Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
19-03-2018, 16:05
To może inaczej. Sub aktywny na GDN 20/100/3 wąski w postaci słupka z głosnikiem na boku. A na nim postawiona kolumienka wielkosci totem Mite juz pasywna. Może byc perszingiem  na wysokich, tylko trzeba bedzie duzo efektywnosci mu odjąć.
Dól zasilany aktywnie wbudowanym wzmacniaczem. A górę pasywną można zasilać wtedy z jakiegoć "magicznego" lampowca.

To co proponujesz to taka forma aktywizacji Altusa 110. Myslę że na to troche szkoda wysiłku.

lancaster

  • Gość
19-03-2018, 16:31
tak planujemy robic fulle do wiekszych pomieszczen w 1,5 drogi (dol wstepnie 30cm), ale z Tonsilem powalcze sobie aktywnie 100% do sprawdzenia i porownania w konfiguracji o jakiej piszesz bez problemu.

chetnie porownam z Altusem i z SF tez:-)

lancaster

  • Gość
19-03-2018, 16:32
a co dokolumny aktywnej to nie psuj mi zabawy, wymyslilem arcygenialny patent zwrotki na lampach i tego sie bede trzeymal....no chyba ze nie bedzie HighEndowo ;-)

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
19-03-2018, 23:13
Mój pomysł ma jeszczejedna zaletę - sprzedam ja i zarobisz miliony :-)

Otóż jednym modelem kolumny satelitarnej dwudroznej oraz jednym modelem suba aktywnego 2.0 pracującym w charakterze podstawki pod kolumne satelitarną - obsługujesz wszystkie mozliwe konfiguracje dźwiękowe. Od pasywnych minimonitorów  2-droznych przez pełnopasmowe stereo z aktywnym dołem do całkowitego sytemu DTS 6.0 z podwójnym subwooferem.
Rozwiązanie rynkowo bardzo korzystne bo mozna zacząć od kompletowania małego systemu stereo pasywnego a skończyc na kinie domowym z rozbudowana sekcja połaktywnego stereo. Prawa że ciekawa perspektywa. W zasadzie nie trzeba by już produkować innych systemów :-D

lancaster

  • Gość
20-03-2018, 08:57
"sprzedam ja i zarobisz miliony :-)"

to jest najlepszy pomysl o jakim slyszalem w życiu, ktoś sprzedaje a ja zarabiam :-)
Sam bym tego lepiej nie wymyślil, czy Ty aby nie doradzasz jednemu premierowi z poludnia ?;-)

colcolcol

  • 925 / 5253
  • Ekspert
20-03-2018, 09:31
lan, zrób jeszcze kable i kapcie na lampach do kompletu.
Wiesz, że ta miłość do ciepła i światła to objaw zmian starczych?

A kwestii SF, to jest dzieło sztuki. Porównywanie ich do jakiejś kupy gówna mającego tą wspólną cechę z SF, że również można z nich wydobyć dźwięk, jest niepoważne.

lancaster

  • Gość
20-03-2018, 10:11
colcol, mysle ze nie sledzisz nowych trendow w dziedzinie sztuki ;-)

a same lampy uwazam bardzo spoko w preampach.

SF w czasach Franco Serblina na pewno byl wytworem kogos wyjatkowego wiec na upartego mozna nazwac produkcje seryjnych kolumn dzielami sztuki. Dla mnie to po prostu wysmakowane stylistycznie przyjaxnie brzmiace zestawy glosnikowe. Przewaga stylistyczna nad wiekszoscia konkurencji widoczna golym okiem a dxwiekowo wiadomo, jak ktos lubi dynamiczniej to szuka gdzie indziej.

cieplo swiatlo i starosc...jakiż sie poczulem maly przy majestacie recenzenta :-))))

lancaster

  • Gość
20-03-2018, 10:30
"Prawa że ciekawa perspektywa. W zasadzie nie trzeba by już produkować innych systemów :-D"

tetejro, przyzwyczajen rynkowych nie zmienisz a sam pomysl z pasywna sekcja byl nei raz natomiast z aktywna trzeba sprawdzic jak sie zgrywa w trybie stereo bo ze w KD rozlozy wiele perelek audiofilskich (ktore nie do tego sa przeciez ;-) ) to nei mam watpliwosci.

podsumowujac,  przed chwila mialem jeszcze rozterki a za chwile nabede droga kupna "kupe gówna" by stworzyc z niej dzilo sztuki.
Żaden to wyczyn nabyc perelki audiofilskie zeby je łądnie opakowac, spie na stojaco przy takich wyzwaniach :-)
do tego kupie worek kopi luwak, bedzie klimatowo i luxusowo :-D

colcolcol

  • 925 / 5253
  • Ekspert
20-03-2018, 11:44
Z gówna bata nie ukręcisz...

lancaster

  • Gość
20-03-2018, 12:05

zaszla pomylka, to nie ma być bat tylko zestawy glosnikowe, HE  :-)


a bardziej serio Masz w temacie rozmowy cokolwiek madrego do napisania ? Porownywales np.19mm scana z tonsilaczem i czym sie roznia, Nie pytam czy slyuchales altusa i sonus fabera bo to temat na opowiesc audiofilska. pewnie ze revelator 15cm jest lepszy od tonsila gdn 13/40, moze kiedys sie podmieni. Natomiast nie wiem czy podmienilbym na illuminatora. i to nie dlatego ze sie gorzej mierzy.

Poza tym serio chetnie bym porownal dxwiekowo z SF. Rozne ciekawe wnioski przychodza do glowy, a czasami oczywiscie stereotypy sie potwierdzaja. Inaczej nei bylyby stereotypami. Najlepsze sa okresy przejsciowe, najwieksze oczy sie robią :-))

colcolcol

  • 925 / 5253
  • Ekspert
20-03-2018, 15:17
..Masz w temacie rozmowy cokolwiek madrego do napisania ? ...
Zjarałem kilka kompletów Tonsila wysokotonowych (uprzedzając: tak, zawsze był kondensator szeregowy), nigdy nie uzyskałem spełnienia dźwiękowego, rozumiem skąd popularne określenie głośników z tego zakresu Hz - cykacze.
Po takich doświadczeniach dalsze prace badawcze na Tonsilem zostawiam np Tobie - jako konstruktorowi poszukującemu głośników z najlepszym stosunkiem cena/jakość.
Minęło już 7 lat od prezentacji https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/16236-Kolumny-3-dro%C5%BCne-Scan-speak-26W-4867T00-12MU-4731T00-R3004
Nie były oszczędzane i niech chociażby trwałość będzie rekomendacją SS.

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
20-03-2018, 18:35
Na chwilę obecną po ostatniej obniżce cen w kategorii cena/jakość SBacoustics nie mają konkurencji.

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
20-03-2018, 21:36
Na chwilę obecną po ostatniej obniżce cen w kategorii cena/jakość SBacoustics nie mają konkurencji.
Ma, cały czas. Seas.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
21-03-2018, 00:25
Ale nie wiem skad te rozterki - colcolcol. Przeciez GÓWNO to od jakiegoś czasu jest WIELKA SZTUKA :-)

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
21-03-2018, 00:53
"Prawa że ciekawa perspektywa. W zasadzie nie trzeba by już produkować innych systemów :-D"

tetejro, przyzwyczajen rynkowych nie zmienisz a sam pomysl z pasywna sekcja byl nei raz natomiast z aktywna trzeba sprawdzic jak sie zgrywa w trybie stereo bo ze w KD rozlozy wiele perelek audiofilskich (ktore nie do tego sa przeciez ;-) ) to nei mam watpliwosci.


Nie wiem czy własciwie kojarze ale chyba Gustaw przyznawał się, że niskie tony zasila tranzystorem, a śrtednie i wysokie puszcza przez lampowca?

To jest taka sama idea.

Stereo lub KD z podwójny subem, to też bardzo stary pomysł. Zoller Metropolis czyli w tym przypadku dwie podłogówki Imagination w stereo oraz dwa subwoofery aktywne. A w rozszerzeniu do KD dowolnie - albo kolejne pary Imagination albo satelity Imagination.

Mój pomysł opiera się na tym samym tylko przy mocniejszej unifikacji. To znaczy jeden typ minimonitora powiedzmy na 5" i 1" kopułce - obsługuje wszystkie warianty od stereo 2 do KD 6. Natomiast dwa subwoofery aktywne - sub 2.0 są w taki sposób zrobione i dostrojone do ustawienia roli podstawek pod sekcje satelitarną w stereo 2 lub w KD 6. Cały czas są to tylko dwa modele zestawów głśsnikowych. A mozna zrobic na nich trzy systemy dżwieku - stereo sat 2.0, stereo sub sat 2.2, lub KD 6.2 w wersji najbardziej rozbudowanej.

Czy rynek to przyjmie? Moim zdaniem tak ale jest to oferta skierowana do ludzi, którzy chcą zaczynac od małego sytemu stereo i rozbudowywać go stopniowo do pełnopasmowego stereo, a z czasem d opełnowartosciowego kina domowego spełniającego wymogi DTS. Czyli jak ktos juz kupi stereo sat 2.2 i zacznie się zastanawiać co by tu nabyc do swojego 63" telewizora OLED, to wystarczy ze dokupi jeszcze dwie pary sat takie jak już ma - i obok egzotycznego wzmacniacza lampowego którym zasiłał satelity w stereo, dokupi wypasiony wzmacniacz KD 6.1
« Ostatnia zmiana: 21-03-2018, 01:00 wysłana przez tetejro »