Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

lancaster

  • Gość
16-10-2016, 15:25
nie wiedzialem. w tej chwili ani prywtanie ani zawodowo sba mnie juz nie interesuje. dobre glosniki i szacun ale inne plany.

Do forumowego projektu jak najabrdziej uwazam. Sa dobre argumenty za użyciem. Firmowo tez bym nawet obecnie rekomendował i zreszta rekomendowalem lata temu tylko na tamten czas w budzecie sie nie zmiescily, poxniej nie weszly bo sonddecco dzialalo na nich  a teraz tylko wlasne opracowania.

4m

  • Gość
16-10-2016, 18:26
Ja tam lanek myślę, że jeżeli kolumny mają być forumowe to powinny być na forumowych głośnikach lancasterowych, tych najlepszych na świecie. Jaki jest sens szukać towaru po cudzych dystrybutorach jak mamy producenta? Bo nie rozumiem kompletnie :)

Rumcajs

  • Gość
16-10-2016, 18:59
Dla kogo kolumna - oczywiście dla bywalców hipermarketów którzy kiedykolwiek raczyliby odwiedzac fora audiofilskie choćby przypadkiem. Dlatego konstrukcja o budowie jak najbardziej klasycznej.
Tani głośnik, oznacza popularnosć projektu. A popularnosć projektu oznacza ze beda go kopiować gimbusy którzy musza miec Basss i SZmoc czyli bedą je robic jak początkujacy mańkuci i rozp.... lać na imprezkach.
A potem beda łazic po różnych forach internetowych i wklejac komentarze jaki ten projekt jest do dupy i jak ch..owe ma głośniki.

Po co ściągać sobie na głowę taki problem?
Leworęczna gimbaza nie łazi po forach takich jak AH - problem z głowy. Zresztą dla nich tani projekt często nie jest wart zainteresowania bo może być paradoksalnie ... za tani.

Ja tam lanek myślę, że jeżeli kolumny mają być forumowe to powinny być na forumowych głośnikach lancasterowych, tych najlepszych na świecie. Jaki jest sens szukać towaru po cudzych dystrybutorach jak mamy producenta? Bo nie rozumiem kompletnie :)
To niech lan pochwali się wstawiając fotografie na forum. Z przyjemnością pooglądam.

Pozostaje jeszcze pytanie czy to ma byc sprzet racjonalny kosztowo  czy może byc na bogato? Bo celowo szukam najtańszych głosników przy okazji nie trzeba będzie tak mocno oszczędzać na zwrotnicy.
Z dwojga złego to wolę oszczędzać na zwrotnicy niźli na głośniku.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2016, 19:00 wysłana przez Rumcajs »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
16-10-2016, 19:24
@ rumcajs - uwierz mi że łazi po takich forach i po innych też. Kiedyś się tym interesowałem i takich przypałów naprawde w realu trudno spotkać, a na forach są :-D

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
16-10-2016, 19:25
Witowa juz nie jest oficjalnym dystrubutorem SBA. Wyprzedaja juz tylko resztki zapasow.
Skąd teraz brac SBA? Zeby było tanio i pewnie?

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
16-10-2016, 19:40
Skąd teraz brac SBA? Zeby było tanio i pewnie?

http://polink.com.pl/glosniki-sba/

lancaster

  • Gość
16-10-2016, 22:04
4m, umowmy sie ze jeszcze jeden twoj wpis w zakladce merytorycznej u usuwam twoje konto

lancaster

  • Gość
16-10-2016, 22:13
cadam, jesli Polink wszedl w dystrybucje SBA to powinno byc stabilnie

w razie problemow :

https://www.intertechnik.com/Shop/Loudspeakers/SB-Acoustics/1768,en,6383

Rumcajs

  • Gość
16-10-2016, 23:00
@ rumcajs - uwierz mi że łazi po takich forach i po innych też. Kiedyś się tym interesowałem i takich przypałów naprawde w realu trudno spotkać, a na forach są :-D
W jednym i drugim świecie "sprawni umysłowo inaczej" stanowią ten sam procent społeczeństwa.

Cytat: tetejro w 14-10-2016, 22:06

    Pozostaje jeszcze pytanie czy to ma byc sprzet racjonalny kosztowo  czy może byc na bogato? Bo celowo szukam najtańszych głosników przy okazji nie trzeba będzie tak mocno oszczędzać na zwrotnicy.

Z dwojga złego to wolę oszczędzać na zwrotnicy niźli na głośniku.

Możesz rozwinąć swoją ideę?

lancaster

  • Gość
16-10-2016, 23:12
mam podobne obserwacje jak tetejro, w realu nie poznalem tylu idiotów co na 4ach internetowych.
Moze ich nie brakuje ale lepiej sie maskują.

lancaster

  • Gość
16-10-2016, 23:43
Rumcajs odnosnie glosnikow do tego projektu trzeba wybrac jakies produkowane w tysiacach egzemplarzy jak SBA wlasnie. Wtedy cena jest jak dla glosnika wielkoseryjnego bo inaczej to wiesz...dasz do toczenia elementy ukladu magnetycznego to zaplacisz 100-ke za sama robote i masz ćwiartke glosnika a na final przy powiedzm 50 sztukach glosnik wyjdzie Cie tyle co SBA wczesniej wydasz pare zł na prototypy czasu to zabiera, czy wyjdzie lepszy ? w tym budzecie (koszt jednostkowy 200zł) nie ma to sensu, jedno co by mozna zrobic to ulozyc pasmo tak by sie rolowalo samo daloby to mozliwosc zastosowania prostszego filtu ale tez bez przesady, nie jeden multiway ma rozbudowane zwrotnice i brzmi OK.


Tak jak pisalem wczesniej jesli ma byc cheap trick to Tonsil a jak bardziej zaawansowana technicznie kolumna to SBA bym bral z wymienionych.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
17-10-2016, 00:55
@ rumcajs - głosniki tanie i masowe a zwrotnica może być droga żeby sie gimbaza nie łaszczyła sie na niska cenę. zestawu. Oczywiśice zwrotnicę mozna zrobić na "normalnych" czyt. tanich elementach za wyjatkiem doboru cewek ze względu na rezystancje pasozytniczą.
Bo nawet jak gimbaza zacznie ci ciosać kołki że projekt nie gra, nie ten Bass i membranę wypluło juz po podaniu sinusa na wzmacniacz a gałke miał tylko na połowę skali. Zawsze można takiemu artyście powiedziec - za tanich komponentów użyłeś :-D

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
17-10-2016, 00:57
jedno co by mozna zrobic to ulozyc pasmo tak by sie rolowalo samo daloby to mozliwosc zastosowania prostszego filtu ale tez bez przesady,

Dlatego wziąłbym polipropylen od SBA bo papierzak ma mocno poszarpaną charakterystykę która potrzebuje więcej elementów w zwrotnicy. Mam piętnastki SBA papierowe i polipropylenowe i te drugie też dobrze brzmią.

4m

  • Gość
17-10-2016, 07:18
4m, umowmy sie ze jeszcze jeden twoj wpis w zakladce merytorycznej u usuwam twoje konto

Róbta co chceta :) Dla mnie szukanie głośników do projektu kolumn przez producenta głośników po obcych dystrybutorach to po prostu coś bez sensu :)))

lancaster

  • Gość
17-10-2016, 09:52
4m udam ze wierze ze masz chociaz odrobine dobrej woli, choc wiem ze jest jak zwykle.

Nie produkuje i nie zamierzam produkowac tego typu glosnikow bo to sie po prostu przy malej serii nie oplaca a na dużą skale nie mam zaplecza a nwet gdyym mial to bym sie nie zdecydowal na trzasniecie 1000 szt pod projekt DIY bo inwestycja jakas tam jest a zwrot jak dobrze pojdzie za 5 lat. Nigdy nie proponowalem czegos takiego
Dlatego pisalem ze mozna by glosniki modyfikowac w ramach projektu ale rpzykladowo SBA byloby mi szkoda ruszac

a glosniki faktycznie robie najlepsze na swiecie, taka karma ;-)

i potrafie oddzielic hobby od pracy, podobnie jak mądrego od kretyna. kiedys mialem z tym problem ale z wiekiem wzrok mi sie poprawił :-)