Audiohobby.pl

Muzykalne głośniki

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
30-08-2016, 15:01
Pylon diamond 25 to Twoja robota?

lancaster

  • Gość
30-08-2016, 15:12
wszystkie to i ten

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
30-08-2016, 15:21
A tak przy okazji, czy Pylon bedzie sprzedawal same przetworniki? Czy tylko do swoich paczek ladujecie.

lancaster

  • Gość
30-08-2016, 15:30
Maja być sprzedawane jak tylko pojawi sie jakis wiekszy katalog, na razie na gotowo powstaly 3 glosniki, w opracowaniu kolejne 4 w tym tweeter. Wejda do konca roku.

Jak widzisz nie mam problemow zeby ulozyc spl tak jak sugerujesz. Doskonale wiem dla kogo wykonuje dana prace.
Po prostu szeroki rynek uzna taki glosnik jako lepszy i zdaje sobie z tego sprawe.

Zastrzeglem sobie dla Cube to co lubie a niekoniecznie musi sie większosci podobac :-)

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
30-08-2016, 15:44
To dobra wiadomosc. U Tonsila strach cos kupic, poza tym maja same stare kapcie i zadnych nowosci. Czlowiek chce dac zarobic krajowemu producentowi ale czasami oni sami do tego zniechecaja.

Fajnie, trzeba robic swoje i miec spokojne sumienie.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
30-08-2016, 16:52
Jedne głośniki mają wciągające brzmienie i chciałoby się ich słuchać bez przerwy. Inne z kolei mają wysoko oceniany dźwięk rozłożony na składniki ale jako całość brzmienie jest nieciekawe, brakuje synergii.

Czy da się zmierzyć muzykalność albo chociaż ustalić które zniekształcenia za nią odpowiadają?

Chcesz może przekaząć ze eksperymenty z budową głośnika nie poszły po Twojej myśli?

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
30-08-2016, 17:59
wszystkie to i ten
Załapałes do roboty dla tych byznesmanów Jarocińsko Swarzędzkich? Oni angazują wszystko co sie kojrzy z Wrzesnią lub okolicami. Bo przeczytali, że tam jest zagłębie głośnikowe, tam sie spod ziemi wydobywa głosniki :-)

lancaster

  • Gość
30-08-2016, 19:25
widzisz melo, chciales pewnie dobrze, wyszło zjebanie :-)

tetejro o niektorych rzeczach nie rozmawiam bo mi sie nie chce a juz na pewno nie z kazdym.
Nie chwale sie rzeczami ktore robie moje nazwisko nigdzie nie pada i racej o to dbam choć jest sie czym pochwalić w sumie... ludziska i tak zapuszczaja ryje. Samo życie, bolanda i mentalność przekup.
Nikt nrmalny sie nie obrazi o taki tekst a co zrobia przekupy mam w dupie :-)

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
30-08-2016, 19:28
Człowiek nie zawsze sobie może dobrać towarzystwo tak przyzwoite jakby chciał. Mógłby przy tym paść z głodu.

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
30-08-2016, 19:29
Chcesz może przekaząć ze eksperymenty z budową głośnika nie poszły po Twojej myśli?

Sam głośnik jest jeszcze na etapie bardziej teoretycznym niż praktycznym. Nie poszły po myśli ostatnio zrobione małe kolumienki na przyzwoitych głosnikach.

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
30-08-2016, 19:38
Maja być sprzedawane jak tylko pojawi sie jakis wiekszy katalog, na razie na gotowo powstaly 3 glosniki, w opracowaniu kolejne 4 w tym tweeter. Wejda do konca roku.

Produkcja tych głosników będzie na miejscu w Pylonie czy u innego producenta.

lancaster

  • Gość
30-08-2016, 19:39
Człowiek nie zawsze sobie może dobrać towarzystwo tak przyzwoite jakby chciał. Mógłby przy tym paść z głodu.

1. zawsze można, zapewniam :-)
2. tylko gamonie myślą ze jest inaczej, jacyś niedorobieni karierowicze bez zdolnosci poza wsuwaniem języka, a nie da sie go wsunąć na nowej posadzie od razu do końca co zaczyna "ściezke kariery" od początku :-)

Jakos nie mam tych dylematow, ale nie marudze, a jak marudze to zainteresowanym i tylko wtedy kiedy warto, jesli nie warto patrz pkt 1 :-) takie zyciowe zasady. Polecam

lancaster

  • Gość
30-08-2016, 19:43
Maja być sprzedawane jak tylko pojawi sie jakis wiekszy katalog, na razie na gotowo powstaly 3 glosniki, w opracowaniu kolejne 4 w tym tweeter. Wejda do konca roku.

Produkcja tych głosników będzie na miejscu w Pylonie czy u innego producenta.

Wszystko na miejscu, membrany i zawieszenia kupowane w firmie ktora zaopatruje m.in Scan Speaka, Etona, Dynaudio, JBL. Wlasna membranownia w trakcie komponowania (celuloza, kompozyty). Glosniki sa projektowane od podstaw. Cewki nawijane na miejscu, uklady magnetyczne skladane na miejscu lącznie z magnesowaniem. Nabiebunniki wykonywane w zakladzie ktory firma niedawno kupiła. Tyle na ten moment

lancaster

  • Gość
30-08-2016, 19:52
powiem Wam moze tak, jakis czas temu zaczalem wramach Cube projekt Kowalski (spokojnie nie umarł :-)) wzialem uklady tonsilowskie i je dostosowalem z banalnego pwoodu, kupujac kompletny glosnik tonsilowski mam lepsze ceny jakie musze zaplacic za pojedyncza sztuke u tokarza :-) Nie mowiąc o koszu ktory musialbym toczyc z alu i dolozyc prawie drugie tyle a w tonsilu dostaje w komplecie.
GDN-y 25 i 30cm sa zaprojektowane jako basy do budzetowych 3 drog przykladowo 30/80/2 ma jakies 5-6dB podbicie w okolicach 500Hz poxniej roluje sie charka i powyzej 2KHz cos tam wraca ale średnica ogolnie nie do zrobienia w 2 way  na poziomie satysfakcjonujacym nawet w budzetowce.

Nawalczylem sie z tematem w koncu wymiana membrany, cewki, zawieszenia gornego i modowanie dolnego. Na ten moemnt zastanawiam sie czy nie puscic tej 30-ki bez zwrotnicy bo gra super, liniowe pasmo z lekko ok 2dB podkreslonym pasmem 1-2KHz a poxniej rolowanie charki ponad 6dB/oct. mod membrany 1200Hz. Z czystym sumieniem najlepsza 30-ka midbas jaka widzialem ever. Efektywnosc na poziomie 94dB i -6dB 36Hz w 100 litrach przy grupowym ponizej 12ms Jak komus wystarczy -6 przy 40Hz to jedziemy w dol z obudowa i jeszcze schodzimy z grupowym.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
30-08-2016, 20:03
Człowiek nie zawsze sobie może dobrać towarzystwo tak przyzwoite jakby chciał. Mógłby przy tym paść z głodu.

1. zawsze można, zapewniam :-)
2. tylko gamonie myślą ze jest inaczej, jacyś niedorobieni karierowicze bez zdolnosci poza wsuwaniem języka, a nie da sie go wsunąć na nowej posadzie od razu do końca co zaczyna "ściezke kariery" od początku :-)

Jakos nie mam tych dylematow, ale nie marudze, a jak marudze to zainteresowanym i tylko wtedy kiedy warto, jesli nie warto patrz pkt 1 :-) takie zyciowe zasady. Polecam

Ja pierdziu... Ale ja ci nie zadraszczam, ani enie wspóczuje, ani nie usprawiedliwiam :-) Tylko mówię jak jest :-) Taki kolanko max ze mnie.

ps. ostatnio widziałem taka reklamę "Nie zapieraj się. Kup Colon C " :-)