Audiohobby.pl

Kącik deckowego serwisanta

paluch.

  • 277 / 2732
  • Zaawansowany użytkownik
09-11-2016, 12:56
@koledzy czy taki miernik " MULTIMETR MT2017 Proskit ANALOGOWY HQ" w naszych pracach naprawczych się do czegoś nada ?
Tomek

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
09-11-2016, 15:36
nie komentuje

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-11-2016, 19:50
Kiedyś (kilka lat temu ) widziałem ten analizer na ebay-u poszedł za bodajże 500 funtów...
Bardzo ciekawa maszynka wszystko w jednym.


@koledzy czy taki miernik " MULTIMETR MT2017 Proskit ANALOGOWY HQ" w naszych pracach naprawczych się do czegoś nada ?


W specyfikacji widać że dość miernie to wygląda 4% tolerancji , do tego napięcie zmienne najniższy zakres to 10V na pełnej skali. przy ustawianiu napięcia wyjściowego przydało by się na pełnej skali do 1V lub max 3V. By było dokładnie.
Nie podano także rezystancji wewnętrznej dla napięcia zmiennego i częstotliwości granicznej dla napięcia zmiennego .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-11-2016, 19:56
Polskie multimetry w bardzo ładnie uporządkowanej stronie łącznie z dokumentacją i zdjęciami :

Moim zdaniem super :)

http://multimetry.tzok.eu/
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

upiorek77

  • 39 / 2743
  • Użytkownik
11-11-2016, 11:43
w wielu miernikach wow and flutter jest jeszcze pomiar typu "drift". Co to za parametr i jak to się mierzy?
Już doczytałem że jest to odstrojenie. Ale czego lub od czego?
I jeszcze jedno.
W części mierników parametry wow i flutter mierzy się oddzielnie a w części nie ma podziału na te dwa parametry. Jak to z tym jest?
Kolejne pytanie to jaka jest różnica w wykonaniu testu wow flutter z generatora wewnętrznego a z kasety z nagranym sygnałem z generatora zewnętrznego?
Który typ pomiaru jest dokładniejszy? bardziej polecany?
« Ostatnia zmiana: 11-11-2016, 11:51 wysłana przez upiorek77 »
Piotrek

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
11-11-2016, 22:51
W części mierników parametry wow i flutter mierzy się oddzielnie a w części nie ma podziału na te dwa parametry. Jak to z tym jest?
W zależności od miernika.
Kolejne pytanie to jaka jest różnica w wykonaniu testu wow flutter z generatora wewnętrznego a z kasety z nagranym sygnałem z generatora zewnętrznego?
Który typ pomiaru jest dokładniejszy? bardziej polecany?
To zależy czy mamy kasetę testową z danym sygnałem czy też nie, a pomiar z kasety można wykonać bez generatora wbudowanego w miernik, tak samo jak przy dwu czy trzy głowicowych magnetofonach. A który dokładniejszy tego nie wiem nie zastanawiałem się nad tym . Sądzę że oba są dokładne tak samo gdy mamy dobrze ustawiony tor zapisu w magnetofonie jeśli nie to wybieramy opcję z kasetą



Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
12-11-2016, 00:37
A jakiej gliceryny używacie do regeneracji/pielęgnacji gumowych części?

Takiej zwykłej z apteki?

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
12-11-2016, 15:12
@koledzy czy taki miernik " MULTIMETR MT2017 Proskit ANALOGOWY HQ" w naszych pracach naprawczych się do czegoś nada ?
Jak Audiotone napisał (między słowami), ten się nadaje do mierzenia obecności napięcia w gniazdku 230V, do niczego innego.
Ale jak koniecznie uparłeś się na miernik analogowy to rozważ zakup takiego http://allegro.pl/multimetr-meratronic-v640-s641-i6601279345.html , ten przynajmniej nadaje się do naszych przeglądów czy napraw, nawet dość dokładnych.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2016, 15:39 wysłana przez ArturP »

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
12-11-2016, 15:37
Kolejne pytanie to jaka jest różnica w wykonaniu testu wow flutter z generatora wewnętrznego a z kasety z nagranym sygnałem z generatora zewnętrznego?
Zostałem wyprzedzony,ale napiszę coś od siebie.
Pomiar z zewn. gen. i pomiar z kasety testowej, to dwa inne pomiary. Przedewszystkim przed jakimikolwiek pomiarami trzeba prawidłowo ustawić mechanizm, wymienić uszkodzoną elektronikę, a potem brać się za pomiary.
Do większości grajków są dostępne serwisówki, z których można wyczytać ustawienia mechaniczne i elektryczne. Są tam też wypisane urządzenia pomiarowe. Wystarczy trzymać się założonych parametrów regulacyjnych.
Wracając do różnicy między Generatorem, a Kasetą to pierwszy służy do regulacji wstępnych, kaseta do końcowych.
Generator podaje sygnał do zestrojenia elektroniki, Dolby, HXPro czy wskaźników. Kasetami testowymi ustawia się prędkość przesuwu, jakość sygnału, pasmo przenoszenia, Wow&Fluter i Drift, ale też zniekształcenia. Oczywiście przy naprawach zastosowań tak kaset testowych jak i generatora jest wiele więcej.

paluch.

  • 277 / 2732
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2016, 12:01
Jak Audiotone napisał (między słowami), ten się nadaje do mierzenia obecności napięcia w gniazdku 230V, do niczego innego.
Ale jak koniecznie uparłeś się na miernik analogowy to rozważ zakup takiego http://allegro.pl/multimetr-meratronic-v640-s641-i6601279345.html , ten przynajmniej nadaje się do naszych przeglądów czy napraw, nawet dość dokładnych.
dziękuję za wskazówki na jakim mierniku się skupić aby zakup był odpowiedni i przydatny do prac naprawczych naszego tutaj sprzętu ,czy uparłem się co do analogowego to powiem nie, szukam takiego ,który będzie odpowiedni dla amatora za rozsądne pieniądze.Pozdrawiam
Tomek

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
13-11-2016, 15:52
Paluch. tak jak Artur napisał z polskich multimetrów z  analogowym odczytem poleciłbym V640.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
13-11-2016, 20:29
ze tak zapytam
stosowalem kiedys chemiczna  obrobke machamizmow
dokladnie 
chodzi o trzpienie  metalowe  capstana
poprawialem w ten sposob tarcie miedzy trzpieniem / tasma a rolka dociskowa

jesli bylo to dajacie znac
jesli nie pokaze wam moja kuchnie  jak gotuje capstany .-)

nie bylo czyli  zrobie male  how to
na razie ale musze zrobic porzadek z kasetami
« Ostatnia zmiana: 14-11-2016, 15:04 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
13-11-2016, 21:03
Hm.... nie było .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
15-11-2016, 00:33
A jakiej gliceryny używacie do regeneracji/pielęgnacji gumowych części?

Takiej zwykłej z apteki?

Wybacz że tak późno odpisuje post mi gdzieś umknął ... :(
Jak najbardziej może być.


Co do kaset pomiarowych (do pomiarów momentu obrotowego) firmy SONY była dyskusja odnośnie oryginalności.
Udało mi się znaleźć kasetę oryginalną a niema ich za wiele, niestety samo opakowanie i wkładka jest od innej kasety testowej mianowicie od SONY WS-48A (do pomiaru (Flutter) kołysania 3kHz). Można zatem porównać same kasety jak ktoś chce w stosunku do tego co proponują panowie z krajów azjatyckich...
Zdjęcia poniżej:



Spis kaset kalibracyjnych :
http://www.petervis.com/Vintage%20Misc/Vintage%20Cassettes/calibration-cassette/calibration-cassette.html
« Ostatnia zmiana: 15-11-2016, 01:00 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
15-11-2016, 08:03
Dzięki  AUDIOTONE :)