przypadku magnetofonów trzeba mierzyć z dokładnością do 4 miejsc po przecinku ? Ktoś kto ogląda ten temat w dziale magnetofonów mógłby się załamać, że potrzeba do tego tyle drogiego sprzętu. Mając komputer i tani oscyloskop z serii DSO można ustawić z wymaganą dokładnością wszystko co mówią instrukcje serwisowe. Jeśli ktoś lubi różne mierniki to super, można je zbierać jak wszystko inne, ale warsztat serwisanta hobbysty/amatora (bo o takim jak sądzę rozmawiamy) zadowoli się spokojnie sprzętem podstawowym. Magnetofony to na szczęście nie rakiety kosmiczne ;)

Owszem można się obyć bez niektórych rzeczy. Do samych magnetofonów to było by i tak z naddatkiem. Ale na samych magnetofonach się świat nie kończy ;-) A i naprawy magnetofonów to tylko hobby poza pracą.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2024, 17:30 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.