Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

Rumcajs

  • Gość
23-10-2016, 15:07
Rumcajs juz raz wklejalem, przyklad projektu opisanego na forum jak trzeba :
http://audiohobby.pl/index.php?topic=5185.msg391667#new
Czytałem wieki temu. Przykład świetnej roboty jaką Krzysiek wykonał. Co jakiś czas wracam do lektury tamtego tematu. Dobrze, że wtedy Arka nie było na forum bo Krzysztof musiałby udowadniać, że nie jest wielbłądem. To tak trochę żartem.

tetejro jak pisalem uwazam niepotrzebnie cisnie bo nei to jest tematem wątku, piszac o decydujacy starciu nie mialem na mysli bezplodnej naparzanki tylko starcie z tematem. Absolutnie nie mam nic przeciwko zeby Melo realizowal swoja wizje 100%, jest uwazam OK, wyglada na przemyslaną dla mnie juz dawno ją obronił..
Propozycje jakie wrzucam magą uwazam ew pomoc jesli Melo uzna ze ktorys rokuje i wdrozy, jesli nie luz zupelny.

tetejro choc niepotrzebnie cisnie ładnie, choc w swoim brutal stajlu opisal model rezonatora wiec osoba czytajaca watek z jego wpisu tez sie moze czegos nauczyc. Melo ma koncept, cadam wrzuca modele glosnikow, jeszcze kilku kolegow cos dolozylo do dyskusji. A nad wszystkim czuwa kierownik Rumcajs :-)
Aczkolwiek jedno i Tobie musze przyznac racje, wygodniej bedzie sie rozmawialo na konkretnym modelu niz wirtualnie
Zgadzam się z pewnymi Twoimi tezami. Tymi, które wytłuściłem. Spróbuj Marku przeczytać ten temat od początku i wczuć się w osobę, która odwiedza Twoje forum po raz pierwszy. Lektura może nie, ale atmosfera z pewnością odrzuca. Ktoś tu nie panuje i nie odbieraj słów jako atak na Ciebie bo nie o to mi chodzi. Arek ma tę jedną ze swoich wad, że gdy brakuje mu argumentów (albo emocjonalnie nie wytrzyma)  to posuwa się do słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Po mnie to spływa ale nie wygląda to ładnie ani nie jest w porządku wobec adresatów tych pożal się Boże połajanek.

Nie ujmuję nikomu wiedzy, ale co po fakcie jej posiadania gdy nie potrafimy jej wykorzystać w praktyce? Cieszę się, że zauważyłeś moje dotychczas bezskuteczne próby skierowania uwagi na brak konkretnego modelu na którym będzie się pracować. Jak wcześniej pisałem modele czy też projekty mogą być dwa (MIT - nie ten MIT z Massachusetts ale Melo I Tetejro). Dwa różne koncepty w niczym nie przeszkadzają w temacie kolumn forumowych. Może nawet lepiej bo większe prawdopodobieństwo wybrania którekolwiek przez czytających. Niech będzie projekt kolumn podstawowych (Tetejro Basic System) jak i kolumn dla bardziej wymagających i zasobnych (Melo Transmission Conept).

Wcześniej Arek zaproponował mi wsparcie swojego projektu. Powiedzmy, że byłbym skłonny. Ale co sponsor dostaje w zamian? Pomijam stylistykę "dyskusji" z projektantem (chociaż to ważne, nawet bardzo) ale finansować nie wiadomo co i nie wiadomo w jakim terminie będzie to ukończone jeśli w ogóle zostanie zaczęte.




Mam taki pomysł. Projekt forumowych kolumn wymaga niestety sporych zasobów finansowych. Są w sieci startupy to może tam szukać sponsorów? Może forum AH swoją renomoą patronowałoby temu przedsięwzięciu? Może też DIYaudio.pl czy też inne fora? Na ten przykład melo jest osobą na tym polu znaną i jestem pewien, że wielu by zaufało i wpłaciło małe nawet kwoty, które w myśl "ziarnko do ziarnka ...". Chyba to nie jest głupie?

lancaster

  • Gość
23-10-2016, 15:12
Melo, rozwin prosze mysl ze glosnik jest technicznie szybszy od instrumentu.

"A ja mysle, ze tylko Ci sie wydaje, ze slyszysz :)"

myslec mozesz co chcesz nie ma to wplywu na moje doswiadczenia.

lancaster

  • Gość
23-10-2016, 15:13
"Czytałem wieki temu. Przykład świetnej roboty jaką Krzysiek wykonał. Co jakiś czas wracam do lektury tamtego tematu. Dobrze, że wtedy Arka nie było na forum bo Krzysztof musiałby udowadniać, że nie jest wielbłądem. To tak trochę żartem."


Rumcajs czy Ty tu kiedys nie pisales jako Rumburak ?
Podesłalem link, tetejro przejrzal i skomentowal ze przyklad dobrej roboty.
Dobrze ze przynajmniej tu jestesmy zgodni z Tobą bo by było po premii :-)

Rumcajs

  • Gość
23-10-2016, 15:18
Rumcajs czy Ty tu kiedys nie pisales jako Rumburak ?
Forum znam od bardzo dawna a rejestrować nie musiałem skoro można czytać bez rejestracji. Czytam mp3store i diyaudio ale rejestrować się nie będę bo czytam bardziej okazyjnie niż miałbym zamiar zostać aktywnym użytkownikiem. Czasu mało mam. A tak odnosząc się do cytatu : to nie ta bajka zdaje mi się.

lancaster

  • Gość
23-10-2016, 15:19
"Mam taki pomysł. Projekt forumowych kolumn wymaga niestety sporych zasobów finansowych."

Naklady finansowe to jest np. 20Kzł na projekt ktory zaklada elementy za 3Kzł, ale nie 3Kzł na projekt ktory zaklada elementy z obudowami (surowy mdf) za tyle samo :-)

To sie po prostu robi albo nie. Tu nie ma co filozofowac. komentami tetejro bym sie w ogole nie przejmowal bo jak Melo projekt postawi i wrzuci pomiary to sie skonczy temat teorii.

lancaster

  • Gość
23-10-2016, 15:25
Rumcajs, nie ta bajka ale są aktorzy charakterystyczni jak Czarek Pazura albo Nicolas Cage dajmy na to którzy cokolwiek nie grają mają podobny schemat. I za to ich sie lubi bądź średnio.
Rumburak tez był urodzonym kierownikiem bez żadnej wiedzy na temat glosnikow ale za to potrafił świetnie wszystko ocenić w temacie, taki ekspert, "Pan Marysiu z zawodu jest dyrektorem" :-)

tak jak pisalem wczesniej podtrzymuje propozycje zeby watek stal sie technicznym a na potrzeby opisu projektu i dyskusji nad nim otworzmy nowy. W obu linki krzyzowe , jak ktos bedzie mial zaciecie czytelnicze to przeczyta wszystko jak ktos bedzie chcial konkrety to wątek z konkretami.

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
23-10-2016, 15:27
Melo, rozwin prosze mysl ze glosnik jest technicznie szybszy od instrumentu.
To bardzo proste. Wzbudzanie powietrza w instrumentach zdolnych do wygenerowania naprawde niskich tonow wymaga czasu. Prosty przyklad to organy, kontrafagot i tym podobne. Ta sa po prostu powolne instrumenty. Ich zadaniem jest dodawanie "masy" brzmienia. Nie nadaja sie do odgrywania szybkich pasazy, bo sposob powstawania dzwieku na to nie pozwala.

Mam taki pomysł. Projekt forumowych kolumn wymaga niestety sporych zasobów finansowych. Są w sieci startupy to może tam szukać sponsorów? Może forum AH swoją renomoą patronowałoby temu przedsięwzięciu? Może też DIYaudio.pl czy też inne fora? Na ten przykład melo jest osobą na tym polu znaną i jestem pewien, że wielu by zaufało i wpłaciło małe nawet kwoty, które w myśl "ziarnko do ziarnka ...". Chyba to nie jest głupie?

Pomysl nie jest glupi, ale mysle ze tutaj najwazniejszy jest czas, jaki trzeba poswiecic na projekt, a nie jakas tam kwota pieniedzy. Pieniadze to ogolnie nie jest jakis problem.

lancaster

  • Gość
23-10-2016, 16:02
"To bardzo proste. Wzbudzanie powietrza w instrumentach zdolnych do wygenerowania naprawde niskich tonow wymaga czasu. Prosty przyklad to organy, kontrafagot i tym podobne. Ta sa po prostu powolne instrumenty. Ich zadaniem jest dodawanie "masy" brzmienia. Nie nadaja sie do odgrywania szybkich pasazy, bo sposob powstawania dzwieku na to nie pozwala."

acha :-) a trąbka, skrzypce, glos ludzki, perkusja  ? :-) OK, napisales ogolnie a chodzilo Tobie o sam dolny skraj pasma.
Nigdy nie slyszam organow tak poteznych ze sprzetu jak w  naturze, szybkość ? tam nie ma szybkosci przeciez :-))
Czy z glosnikow uslyszysz "szybsze" organy niz byly rejestrowane ? Jakos nie odnioslem tetakiego wrazenia, za to mniejsze z mniejsza potega owszem, kazdorazowo :-)
Po koncertach organowych live powiem tak...mozna dac obie spokoj ze  sluchaniem tego instrumentu dopoki nie bedzie  pomieszczenia odpowiedniego zeby wstawic 18 cali.  fanem muzyki organowej poki co nie zostalem, nie moj reertuar po prostu, podobnie country.

Z instrumentow basowych nadajacych mięcha w ktorych szybkosc slychac nigdy nie slyszalem gitary basowej tak szybkiej jak w naturze (pomimo ze sluchania nie raz rowniez na glosnikach PA), kontrabas w sumie najlitościwiej, perkusja w temacie szybkosc live-sprzęt masakara po prostu. Fortepian a konkretnie forte na zywo potega, wibracje az klucha w gardle stoi ze sprzetu....sama klucha najczesciej;-)

Powyzej masz sklad instrumentów miechodajacych w 99% muzyki rockowej, jazzie, bluesie itd.

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
23-10-2016, 16:32
acha :-) a trąbka, skrzypce, glos ludzki, perkusja  ? :-) OK, napisales ogolnie a chodzilo Tobie o sam dolny skraj pasma.
Nigdy nie slyszam organow tak poteznych ze sprzetu jak w  naturze, szybkość ?

Ja nie napisalem o skali dzwieku, tylko o odtwarzaniu impulsow i dlatego :



tam nie ma szybkosci przeciez :-))
No wlasnie, nie ma szybkosci, bo potrzeba czasu na wzbudzenie.

Czy z glosnikow uslyszysz "szybsze" organy niz byly rejestrowane ? Jakos nie odnioslem tetakiego wrazenia, za to mniejsze z mniejsza potega owszem, kazdorazowo :-)

A niby w jaki sposob mialybyc szybsze? Glosnik nie dodaje przyspieszenia.

Po koncertach organowych live powiem tak...mozna dac obie spokoj ze  sluchaniem tego instrumentu dopoki nie bedzie  pomieszczenia odpowiedniego zeby wstawic 18 cali.  fanem muzyki organowej poki co nie zostalem, nie moj reertuar po prostu, podobnie country.
Nie chodzi o repertuar tylko o fizyke, akustyke. Organy generuja ogromny poziom cisnienia akustycznego, do tego dodana jest akustyka pomieszczenia w jakiej pracuja i efekt jest taki jaki jest. Nic dziwnego, ze aby sprobowac odtworzyc taka skale dzwieku, nie wystarczy jakas tam kolumienka podlogowa. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygenerowac to samo, tylko ciszej.

Z instrumentow basowych nadajacych mięcha w ktorych szybkosc slychac nigdy nie slyszalem gitary basowej tak szybkiej jak w naturze (pomimo ze sluchania nie raz rowniez na glosnikach PA),
Niebardzo rozumiem? Gitara basowa jest instrumentem akustyczno elektrycznym i dopiero ze wzmacniaczem i glosnikiem mozna slyszec jej brzmienie. A tutaj juz kazdy sie polapie, ze zmiany wzmacniacza i glosnika, to zmiana brzmienia. Wlasciwie to trudno powiedziec jaki jest wzor brzmienia gitary basowej, chyba ze mowimy o akustycznym basie, ale to zupelnie inny instrument.



kontrabas w sumie najlitościwiej, perkusja w temacie szybkosc live-sprzęt masakara po prostu. Fortepian a konkretnie forte na zywo potega, wibracje az klucha w gardle stoi ze sprzetu....sama klucha najczesciej;-)

Powyzej masz sklad instrumentów miechodajacych w 99% muzyki rockowej, jazzie, bluesie itd.

Nie zamierzam dyskutowac nad teoria, ze jakis tam glosnik jest szybszy od trabki czy perkusji - nie postawilem takiej tezy. Napisalem, ze bardzo niskie czestotliwosci jakie generuja niektore instrumenty akustyczne, sa generowane w sposob powolny i dobrej jakosci glosnik nie bedzie mial zadnych problemow z wygenerowaniem tego samego dzwieku, bez zadnego opoznienia. Poza tym glosnik jest tylko jednym  z elementow calego toru, a jak wiadomo podczas tej drogi mozna jeszcze sporo popsuc.

Rumcajs

  • Gość
23-10-2016, 17:03
Rumcajs, nie ta bajka ale są aktorzy charakterystyczni jak Czarek Pazura albo Nicolas Cage dajmy na to którzy cokolwiek nie grają mają podobny schemat. I za to ich sie lubi bądź średnio.
Rumburak tez był urodzonym kierownikiem bez żadnej wiedzy na temat glosnikow ale za to potrafił świetnie wszystko ocenić w temacie, taki ekspert, "Pan Marysiu z zawodu jest dyrektorem" :-)

tak jak pisalem wczesniej podtrzymuje propozycje zeby watek stal sie technicznym a na potrzeby opisu projektu i dyskusji nad nim otworzmy nowy. W obu linki krzyzowe , jak ktos bedzie mial zaciecie czytelnicze to przeczyta wszystko jak ktos bedzie chcial konkrety to wątek z konkretami.
Co do aktorów nie wypowiem się gdyż jestem melomanem a nie kinomanem. Co do bycia z zawodu dyrektorem to nie jest to śmieszne a po prostu prawdziwe. W końcu mamy studia z zarządzania, marketingu itp i po takich uczelniach jesteśmy przygotowani do wstępu w szeregi kadry zarzadzająco-dyrektorskiej.
Zauważyłem, że masz manię tetejro (albo jest zupełnie na odwrót) oceniania wiedzy ludzi na podstawie ich wpisów (np. moich). No to teraz trochę Ci "pojadę": skoro masz taką wiedzę to dlaczego Cube Audio nie osiągnęło sukcesu? Gdyby nie to forum to ja nie miałbym absolutnie żadnego pojęcia o takiej firmie. Nie wnikam czy CA jest Twoim głównym źródłem utrzymania czy tylko hobbystycznym projektem. Przez domniemanie zakładam, że człowiek z taaaaaaaaaaką wiedzą dawno już powinien być szeroko znany nie tylko z PL.

Mam nadzieję, że chociaż ciastka robisz dobre ;)

P.S. Mam również nadzieję, że powyższym wpisem nie podzielę losów forema :)

Rumcajs

  • Gość
23-10-2016, 17:05
Cytat: Rumcajs w Dzisiaj o 15:07

    Mam taki pomysł. Projekt forumowych kolumn wymaga niestety sporych zasobów finansowych. Są w sieci startupy to może tam szukać sponsorów? Może forum AH swoją renomoą patronowałoby temu przedsięwzięciu? Może też DIYaudio.pl czy też inne fora? Na ten przykład melo jest osobą na tym polu znaną i jestem pewien, że wielu by zaufało i wpłaciło małe nawet kwoty, które w myśl "ziarnko do ziarnka ...". Chyba to nie jest głupie?

Pomysl nie jest glupi, ale mysle ze tutaj najwazniejszy jest czas, jaki trzeba poswiecic na projekt, a nie jakas tam kwota pieniedzy. Pieniadze to ogolnie nie jest jakis problem.

Jak Kolega ma konto w banku z nieograniczonym limitem to nie mam więcej pytań ;) Przecież na startupie można określić czas potrzebny na finalizację projektu. Do przyszłorocznych AS chyba czasu jest wystarczająco?

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
23-10-2016, 17:58
Oj zdecydowanie mam ograniczony limit, ale taki projekt, to nie sa duze pieniadze. Po jego wykonaniu mozna kolumny sprzedac i odzyskac wlozona kase, a moze i nawet zarobic :)

Do kolejnego AS, moze zrobic pewnie nie jeden projekt...

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
23-10-2016, 18:41
Nie wnikam czy CA jest Twoim głównym źródłem utrzymania czy tylko hobbystycznym projektem. Przez domniemanie zakładam, że człowiek z taaaaaaaaaaką wiedzą dawno już powinien być szeroko znany nie tylko z PL.


Kretyński argument.

Równie dobrze, można go zastosować do melo i tetejro ... i zamknąć watek.

Więc krótko Rumcajs : skończ pierniczyć.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2016, 18:53 wysłana przez Haka »

lancaster

  • Gość
23-10-2016, 19:19
Melo jaki sens ma pisanie ze glosnik jest szybszy od instrumentu skoro we wskazanym rpzez Ciebie instrumencie (organy) szybkosci brak ?

"A niby w jaki sposob mialybyc szybsze? Glosnik nie dodaje przyspieszenia"

a nie wiem Melo, napisałeś :

"Trzeba zdawac sobie sprawe, ze niskie tony sa po prostu powolne, a glosniki technicznie sa znacznie "szybsze" od instrumentow je wytwarzajace."

wiec zapytałem o co Ci chodzi ? Odpisales ze organy wystepujace moze w 5% nagrań a moze nie (w mojej plytotece zero) są wolne. I faktycznie sa, raczej rytmu nie zrobią :-)


"Niebardzo rozumiem? Gitara basowa jest instrumentem akustyczno elektrycznym i dopiero ze wzmacniaczem i glosnikiem mozna slyszec jej brzmienie. A tutaj juz kazdy sie polapie, ze zmiany wzmacniacza i glosnika, to zmiana brzmienia. Wlasciwie to trudno powiedziec jaki jest wzor brzmienia gitary basowej, chyba ze mowimy o akustycznym basie, ale to zupelnie inny instrument.
"

Melo jak nie rozpoznajesz u siebie gitary basowej to masz bas do poprawki, tego mozesz byc pewien. JAk kiedys pisales ze nie rozpoznajesz instrumentow zdaje sie w sumfonice bo sa tak pomiksowane to pomyslalem OK, gęsty skład, wyzwanie.
Ale gitara basowa solo ?  Kolega Lutek ma Tannoye SRM 12. Patelnia 12cali a bas go nie satysfakcjonuje, glał kilka lat na basie własnie i ze tak powiem z pierszego ucha wie jak brzmi bas o ktorym trudno Ci powiedziec jak brzmi. Jakos problemow z tym nie mam



« Ostatnia zmiana: 23-10-2016, 19:34 wysłana przez lancaster »

lancaster

  • Gość
23-10-2016, 19:27
Rumcajs, na podstawie czego mam oceniac "Twoja wiedze" (a raczej jej brak) jak nei na podstawie Twoich wpisów ?
Na podstawie czerwonego kapelusza rumcajsa w Twoim avatarze ?


wspomniana przez ciebie foremka dostala bana za zarty ze śmierci faceta ktorego znalem.
Zeby nie bylo niedomowien, uwazam cie za skonczonego Rumcajsa, ale nie widze powoodow do banowania.
Jesli nie skonczysz tu trollowac (nic doslownie zero merytoryki wniosles jak kazdy kierownik z wyksztalcenia) to oczywiscie bana dostaniesz.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2016, 03:37 wysłana przez lancaster »