Audiohobby.pl

Focal Utopia

lancaster

• 26637 / 4067
  • Administrator
24-08-2016, 16:17
dustus, gryzonie z fotki to przesympatyczne lemingi :-) Francuz, dobrze prawi, niemniej wsrod wykształconych są i mądrzy wtedy jest co zapamiętać. Jakis czas temu oglądałem statystyki na ten temat i wyszlo ze w kazdej grupie spolecznej jest podobny odsetek osobnikow z  podobnym IQ. Bylem zdziwiony ze przykladowo stolarz moze dysponowac wyzszym IQ od niejednego profesora do czasu kiedy nie obejrzalem listy najinteligentniejszych ludzi na świecie a tam obok fizyków amerykański striptizer :-)
Niemniej inteligencja do mądrości ma sie średnio zauwazylem. Szybkosc procesora daje fantastyczne wyniki dopiero kiedy ma co obrabiać i dane są dobre (bo rownie sprawnie obsluzy złe, np. na liscie norymberskiej chyba nikt nie mial IQ ponizej 140).

Sorki za offtopa tak czy inaczej a nowych Focali chętnie poslucham jesli dane mi będzie :-)

ductus

• 1084 / 3009
  • Ekspert
24-08-2016, 17:04
@Lancaster: Słusznie. Podzielam. :)

pastwa

• 2996 / 4064
  • Ekspert
31-08-2016, 08:16
Pytanie czy to tylko marketing?

Nie widzialem jeszcze nausznikow powyzej 1000euro ktorych poczatkowy marketing mialby pozniej stosowne przelozenie na jakosc brzmienia,  bez wzgledu czy mowa tu o topowych dynamikach czy szczytowych elektrostatach...a tak poza tym to nie ma jednych i zarazem najlepszych sluchawek na swiecie.

Synthax

• 2259 / 2283
  • Ekspert
02-09-2016, 09:51
Muzyy których gościłem, zajmujący się różnymi gatunkami od klasyki po rock, nie wskazywali wielkich różnic między flagowcami a klasą średnią. A ja sam obecnie wolę Q701 dobrze napędzone niż wiele spośród drogich modeli :)

Focale okazałe, ale czas pokaże jak wspaniałe są. Kiedy już echa recenzji i hajpu wygasną :)

asmagus

• 4439 / 3613
  • Ekspert
08-09-2016, 10:59
Lan przypomniał mi o tym wątku i przypomniał mi się filmik z przetwornikiem, przewińcie sobie tak od 30 sekundy.

lancaster

• 26637 / 4067
  • Administrator
08-09-2016, 12:17
podatnosc zawieszenia mega duza, nie znam sie na sluchawkach ale wydaje sie to dobrym pomyslem, standardowe wytloczki z mylaru sa sztywniejsze, z tylu widac niezla baterie neodymow (neodymy czsto uzywane w sluchawkach akurat ale nie taki kaliber :-)). To jest w zasadzie maly glosnik dynamiczny, cos nowego w swiecie sluchawek nie widzialem jak pracuje driver w AKG K1000 tam tez ponoc jest cos podobnego.  Dla mnie rpzynajmniej ciekawa rzecz i nie pisze tego komentu zeby nastukac wpisy we wątku ;-)

asmagus

• 4439 / 3613
  • Ekspert
08-09-2016, 12:40
(...) nie pisze tego komentu zeby nastukac wpisy we wątku ;-)

Jasne ... ;)

Bardziej serio jednak, nie widziałem nigdy tak reagującego głośnika (zawieszenia).

lancaster

• 26637 / 4067
  • Administrator
08-09-2016, 13:31
ulatwia to osiagniecie niskiego rezonansu i moze sprzyjac lepszym charakterystykom impulsowym, ale to juz zalezy od  budowy calego glosnika.

asmagus

• 4439 / 3613
  • Ekspert
08-09-2016, 14:05
ulatwia to osiagniecie niskiego rezonansu i moze sprzyjac lepszym charakterystykom impulsowym, ale to juz zalezy od  budowy calego glosnika.

Potencjał jest.

tetejro

• 1733 / 1156
  • Ekspert
09-09-2016, 21:21
Całkiem niechcący rozkręciłem wątek. Głośników z kopułkami berylowymi nigdy nie słuchałem, więc trudno oceniać mi ich wyjątkowość/przewagę. Pytanie czy to tylko marketing? wg testów przeprowadzonych przez pana z pierwszego postu technicznie wypadają całkiem nieźle, bardzo niskie zniekształcenia podobnie jak w słuchawkach planarnych.

Pomyślałem, że skoro kiedyś membrany z celulozy były jakimś postępem, to może beryl jest krokiem dalej? Ale nie mnie to oceniać.

Wątek jest o słuchawkach czy o głośnikach? Producenci ciagle szukaja nowych materiałów, lżejszych i sztywniejszych. W głosnikach beryl, a w słuchawkach celuloza bakteryjna (Fostex).