Audiohobby.pl

EMS LB12 w JE Labs Open Baffle

Mariusz_

  • 104 / 3176
  • Aktywny użytkownik
13-02-2017, 11:15
A masz Wally możliwość pomierzyć (mikrofonem) te kolumny odgrody?

Mariusz_

  • 104 / 3176
  • Aktywny użytkownik
13-02-2017, 11:20
Wiem, że już było to pytanie, ale może coś się zmieniło?

wally

  • 173 / 2791
  • Aktywny użytkownik
13-02-2017, 12:58
Nie mierzyłem starej wersji i z nową chyba będzie tak samo. Na razie trwają prace konstrukcyjno - wykończeniowe i jeszcze chwilę to zabierze ...

lancaster

  • Gość
13-02-2017, 15:25
Wally, dlabys rade ? pierwszy weekend marca :

http://audiohobby.pl/index.php?topic=12197.msg397887#new

postaram sie w obudowie chocby DIY przywiexc fulle 8 cali

wally

  • 173 / 2791
  • Aktywny użytkownik
13-02-2017, 16:19
Bardzo dziękuję za zaproszenie, obawiam się jednak że nie dam rady. Niezaleźnie od kolizji terminów, sam transport odgród które do tego czasu będą wypełnione piaskiem (waga sztuki ok 50 kg) jest dla mnie dużym wyzwaniem .... To naprawdę kawał dechy☺
Ale to miło że padła taka propozycja

wally

  • 173 / 2791
  • Aktywny użytkownik
17-02-2017, 14:15
Gotowe ... tylko kleić
« Ostatnia zmiana: 17-02-2017, 14:18 wysłana przez wally »

wally

  • 173 / 2791
  • Aktywny użytkownik
17-02-2017, 14:24
Czekam na KONSTRUKTYWNĄ☺ krytykę☺

lancaster

  • Gość
17-02-2017, 15:53
pochylenie odgrody OK, ale wysokosc na jakiej znajduje sie gloznik wydaje sie ....niska. W prawdzie bas przez takie polozenie wzmocnisz ale pierwsze odbicie bedzie upierdliwe. Podczas testow odsluchowych sprobuj podniesc konsytukcje wyzej...jakis audiofilski taboret antyrezonansowy i te sprawy ;-)

lancaster

  • Gość
17-02-2017, 15:55
oprocz tego jak szalec to szalec. glosnik moglbys chwycic/mocowac za magnes a sam glosnik bez kontaktu z scianka frontowa, jedynie poprzez jakas uszczelke by nie zrobil sie dipol wielkosci glosnika

wally

  • 173 / 2791
  • Aktywny użytkownik
17-02-2017, 16:14
pochylenie odgrody OK, ale wysokosc na jakiej znajduje sie gloznik wydaje sie ....niska. W prawdzie bas przez takie polozenie wzmocnisz ale pierwsze odbicie bedzie upierdliwe. Podczas testow odsluchowych sprobuj podniesc konsytukcje wyzej...jakis audiofilski taboret antyrezonansowy i te sprawy ;-)
To (wysokość) nie stanowi problemu .... chyba że miejsce odsłuchu byłoby usytuowane mniej niż 2,5 metra od głośnika .. a u mnie ok. 4 m ☺

lancaster

  • Gość
17-02-2017, 16:16
nie bardzo wiem co masz na mysli. odbice z mniejszej odleglosci ma wieksza energie wiec stanowi obojetnie z jakiej odleglosci sluchasz. po prostu procentowy wplyw bedzie wiekszy lub mniejszy w zaleznosci od odleglosci xdodła dxwieku od powierzchni odbijajacej a nie odleglosci odsluchu

wally

  • 173 / 2791
  • Aktywny użytkownik
17-02-2017, 16:17
oprocz tego jak szalec to szalec. glosnik moglbys chwycic/mocowac za magnes a sam glosnik bez kontaktu z scianka frontowa, jedynie poprzez jakas uszczelke by nie zrobil sie dipol wielkosci glosnika
O! To jest ciekawy pomysł ... sam też o tym myślałem ... Na szczęście konstrukcja nie wyklucza tego typu eksperymentów ☺ ... w dowol ym terminie ... zobaczymy ... Jak u Stirlitza☺ ... "materiał do przemyślenia" ☺

wally

  • 173 / 2791
  • Aktywny użytkownik
17-02-2017, 16:20
nie bardzo wiem co masz na mysli. odbice z mniejszej odleglosci ma wieksza energie wiec stanowi obojetnie z jakiej odleglosci sluchasz. po prostu procentowy wplyw bedzie wiekszy lub mniejszy w zaleznosci od odleglosci xdodła dxwieku od powierzchni odbijajacej a nie odleglosci odsluchu
Hmm ... myślałem raczej o wpływie wysokości montażu drivera na scenę☺ ... A odbicie jako takie ma miejsce raczej ZA obudową. Dotychczas nie był to problem. Zakładam że jeśli nie zaistniał w trakcie  pracy odgrody leżącej jedną krawędzią na podłożu to tym bardziej nie wystąpi w przypadku  jej " odsprzężenia na "nóżkach"☺
Notabene, taką samą odgrodę z wyżej zamontowanym głośnikiem już przerobiłem. I taki punkt montażu jaki mam znalazł swoje PRAKTYCZNE uzasadnienie☺
« Ostatnia zmiana: 17-02-2017, 16:47 wysłana przez wally »

lancaster

  • Gość
17-02-2017, 17:25
fala dxwiekowa kulista odbija sie jak swiatlo, piszesz rzeczy w trybie orzekajacym, pewnie w Twojej okolicy jest inna fizyka :-)

Problem jest zawsze tylko moze byc bardziej lub mniej "problematyczny". W przypadku osadzenia glosnika nisko bardziej.
Nic na to nie poradze, w voodoo i cudowne znikanie odbic oraz pojawianie sie ich tylko z tylu  slabo wierze.

Nic nie zakladaj, raczej poloz lustro na podlodze usiadx we fotelu i sprawdx w jakiej odleglosci od glosnika masz pierwsze odbicie, mozesz tam polozyc jakies wytlumienie ale to sa sposoby na pudrowanie problemu. Pochylenie scianki daje mniejszy klopot dla wyzszych czestotlkiwosci zwlaszcza dla 12 cali glosnika ktory ch-ki kierunkowe ma jakie ma, czyli słabsze od dajmy na to 10 cali. Nie bede tego rozwijal, sprawdx i wrocmy do rozmowy.

lancaster

  • Gość
17-02-2017, 17:31
Wszuysko jest kompromisem i kazdy ma inne oczekiwania. w dipolu polozenie glosnika nisko oprocz ewidentnych wad rozwiazania ma plus w postacilepszego dociazenia brzmienia. Kwestia co komu bardziej odpowiada i jaki jest punkt wyjsciowy.
W temacie gusta i jakie kto ma wrazenia jakis czas temu przestalem dyskutowac, Kazdemu ma sie prawo podobac co tylko chce. Pytales o konstruktywne uwagi, dostales. Naco ja dostalem info o Twoich upodobaniac a te jak pisalem sa poza wszelka dyskusją....tyle ze konstruktywnie nie porozmawiamy.