Audiohobby.pl

Kabel USB wpływa na jakość dźwięku z mikrofonu Blue YETI. Co zrobić?

mavs

  • 11 / 2781
  • Nowy użytkownik
17-08-2016, 19:56
mavs, sam stwierdziłeś, że coś wpływa na dźwięk w samym kablu, bo jego długość ma znaczenie

co by to nie było, to zawsze odpowiedź może być: "Przecież do kumputera dochodzi sygnał w postaci cyfrowej. Ewentualny wpływ zakłóceń jest możliwy zanim sygnał przerobiony będzie na dane cyfrowe."

Nie napisałem ze to są zakłócenia pochodzące z kabla. Ten 'Przesłuch' generuje się raczej w samym układzie scalonym a na to wpływają  prawdopodobnie parametry przewodu. Pewnie, mogę spróbować zaekranować nawet pojedyncze żyły ale z tego co wiem to w kablach USB się tak nie robi bo to znacząco zwiększa pojemność samego kabla. Mam wrażenie że nie przeczytaliście mojego pierwszego postu w którym odpowiedziałem juz na samym początku na prawie wszystkie Wasze późniejsze posty.

Edit: nikt tez nie pobrał drugiego pliku który prezentuje dźwięk po modyfikacji kabelka.
« Ostatnia zmiana: 17-08-2016, 20:13 wysłana przez mavs »

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
17-08-2016, 20:54
mavis, masz swoją koncepcję i jesteś jej prawie pewien
prosisz przy tym o alternatywne pomysły - właśnie z powodu tego "prawie"

jak dla mnie masz dwie opcje
albo testujesz te mało prawdopodobne opcje (plasujące się w tych pozostałych 5%, czy nawet 1%), bo jednak pewności nie masz, albo sobie odpuszczasz i przechodzisz od razu do własnego rozwiązania

Odszedł 13.10.2016r.

mavs

  • 11 / 2781
  • Nowy użytkownik
17-08-2016, 21:28
mavis, masz swoją koncepcję i jesteś jej prawie pewien
prosisz przy tym o alternatywne pomysły - właśnie z powodu tego "prawie"

jak dla mnie masz dwie opcje
albo testujesz te mało prawdopodobne opcje (plasujące się w tych pozostałych 5%, czy nawet 1%), bo jednak pewności nie masz, albo sobie odpuszczasz i przechodzisz od razu do własnego rozwiązania

Masz rację, ale miałem nadzieję, że ktoś będzie mieć więcej doświadczenia/wiedzy ode mnie. Z pewnością tak jest, ale uwierz mi, ludzie wypróbowali już taką ilość różnych rozwiązań, że to co opisałem w pierwszym poście jest tylko ich częścią. Jakiś procent ludzi oddaje po prostu mikrofon w ramach prawa zwrotu. Reszta buja się z nim i jakoś sobie radzi wywalając zniekształcenie jakimś programem po nagraniu. Ja natomiast chcę dojść do sedna, bo zależy mi po pierwsze na pomocy innym a po drugie na nagrywaniu idealnego materiału bez dodatkowej obróbki (która zawsze wpływa negatywnie na materiał). Producent umywa rączki i dołącza kabel, który chyba najgorzej "gra" ze wszystkich które mam. Będę szukać dalej. Dzięki wszystkim za pomoc!

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
17-08-2016, 21:37
mavis, jak ci się chce, to po prostu sprawdź to ekranowanie, dla spokoju sumienia
no i zajrzyj tu jeszcze - są wakacje, może ktoś coś napisze za kilka-kilkanaście dni

a w międzyczasie zrób sobie kabel taki, jak napisałeś w pierwszym poście ;-)

Odszedł 13.10.2016r.

almagra

  • 11514 / 5519
  • Ekspert
18-08-2016, 09:13
Mavs,zrób kabel na bazie cienkich współosiowych kabli w.cz. obciążonych z obu stron nominalną impedancją.Będzie to kabel USB idealny.Jest taki ruski kabelek 50 omów,srebrzony w teflonie.Cymes.

asmagus

  • 4439 / 5413
  • Ekspert
18-08-2016, 12:15
Mavs - nie brzmią te sample dobrze ten "szum" jest straszny ;) podobne to do crosstalk trochę, z drugiej strony zdecydowanie zbyt silne. Ciekawa jest przyczyna, nawet jeśli odpowiedni kabel to usunie to ciekawi mnie co to powoduje dokładnie. Daj znać jeśli uda Ci się problem rozwiązać.

mavs

  • 11 / 2781
  • Nowy użytkownik
18-08-2016, 12:33
mavis, jak ci się chce, to po prostu sprawdź to ekranowanie, dla spokoju sumienia
no i zajrzyj tu jeszcze - są wakacje, może ktoś coś napisze za kilka-kilkanaście dni

a w międzyczasie zrób sobie kabel taki, jak napisałeś w pierwszym poście ;-)

Tak też zrobię - dzięki :)

Mavs,zrób kabel na bazie cienkich współosiowych kabli w.cz. obciążonych z obu stron nominalną impedancją.Będzie to kabel USB idealny.Jest taki ruski kabelek 50 omów,srebrzony w teflonie.Cymes.

Dzięki. Gdzie znajdę ten ruski kabelek?

Mavs - nie brzmią te sample dobrze ten "szum" jest straszny ;) podobne to do crosstalk trochę, z drugiej strony zdecydowanie zbyt silne. Ciekawa jest przyczyna, nawet jeśli odpowiedni kabel to usunie to ciekawi mnie co to powoduje dokładnie. Daj znać jeśli uda Ci się problem rozwiązać.

Sample są wzmocnione o 42dB. Poza tym nagrywałem to przy działającym laptopie i w pomieszczeniu które wchodzi w rezonans 40Hz z wentylatorem umieszczonym na dachu budynku. Nie o szumy chodzi a o te jakby bzyczenie komara w okolicach 1kHz. To właśnie to chcę wyeliminować. Wyniki zamieszczę, bo nie spocznę dopóki nie znajdę przyczyny :D

lancaster

  • Gość
19-08-2016, 19:39
Nikt za takie coś nie dostał tu bana.

Może coś przekręciłem. Jest to możliwe. Teraz ciężko będzie mi znaleźć ten wątek. Naczytałem się wczoraj i generalnie odniosłem wrażenie, że mowa o jakości kabla USB sprowadza na człowieka wyrazy politowania :)

Nie znajdziesz, za takie rzeczy nikt tu nigdy bana nie dostał, ogólnie szarga sie tu audioświętosci i depcze uczucia religijne :-) Sorry. Ale tez nikt nigdy bana nie dostal za dowolne uniesienia w temacie audio. Wymianan opinii entuzjastow i sceptykow, dopoki dotyczy tematu a nie osób w czym problem. Kazdy ma prawo zdanie zmienic i to jest sens takich rozmow uwazam.

Nie jestem zapalencem jesli chodzi o kable usb ale moj jedyny kontakt z DIY kablem usb coś mi tam roznice robil, Gustaw kiedys poskladal takie usb i wydwalo sie kolorowsze od kabla od drukarki. W ślepy test bym nie wszedł ale mialem wrazenie ze kabel cos tam dobrego wniósł.