Audiohobby.pl

Kącik deckowego serwisanta

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
31-10-2016, 20:01
Cena świetna, ale warto by zapytać czy jeszcze ma te kasety?
Poradnik rewelacyjny nie tylko dla początkujących, napisany i zobrazowany pięknie.
To ktoś od Nas?

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
31-10-2016, 20:04
No fajne ale takie "coś" to sobie każdy może zrobić jak ma jakiś magnetofon dobrze ustawiony. Taśmy użyte do tego nie powinny być takie marne! Ale faktem jest że pomysł przedni . Tylko ja bym jakoś nie ufał takim nagraniom. Musze sam nagrać i ustawić , lub kupić oryginał. Wtedy jestem pewien.


Wiem znów jestem prawie na "nie" hehe :) Ale jakoś bym nie ustawiał "naszych deków" na takich kasetach.
Faktem jest także że, jak już napisałem wcześniej pomysł przedni, i jak to zauważył Artur poradnik rewelacyjny.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2016, 20:13 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
31-10-2016, 21:22
Qurde, jest tu kilku z Nas Mocno Skrzywionych. Żaden nie pozwoli sobie na wskazywanie, że coś jest lepsze od naszego. TO OCZYWISTY ŻART, i niech nikt nie waży się obrazić.
Ale posiadając dwa czy trzy kaseciaki, ktoś mógłby spróbować takimi kasetami ustawić sobie głowicę, prędkość.
 A w ogóle to często ustawiam głowicę i inne na bardzo dobrze nagranej oryginalnie kasecie, która obfituje w dźwięki pożądane.
Kiedy taki magnetofon dociera do mnie, to po  przeglądzie i próbie napędu na wciąganie, wkładam taką kasetę i słyszę, czy potrzebna regulacja czy nie. Zwykle jest potrzebna, bo głowica jest często nie nowa. A zawsze widać to pod mocną lupą, rzędu 50x-70x.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2016, 22:26 wysłana przez ArturP »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
31-10-2016, 21:48
ArturP>>>
Do obrażania to ja jestem ostatni hehe :)
Przyjmuje każde słowa krytyki.
Piszę oczywiście to co myślę i jak ja to widzę. Nic więcej.
Masz rację pisząc że można by spróbować ustawić takimi kasetami magnetofon i nie potrzeba super kaset testowych by uporać się z problemem regulacji. Jeśli się ma dwa lub trzy, tylko wiesz sam jak to jest, podejrzewam że byłbyś bardziej pewny swoich nagrań testowych (bo wiesz jak zostały wykonane) lub oryginalnych niż branych od kogoś.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
31-10-2016, 22:13
Kiedyś miałem jakąś kasetę pomiarową od Technics'a, ale teraz jej za żadne skarby nie znajdę. Od bardzo dawna nie zajmuję się naprawami zarobkowymi, kaseciakami ( nie żeby gorsze od szpulaków), ale mam kilka mało wymagających, takich które mi są potrzebne w studio. Czasem przeprowadzę pobieżną regulację, wymienię głowicę, czy kondensatory, ale bez przesady.
Moim priorytetem jest dobre (czyt. przezroczyste) nagranie materiału na taśmie 1/4" przy prędkości 38,1cm/s. Czasem oczywiście potrzebuję też nagrań ewidentnie zepsutych (chyba częściej) do uzyskania odpowiednich efektów.
Co do lepszości swego od obcego, masz świętą rację: dobra Twoja, lepsza moja i tak ze trzy razy i poszło sześć flaszek ;<) YYyyt jaakDoBŻe licze
« Ostatnia zmiana: 31-10-2016, 22:15 wysłana przez ArturP »

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
01-11-2016, 11:20
tan kto mnie troche tu na forum zna

to wie ze od lat ustwiam wsio na sluch

jak opisal ktos poprzednio

i to jest 100% rozwiazanie
ale dla mnie   o  tak

mimo to czytam  wsio i co piszecie
czlek sie zawsze czegos nauczy

..

jak mi uszy padna
ato bedzie wkrotce
wtedy skonczy sie hobby  :-(
« Ostatnia zmiana: 01-11-2016, 11:34 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4806
  • Zaawansowany użytkownik
01-11-2016, 14:03
takie "coś" to sobie każdy może zrobić jak ma jakiś magnetofon dobrze ustawiony
byłbyś bardziej pewny swoich nagrań testowych (bo wiesz jak zostały wykonane) lub oryginalnych niż branych od kogoś
I to jest chyba clou sprawy - 'ufać i kontrolować' jak mawia znajomy kierownik.
Do amatorskich ustawień i software'owych regulacji tak nagrana kaseta wystarczy pod warunkiem, że trzeba mieć jednak 100% pewność, że została ona nagrana na 100% sprawnym sprzęcie, inaczej każdy następny wyregulowany na podstawie takiej kasety magnetofon będzie obarczony potencjalnymi błędami tego pierwszego.
Mi taką kasetę nagrał kolega z Forum, który miał pomierzone swoje magnetofony. Sprawdziłem ją na dwóch fabrycznie ustawionych magnetofonach u pierwszych właścicieli - idealnie. Tyle, że wiedziałem, kto mi nagrywa taką kasetę i na jakim sprzęcie, w tym przypadku nie wiadomo kto to robi, nie ma też podanej marki magnetofonu, ale jeśli ktoś nie ma kolegów to taka kaseta jest jakimś rozwiązaniem.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
01-11-2016, 17:55
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie KENWOOD FL-180, proszę pisać :)
« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 15:01 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
01-11-2016, 17:56
Maciek, jak napisałem: miałem kiedyś taką kasetę..... .
W szpulakach, co kilka tygodni czyszczę cały tor przesuwu taśmy, co kilka miesięcy w środku i z zewnątrz, a co rok-półtora pełną konserwację. W kaseciakach wystarczy co dwa lata pełna konserwacja i już.
Zawsze, zanim cokolwiek zrobię to słyszę zmiany dźwięku. I to jest powodem częstszych ingerencji. Potem, wstępnie reguluję tor przesuwu pobieżnie wzrokowo-słuchowo. A na końcu, jak coś nie gra, używam taśm kalibracyjnych i urządzeń dedykowanych.
Zaznaczam, mam tylko taki sprzęt który jest mi potrzebny do napraw i konserwacji mojego sprzętu.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
06-11-2016, 19:49
ArturP czy do naszych pomiarów magnetofonowych wystarczy generator o tylko sinusoidalnym przebiegu czy także kwadratowe i trójkątne będą potrzebne do czegoś ? Bo znalazłem taki tylko nie wiem czy nie wtopię tylko kasy... jest to dość wiekowy Fluke 6011A. Czy miałbyś jakieś swoje inne typy?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

upiorek77

  • 39 / 2743
  • Użytkownik
07-11-2016, 20:49
z tego co pamietam ze szkoły, a było to bardzo dawno i nieprawda, to z sinusa korzystało się w analogówce a prostokąt w cyfrówce. Co do trójkąta to nie mam pojęcia. Pewnie w jakichś układach zasilających impulsowych gdzie bada się narastanie impulsów
Jeżeli chodzi o ten generator to ma bardzo dobre parametry. Szczególnie, jak na generator "nie RC" zniekształcenia ma bardzo niskie, niższe niż znaczna część generatorów RC
Piotrek

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
07-11-2016, 22:40
Wojtek, nie jestem pewien czy ten gen. będzie za dokładny. Ja stawiam raczej na konstrukcje w pełni analogowe i raczej proste. Ważne by gen. trzymał w dłuższym czasie zadaną częstotliwość, a nie jeździł nią 5kHz wte i wewte.
Częstotliwość podawana z rezonatora kwarcowego do dzielnika, a z tego na wzmacniacz i wyjście 75R. Rezonator stabilizowany termicznie i tyle.
Bez urazy, ale to przerost formy.
Jeśli chodzi o przebiegi, to sinus do sprawdzania pasma, prostokąt i trójkąt do zniekształceń i nasycenia taśmy.
Sorry, jutro coś wkleję, bom dziś jebutnie ujeban.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
07-11-2016, 22:46
Bez urazy, ale to przerost formy.
Jeśli chodzi o przebiegi, to sinus do sprawdzania pasma, prostokąt i trójkąt do zniekształceń i nasycenia taśmy.


O i to mi się podoba :)

Poza tym cena jego była przyzwoita i dlatego zapytałem . Bo do 100 funtów niema kompletnie nic prócz chińszczyzny a jedną już mam i jest kiszka. Bo nie trzyma częstotliwości...A ten Fluk 6011A był do stówki właśnie .
Ale poszukam czegoś innego, ale na ebayu-uk nic ciekawego niema...  :(

Dziękuje za wyjaśnienia :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1291 / 2762
  • Ekspert
08-11-2016, 07:58
Pierwszego używam do pobieżnych napraw, a drugiego do poważniejszych. Ten polecam, jest świetny do badań porównawczych kanałów równoległych. http://allegro.pl/zestaw-2-generatorow-20hz-20khz-tlumik-110db-i5252791379.html
Fotki, niestety z sieci. Moje gdzieś w cyfrowych zaświatach się zapodziały, a żywcem nie zrobię, chyba że za parę dni.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2016, 08:02 wysłana przez ArturP »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
08-11-2016, 23:00
Dwa generatory i cena do przyjęcia ale dość spory skubaniec hm.... gdzie ja go postawie :(
Musze coś upolować mniejszego, bo moja pani mnie z mieszkania wywali z tym sprzętem... A znów doszło parę magnetofonów...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.