Audiohobby.pl

Winylomania

Chaos

  • 840 / 4956
  • Ekspert
16-12-2018, 01:36
ludzie na AS też piszą że płyn z zestawu Knosti jest do d... jak ktoś znajdzie ten przepis na zamiennik to nich wklei tutaj linka.

bsw

  • 513 / 4902
  • Ekspert
17-12-2018, 17:10
Na 0,5l płynu:
- woda destylowana - 400ml
- izopropanol - 100ml
- fotonal - ok. 1-2ml (kilka kropli)

BTW:
Fotonal to antystatyczny środek do zmiękczania papieru fotograficznego.
W sklepie z akcesoriami fotograficznymi maja nawet specjalną ofertę dla winylowców:
https://fotociemnia.pl/chemiczne-srodki-pomocnicze/2130-zestaw-alkohol-izopropylowy-ipa-500-ml-foma-fotonal-250-ml-do-czyszczenia-plyt-winylowych.html
(to nie reklama :-) )

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
26-12-2018, 20:47
W Lidlu pojawił sie gramofon DUAL DT 250 za 500zł i do tego widziałem tez płyty LP.

https://www.rtvmaniak.pl/9558644/po-gramofon-do-lidla-dual-dt-250-za-499-zl/

Wcześniej były tam tylko zabawki w rodfzaju silvercrest za 250 złotych. Ale ten Dual wyglada już dosc normalnie. Podobny do Lenco z Saturna choć chyba nadal tylko z wyglądu.
« Ostatnia zmiana: 26-12-2018, 20:52 wysłana przez tetejro »

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
26-12-2018, 23:41
Gzieś czytałem, że w przyszłym roku w Lidlu ma być topowy Clearaudio. Natomiast w Biedronce mają dorzucać do keczupu topową wkładkę Benz Micro.


A tak serio to bardzo dobrze, że winyl schodzi "pod strzechy".

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
04-11-2019, 23:12
Gzieś czytałem, że w przyszłym roku w Lidlu ma być topowy Clearaudio. Natomiast w Biedronce mają dorzucać do keczupu topową wkładkę Benz Micro.


A tak serio to bardzo dobrze, że winyl schodzi "pod strzechy".

Nabieram  podziwu dla winyli. Stare zużyte przez 50 lat  jeśli pominąc zakłócenia grają bez zarzutu.  Świetnie przechowaly  material - moje dobrze zrobione nagrania z radia a więc gdy płyty były nowe a sprzęt pro, w niczym nie przewyższają tych samych 50 letnich plyt odtworzonych 50 lat potem z  domowego gramofomu.   

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
24-11-2019, 17:52
Tez właśnie słucham czasowych płyt i aż zadziwiające jaka jakość jest, choć nie zawsze, ale czasami aż trudno uwierzyć.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
09-02-2022, 20:14
Gzieś czytałem, że w przyszłym roku w Lidlu ma być topowy Clearaudio. Natomiast w Biedronce mają dorzucać do keczupu topową wkładkę Benz Micro.



Oczywiście wszystko w gratisie za zakupy promocyjne...

A poważnie to wkładki w cenach pomiędzy 250-1000 zł.  np. Ortofona czy Audiotechniki mają już  przyzwoitą jakość brzmienia, a przy tym są nadal jeszcze uniwersalne. I jak najbardziej widziałbym takie w gramofonach marketowych o cenach 1000-2500 złotych

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
09-02-2022, 20:27
coś gdzieś teraz było chyba w biedronce płyty 2 plus jedna gratis....

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
29-04-2022, 21:45
Coś taka cisza tutaj :)   Przyznaję że sam trochę się omotywałem taśmami ale dzisiaj odpaliłem gramofon.
   Przyszedł album :)   Taki fajny- amerykański.  Wprawdzie okładka lekko obczochrana ale za to płyty jak nówka :)
  Gdyby nie ich wiek to czuć by było jeszcze zapach tłoczni.
Moja najlepsza licytacja którą wygrałem w ostatnim czasie :)  i najlepiej wydane 5 euro w tym roku.
  (dziwne- ale byłem jedynym licytantem a 5-tak był ceną wywoławczą)

No i tak, hmmm.....    Zajebiście zrealizowane studyjnie- dawno nie słyszałem takich nagrań.   Technics dał radę-   w sumie normalka.
   Ale stary Harman-Kardon pokazał mi się od strony jakiej bym się po nim nie spodziewał.  Gdybym nie siedział to kopara zapewne potłukła by mi się o podłogę.  Jutro Ken dostanie robotę i zobaczę czy da radę wziąść na klatę to co jest na tych płytach.

  A przy okazji jeszcze bonus wizualny wyniknął poprzez przypadkowe ustawienie żarówki w lampie.   Potem już nie mogłem wytrzymać i trochę dopomogłem czym było pod ręką:



-- dusza płyty na ostatnim zdjęciu
« Ostatnia zmiana: 29-04-2022, 21:48 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1291 / 2761
  • Ekspert
29-08-2022, 13:11

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
24-10-2022, 12:14
Ja tam się na tym nie znam chociaż mam gramofon (na obrazkach wyżej)  i lubię czasami posłuchać.   Chyba taki mały renesans u mnie nastąpił z powodu tego że trafił mi się wzmacniacz z dobrym preampem gramofonowym.  W zasadzie pół wzmacniacza to ten preamp heheh.   No i jak wspomniałem-  nie znam ale jednak różnicę usłyszałem i podoba mnie się to.
   O co chodzi-   wkładka fabryczna jak jej tam   Technics 270C   -  igła to cholera wie-    nie znam się.    Kupiłem jakiś czas temu nową-   ale gdzieś się cholera zgubiła-  bo to małe a tu przeprowadzki i takie tam.
   Ostatnio zauważyłem czy raczej usłyszałem że mój gramofon niezbyt równo gra -  w sensie głośność kanałów.
Acha- pomyślałem sobie-  kijowy anti-scating  i przyciska gdzieś na lewo czy na prawo.
Ustawiłem porządnie (jak mniemam)  igłę na szablon- dodatkowo sprawdziłem na drucik :)   Tak jak mnie kiedyś pokazywał taki dosyć zaawansowany vinylomaniak- płyty zbiera od 50 lat to chyba coś na ten temat może powiedzieć :)   I niby wszystko zgadza się.
Ale ta różnica w głośności jest.    Gdy tak na czuja dobiorą scating na środku płyty jest równo aż do jej końca.   Ale wcześniej już prawy kanał głośniejszy.   Wyrównam na początku to prawy już po jednym utworze słyszę że zaczyna się podkręcać i tak już idzie aż do końca płyty.
  Co jest?    Tzn   nie udaje mi się ustawić tak żeby kanały szły równo na środku i ew.   przenosiły równowagę na prawą i lewą stronę.   Ciągle mi to wali na prawo.
   Wkładka kijowa-igła kijowa- wysokość powinna być inna czy co?
  Ew.  czy warto kupić jakąś inną wkładkę  oraz konkretną igłę?   Albo może jakąś konkretną igłę do tej wkładki którą mam?
   Cudów nie oczekuję i bankowo nie rzucę się na wkładki za kopę siana np.  MC jaką   plus jaką cudową igłę ze szlifem Schibata czy innego Musaschi.    Ale żeby było takie w miarę OK   do starych płyt-   nowych tłoczeń raczej nie kupuję./   Tzn   raz kupiłem ELO-  nowe tłoczenie  chociaż mam stare.   No i jest tragedia-  stara zdarta i tak gra lepiej od tej nowej
ed:    patefon wypoziomowany na kija z wodą- kija z laserem i  komórkę z kolorowym ekranem.   Wszystkie twierdzą że stoi wypoziomowany na tip-top.   On ma takie nogi z jakimś spręzynami w środku i pierniczyłem się ze dwie godziny zanim osiągnałem cel.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2022, 12:20 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1291 / 2761
  • Ekspert
24-10-2022, 15:52
No ja tysz sie nie bardzo na tym wyznaje, to tak jak prowadził ślepy kulawego;).
Myślisz, że SŁOŃ przez te swoje 120 lat życia też coś zbiera? A mówią, że taki jest mądry.

Ustawiłem porządnie (jak mniemam)  igłę na szablon- dodatkowo sprawdziłem na drucik :)
Wśród Twoich gadżetów zabrakło lusterka (najlepiej powiększającego)? Igłę podobno ustawia się dokładnie prostopadle do płyty. Proponuję Ci wymienić igłę na nową NOWĄ. Już za jakieś drobne 100pln można kupić przyzwoitą, a co do szlifu to wolnoć tomku....
  Tak samo w moim "Telefunken'ie" jak i w "Grundig'u" wymieniłem do tej pory po 5 - 6 igieł w różnych szlifach, wkładki wciąż te same od nowości. Różnice owszem słychać, ale by to rzucało od razu na gołą podłogę, to raczej nie na moim sprzęcie.