Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
25-11-2016, 17:36
Jestem pełen podziwu. Dla ceny również - bez względu na koszty oczywiście. :-D

Tylko powinien sie jeszcze ładnie błyszczeć? Jakiś chromowany kosz albo złoty lakier, bo mi mentalnosci blachary nie wystarczy, do podziwiania :-D
« Ostatnia zmiana: 25-11-2016, 17:41 wysłana przez tetejro »

lancaster

  • Gość
25-11-2016, 17:53
postaram sie zeby bylo tam też coś z Cepelii audiofilskiej ;-)

lancaster

  • Gość
25-11-2016, 18:58
widzisz tetejro, jak zapodales opis kolumny marzen to po chwili przyszly mi do glowy nowe wyroby Marka Levinsona (Daniel Hertz)
a w szklanicach małako :-)

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
25-11-2016, 20:03
Takie Altusy na bogato?
Ach ten tonsil, nie może z człowieka wyjść :-) :-) :-)

meloV8

  • 1552 / 5852
  • Ekspert
26-11-2016, 02:46
Impedancja dwoch 29RDC

lancaster

  • Gość
28-11-2016, 21:46
Panowie, niniejszym odpuszczam sobie projekt na Tonsilu, dzis dzwonilem, dodzwonilem sie, mial ktos oddzwonic, nie udalo sie. Jesli ktos zadzwoni poinformuje ze dam info na forum i jesli chcecie (cadam, tetejro) kontynuujcie rozmowy sami.
ewentyualny baner umiescimy zgodnie z tym co sie umowilem podczas rozmowy.
Dla mnie temat zamkniety.

cadam

  • 4401 / 5885
  • Ekspert
28-11-2016, 22:29
Ja też odpuszczam Tonsila przy ich podejściu do tematu. W Polinku widać obowiązują duńskie standardy. Gdy meloV8 udostępni pomiary to podzielę się pewnym rozwiązaniem, które sam stosuję w zwrotnicach.
Spróbuję coś opracować na głośnikach które u mnie leżą w szafie. Przymierzam się do konstrukcji typu FAST w obudowie pudełkowej lub OB i jak coś z tego wyjdzie zamieszczę na forum.

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
28-11-2016, 23:05
A ja sie waham - jak ten gazda, któremu wczoraj na weselu gebę obili a jutro maja być poprawiny :-D

Nie widze w Tonsilu zbyt wielu przetworników dla siebie. Praktycznie kazdy głośnik od nich trzeba by też zmierzyć, zweryfikowac zgodność z deklaracjami by dopiero potem zdecydowac co mozna na nim robić, czy mozna i ewnetualnie jak go zmodyfikować do swoich potrzeb. W dodatku wiele z nich to jakies krótkoseryjne wypusty nieopisane w dokumentacji komercyjnej.

Z reguły jednak robi sie inaczej - najpierw pomysł na konstrukcje, jakaś wizja brzmienia, a potem szukamy komponentów pasujących do tego pomysłu korzystając z dokumentacji producenta.

Z tych które jeszcze mógłbym brać pod uwagę to GDN 13/40/9, 15/40/5, 15/40/3, 17/50/6f. GDNa 20/100/3 maja tylko w postaci nazwy w katalogu internetowym - prawie na pewno nie jest to głosnik o parametrach Pro-Tonsilu ( a byłby na oko głosnikiem klasy Gradienta. ATX-08)
Ale z wsokotonowych w tej klasie nie maja praktycznie nic. W porównywalnych cenach do tych midbasów można jakąś Vifę DX kupić.

meloV8

  • 1552 / 5852
  • Ekspert
29-11-2016, 00:08
Praktycznie kazdy głośnik od nich trzeba by też zmierzyć, zweryfikowac zgodność z deklaracjami by dopiero potem zdecydowac co mozna na nim robić,

Nie tylko od nich, od kazdego producenta.

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
29-11-2016, 00:15
Ale od nich na pewno, bo sami nie wiedzą co mają w katalogach. Gradienty też nie są dobrze opisane ale jest kilku sprzedawców którzy te katalogi maja juz uzupełnione. W Tonsilu nie wiadomo NIC. Bierzesz głosnik i dopiero jak już go masz to sie zastanaiwiasz do czego sie on moze przydać. To nie jest firma nastawiona na DIY.

meloV8

  • 1552 / 5852
  • Ekspert
29-11-2016, 00:34
Po czesci masz racje, jednak z drugiej strony Diy polega wlasnie na tym, ze robi sie wszystko we wlasnym zakresie. Mozna powiedziec, ze glosniki ktore sa dostepne w Tonsilu, sa zbudowane mniej wiecej tak samo jak ich poprzednie wersje. Wiec mozesz z grubsza zalozyc z czym bedziesz sie mierzyl. Skoro tluka nadal glosniki dla Totema, to jednak jakas powtarzalnosc tam jest.

cadam

  • 4401 / 5885
  • Ekspert
29-11-2016, 01:01
Skoro tluka nadal glosniki dla Totema, to jednak jakas powtarzalnosc tam jest.

Nie zdziwiłbym się gdyby te które trzymają parametry jechały do Kanady a reszta do sklepów w kraju. Kiedyś było rozróżnienie produktów na zwykłe i lepsze z końcówką EX.

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
29-11-2016, 01:38
W zalożeniu to co wymodze ma sie nadawac do powielania. A ludzie nie będą tych głosników weryfikowali tylko kupowali i składali. Potem bedą rozczarowani bo nie gra, a ze głosnik ma polowe mocy magnesu albo inne zawieszenia tego nikt nie bedzie sprawdzał.

Podobna historia była dawno temu z Monacorami SPH-165KEP. Na nieistniejacym juz forum załozyciele wpadli na pomysł żeby wykorzystać je do monitora aktywnego. Każdy im wychodził inny w pomiarach.
Jakiś czas temu po internecie krążyły opinie ze KEPy sa juz niepopularne bo kiedyś zdrozały skokowo niemal dwukrotnie. Ale tak naprawdę po prostu nie trzymały parametrów więc chetni nie byli w stanie powtarzać konstrukcji.

Zakładając nawet że Tonsil robi jeden przyzwoity model dla Totema. Ale wiemy który? Slyszałem ze GDN 13/40/9 jest dla totema - a moim zdaniem to była wersja produkowana kiedyś dla Wharfedale a nie Totema. A nawet jesli to co na nim mozna nowego wymysleć? Ludzie narobili już Mite i Staffów we wszystkich ich mozliwych wariantach. Ktos będzi echciał robic kolejnego Totema, z wysokotonowcem Tonsila???
« Ostatnia zmiana: 29-11-2016, 01:43 wysłana przez tetejro »

meloV8

  • 1552 / 5852
  • Ekspert
29-11-2016, 02:15
Zakładając nawet że Tonsil robi jeden przyzwoity model dla Totema. Ale wiemy który?

Jak to nie wiemy? Wiemy, gdn 13/40/2 8 omowy.

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
29-11-2016, 08:29
Na pewno wiemy że dostaniemy te głosniki dla Totema i że to sa te 13/40/2 ? A dla kogo sąGDN 13/40/9, na których Audio Alchemy robi klony Mite ? Wg kart katalogowych Tonsila one nadaja sie lepiej do obudowy podstawkowej niz  GDN 13/40/2.
A moze kupili słabsze magnesy i dlatego musieli zrobić wersje z pełnym ekranowaniem?
Z innymi głosnikami Tonsila jest podobnie. Na zdjęciach niektóre wyglądaja jak składaki z przypadkowych cześci znalezionych w magazynie.