Audiohobby.pl

Magnetofony Szpulowe

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
16-02-2018, 10:50
Masz rację.

Urządzenia mechaniczne się zużywaja i w konsekwencji psują.
A do wgrywania dzisjszych, lepszych nosników nie stosuję sie już mechaniki ?
Silniki nadal sie kręcą. Czy dyski twarde nie psują się z powodu napędu ?
Wszystko sie psuje, każdy pełnoprawny element systemu audio jak napisałeś.

Wszystko im starsze staje się gorsze, ...., no, podobno wino nie ! i Kobiety !, a może jeszcze coś o czym nie wspomniałem.

Ja sie starzeje, Ty sie starzejesz - lepszymi nie będziemy !
Bedą kiedyś i są młodsi od nas. Może lepsi ?

I za jakiś czas wymyśłą jeszcze coś nowego i wówczas to co teraz nowe stanie się starym - gorszym.

Ja tylko mam nadzieję, że jakiś tam dany mi czas będę cieszył sie tym co lubię.
I niech każdy cieszy sie tym co lubi.
Nie musi lubić każdy tego samego.

I nawet szczerze powiedziawszy cieszę się, że nie dożyję tego przyszłego świata, ... niby lepszego !
A to pojęcie względne.

« Ostatnia zmiana: 16-02-2018, 11:10 wysłana przez eMandDe »

tetejro

  • 2745 / 2947
  • Ekspert
16-02-2018, 11:01
w czym? Że na to liczysz???
No moze bedą, kto wie na co wpadnie w przyszłości rynek i jaką niszę zechce wykorzystać. Ale na razie to mało prawdopodobne.

PS. aha teraz rozumiem - dopisałeś o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2018, 11:22 wysłana przez tetejro »

nano

  • 9079 / 4947
  • Ekspert
16-02-2018, 11:06
http://audiohobby.pl/index.php?topic=12527.new#new




Panowie  przsze  wyluzowac  to nie ma sensu w ten sposob gadac
« Ostatnia zmiana: 16-02-2018, 11:09 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
16-02-2018, 11:14
Masz rację nano.
To wątek o magnetofonach szpulowych i o tym powinniśmy dyskutować.
Już wspomniałem o tym wcześniej, ale ktoś nie daje za wygraną - wobec tego ja odpuszczam.

Mikut1982

  • 92 / 2241
  • Użytkownik
16-02-2018, 11:40
My tu gadu gadu a mi się udało zdobyć oryginalne naby akai. Teraz juz wiem czemu nie warto kupować zamienników

nano

  • 9079 / 4947
  • Ekspert
16-02-2018, 11:50
zrob nam fotki
to zawsze cieszy  oko  nie trza wtedy tyle gadac   he he he he

Mikut1982

  • 92 / 2241
  • Użytkownik
16-02-2018, 11:59
Zrobię jak przyjadę z delegacji. 

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
16-02-2018, 11:59
No i gratuluję Mikut.

Ja mam dwa komplety NAB-ów, ale w moim przypadku stosuje tylko te REVOX-owe.
I na tych dwóch parach nie koniec.

Mam w zamiarze wyposażyc każdy szpulak, który obsługije szpule 26,5 cm, a że TEAC-a, AKAI-a, TANDBERG-a nie posiadam, gdzie są do nich dedykowane odpowiednie naby, więc skupie sie na tych REVOX-owych.

Mam np. jedną od SONY, ale taka prostą, tylko wkładana jako adapter, nie zaciskana wcale, ta to akurat tak mi się trafiła. Może się i przyda w razie "W"
he he he

retros

  • 57 / 2228
  • Użytkownik
17-02-2018, 14:27
Dotarł Akai. wygląda ładnie ale mam kilka zastrzeżeń co do działania. Nie testowałem go dokładniej, ale np. moim zdaniem za mocno się grzeje silnik, nie otwierałem go bo na gwarancji, ale to musi być silnik bo nagrzewa się górna pokrywa po środku a tam jest silnik. Druga sprawa to kiepski dźwięk w słuchawkach podłączonych do magnetofonu i dosyć cichy przy maksymalnym okręceniu potencjometru gniazda słuchawek.
I jeszcze pytanie co do głośności pracy. wydaje mi się że trochę za głośno pracuje, jak się słucha jakichś subtelnych dźwięków trochę przeszkadza szum pracy szpul, mechanizmu. Macie inne magnetofony ale jak tam z tą kwestią u Was?
I jeszcze jedno, jest wyczuwalny luz na trzpieniach talerzyków, nie wiem czy to luz łożysk czy tylko tych plastikowych elementów, jak jest u was, sztywno?
Sam dźwięk bajka, jak przegrywam z CD nie ma różnicy, pięknie to gra. 

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
17-02-2018, 14:54
retros.

Cieszy fakt, że już możesz go używac, Ja wiem jak to jest jak sie za czyms czeka i dotrze, choć mam takie jedno ustrojstwo, które do dzisiaj jeszcze nie rozpakowałem (he he he). Po prostu obraziłem sie na się i nie otwieram (zostało źle potrktowane przez kurierów i  żal mi widoku)

Wracając jednak do tematu.
Co ja moge Tobie napisać ?

Nie mam AKAI, odpowiem na przykładzie tych co posiadam.

Nie wiem co oznacza wg Ciebie magneofon się grzeje ?
Jak jajecznicy na tym nie ugotujesz (he he he) to może jest ok, bo ten typ tak ma ? Naprawdę nie wiem.
Moje też oddają ciepło i pewnie każde inne, ale czy sie grzeją ? Nie moge tak napisać.

Jeżeli chodzi o dźwięk w słuchawkach ? To wszysko zależy od wzmacniacza słchawkowego jaki firma AKAI w tym egzemplarzy zastosowała, jedne magnetofony mają lepsze i mocne, a w innych gorsze, jednakże dźwięk słyszalny przez słuchawki nie może być gorzej słyszalny jak ten z wyjścia cinch.
A czy głośny ? - nie koniecznie musi taki być. Sprubuj zastosować inne słuchawki.

Trzecia sprawa. Zbyt głośne silniki - Hm ? I tu też pojęcie względne.
REVOX-y których najwięcej używam są naprawdę cichutkie. Tu nie słychać silników nawet przy najcichszej muzyce.
Inne też nie są powiedziałbym dokuczliwe.
A jeżeli chodzi o szum pracy szpul to naprawdę nie wiem o jaki Ci chodzi ? Szpula nie powinna szumieć.

Natomiast jeżeli chodzi o luzy na trzpieniach talerzyków to w żadnym wypadku takowych nie powinno być.
Rozumiem, że nie trzymasz za motylki tylko za same talerzyki.

Tyle ile mogłem napisać to Tobie napisałem retros.

Poczekaj na mądrzejszych ode mnie, a przede wszystkim na tych co mają z takim modelem AKAI do czynienia na co dzień.

A może skontaktuj sie telefonicznie ze sprzedawcą i przedstaw mu swoje uwagi co do otrzymanego sprzętu. Powinien się do nich jakoś ustosunkować.


« Ostatnia zmiana: 17-02-2018, 14:59 wysłana przez eMandDe »

Mikut1982

  • 92 / 2241
  • Użytkownik
17-02-2018, 15:07
U mnie przy akai gx 630d silników nie słychać, chodzą naprawdę cichutko.  Same szpule jak na sile ruszam to też jest luz ale na samych szpulach revox.  Jak ruszam za same motylki takowych luzów nie ma.  Na słuchawkach jeszcze nic nie słuchałem bo nawet nie mam.  A co do silnika, twój jest u góry i pewno jest tam metalowa płytka.  Sprawdź czy mocno się grzeje czy tylko jest ciepłe.  Napisz dokładnie o tych luzach.  I niczym się nie przejmuj masz gwarancję a nie każdy by tobie nawet jej udzielił na stary sprzęt. 

Mikut1982

  • 92 / 2241
  • Użytkownik
17-02-2018, 15:08
A i czekam na foty retros

Mikut1982

  • 92 / 2241
  • Użytkownik
17-02-2018, 15:15
Tu fotka akai gx 4000d tak to wygląda w środku

Mikut1982

  • 92 / 2241
  • Użytkownik
17-02-2018, 15:16
Nie znam się jestem laikiem,  ale u góry po lewej stronie, oczywiście na zdjęciu jest transformator.  Może on wytwarza ciepło.

eMandDe

  • 2204 / 2935
  • Ekspert
17-02-2018, 15:24
Są magnetofony, którym w DNA juz wpisano to, że się po prostu nazwijmy to bardziej grzeją, bez szkody oczywiście.
Na pewno i transformator i silnik oddaje ciepło gdziekolwiek by go nie zainstalowano, poza tym tak jak zauważyłeś Mikut każdy sprzęt, który jest o to posądzany (grzanie) ma otwory wentylacyjne.

A fotki oczywiście mile widziane retros.

.....  Same szpule jak na sile ruszam to też jest luz ale na samych szpulach revox.  Jak ruszam za same motylki takowych luzów nie ma. ......
Na szpulach pewnie i będą luzy - to zależy od otworu centrującego danej szpuli. Gorzej jak są na talerzykach, nie motylkach bo motylki sa względem talerzyków ruchome i może to mylić człowieka. Bezpośrednio na talerzykach, tam nie powinno ich być.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2018, 15:29 wysłana przez eMandDe »